Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов рутер-мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нов рутер-мнения

    Сериозно - пробвал ли си го? Аз не съм и бих прочел мнение от опитен ползвател.
    Последно редактирано от bokomo; 25-10-18, 22:20.

    Коментар


    • #17
      От: Нов рутер-мнения

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Гарантирам че във форума,80% няма да могат да си го настроят сами този микротик...
      За масовия потребител и за банални цели, е все същото - пускаш уизърда, next --> next -->next --> OK. И се кефиш.
      За по-завързани неща иска четене, както всичко друго.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #18
        От: Нов рутер-мнения

        Незнам за какво ниво на сигурност говорите при микротик след като преди месец два(може и повече да е било) пачнаха ремоте екплойт който се ползваше преди това поне 2 месеца без да си мръднат пръста. Инак не лоша машинка ruterоs-a определено си заслужава но след тая издъка от тяхна страна потребителите свикнали на next>next>next останаха разочаровани. При мене номера не мина защото бях човъркал в настройките но доста от тия с simple-setup-а плакаха.
        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

        Коментар


        • #19
          Нов рутер-мнения

          Сега разгледах Микротик HAPac -Пише че има 2/5ghz а също и MiMo 3x3x3 което незнам какво значи и цената му е като на тп линка за който питах.Това MU Mimo на тп линк и другото 3x3x3 едно и също ли е?Извинявайте ама тепърва се образовам..

          Коментар


          • #20
            Re: Нов рутер-мнения

            MiMo означава мултипъл инпут и мултипъл аутпут. Демек входа и изхода стават по няколко антени, в този случай 3. Така паралелно изпращаш и получаваш радиото. Влияе на скоростта и стабилността на връзката. Това 3х3 означава че имаш 3 чейна, демек 3 канала.
            3х3 е 3 приемника и 3 предавателя, възможно е 3 х2 демек 3 приемника и 2 предавателя .
            Последно редактирано от Daniel; 26-10-18, 15:34.

            Коментар


            • #21
              От: Нов рутер-мнения

              Хм..сега се зачетох че микротик Hap ac има хардуерна подръжка на MU Mimo но софтуерна все още няма и не се знае кога ще я пуснат.Оставам с Тп линка.Благодаря на всички за отговорите,изясниха ми се малко нещата.


              Коментар


              • #22
                Re: Нов рутер-мнения

                MU-MIMO routers requires MU-MIMO devices and only improve throughput for 5 GHz downlink (router to device) and strong signals. You need at least two MU devices to see any benefit and you get the optimum throughput gain with 3 MU devices.

                Ако се замислиш, за какво ти е?

                Коментар


                • #23
                  От: Нов рутер-мнения

                  Колко голяма площ искаш да покриеш, колко държиш на скоростта да е стабилна ?
                  Мислил ли си за 2 АП-та в схемата?
                  Use since:
                  OpenBSD 3.x
                  FreeBSD 4.x
                  Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нов рутер-мнения

                    Като казах за 80% за микротика,днеска клиент ми носи 4-5 рутера и две АП-та...да му ги монтирам и настроя ...АП то тръгна от раз....

                    Обаче тая гад така ме издразни...



                    Нацвъках го за 10-15 Мин.Пуснах му през SFP-то директно оптика...

                    На първи порт го направих Мастер,другите слейв.

                    Нацвъках му паролите,сложих му wpsk 2 ако не бъркам...

                    Вързах си телефона през вифи-то ,нета лети,връзвам други телефони,връзват се в мрежата,нет няма...на моя телефон нета е пушка.Връзвам 3-4 телефона и два лаптопа,връзват се,нет няма.Достъп до 192.168.88.1 има от всички устройства.

                    Нет има само на моя телефон.В АП листа виждам моментално всички устройства.Давам им достъп до нет,но нет няма..има само моя телефон.

                    Така и не разбирам как осирам работата така.Ресет,пак отначало,и пак само моя телефон има нет.Отварям мрежата бес wpsk 2 пак същата работа...
                    Последно редактирано от Roninn; 03-11-18, 20:31.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Нов рутер-мнения

                      Нещо бъркаш. Пусни трейс до външно ип. Виж пинг до външно ип ако има виж си днс ите. Единия порт е мастер това е ясно, другите портове на суич, уфитата на бридж. Суича и той там.
                      Виж си днс сървъра какво раздава ка днс и гейт.

                      Ап тата е добре да ги конфнеш през капсман. Няма смисъл да са самосиндикални, през капсмана по добре се управлява ссайд роуминга.

                      Последно редактирано от Daniel; 03-11-18, 21:14.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нов рутер-мнения

                        капсман-а, мисля, иска всичко по мрежата да е с routeros и не може да се настрои за 10 минути.

                        Коментар


                        • #27
                          Re: От: Нов рутер-мнения

                          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                          капсман-а, мисля, иска всичко по мрежата да е с routeros и не може да се настрои за 10 минути.
                          Разбира се че иска да е рутер ос, колегата ми си игра с него, без да го е гледал отне 20 минути, ако трябва сега, предполагам и под 10.

                          Блага работа е, особенно ако ще правиш ссайд роуминг. АП тата се настройват за секунди.
                          Последно редактирано от Daniel; 04-11-18, 13:52.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Нов рутер-мнения

                            За вкъщи прост рутер железен - linksys 54GL, под 95-100лв. и буквално забравяш къде се намира. + се настройва за 2мин.
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • #29
                              Re: От: Нов рутер-мнения

                              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                              За вкъщи прост рутер железен - linksys 54GL, под 95-100лв. и буквално забравяш къде се намира. + се настройва за 2мин.
                              През годините, колкото линксиса съм имал, толкова са изгоряли за около година. Както се казва тази марка е мъртва за мен.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Нов рутер-мнения

                                ,
                                2год. ъптайм имам само на такива и микротик, ама микротика за 2мин. трудно се пуска и не е за 100лв.

                                пп
                                има един микротик RB941-2nD-TC за 40лв. Някой има ли наблюдения за него?
                                Последно редактирано от DBRS; 04-11-18, 10:40.
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X