Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

    Имах същия проблем с един IBM x31. Скапа му се батерията и поръчах от Алиекспрес "оригинална" китайска. За моя неприятна изненада се зареждаше само до 43%. Пробвах да го зареждам по всички начини- отворен, затворен, изключен, включен, изтощена напълно батерия, заредена до горните проценти по цяла събота и неделя. И нищо. Все до 43%. Реших, че някой ден ще се поровя из биоса, да пробвам от там да си реша проблема. Но, понеже това ми беше основния компютър за автомобилна диагностика, беше натоварен на макс по цели дни, все не оставаше време да го "спра от движение" да го ровя, а и ме беше страх да не прецакам нещо. После щяха да ми трябват дни за инсталиране всичкия софт. Ползвах го така около 4- 5 месеца, като съответно батерията държеше около час и половина. В началото се притеснявах че ще я скапя бързо по този начин, ама после я прежалих, свикнах и не и обръщах внимание. Просто го зареждах по няколко пъти на ден. Един ден го отварям и гледам заряда на 100%. Опулих се. Не разбрах, как китайчето реши да се зарежда до 100% без нищо да правя. Вече две години и половина работи безотказно и държи по 4 чАса.
    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
    SSang Yong Kyron 2.0xdi
    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

    Коментар


    • #17
      От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

      Такаа, да кажа какви ги свърших. Първо - успях да намеря чрез 6-ти човек, оригинално (уж) зарядно. Ефекта е нулев, даже процентите слязоха на 73. Потърсих драйвери и се оказа, че на практика, тази фирма все едно никога не е произвеждала лаптопи. Няма и помен от отдел поддръжка за тях. Излизат само разни странични мераклии, които пък антивирусната блокира, твърдейки, че файловете за заразени. Днес ще гледам да се обадя на търговеца и да чуя неговото мнение по въпроса. Благодаря на всички, които дадоха някакъв акъл.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #18
        От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

        Може да са намесени някакви таймери или отчитане на количеството вкарана в батерията енергия. Аз бих я заредил напълно по някакъв начин за да видя какво ще стане когато системата отчете по-голям капацитет според употребения ток и времето.
        Не съм наясно дали батерия може да се зарежда "ръчно" - само с източник на ток, свързан със съответните контактни площадки. И разбира се, ограничен на нужното точно напрежение като за пакета елементи вътре.

        Коментар


        • #19
          От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Такаа, да кажа какви ги свърших. Първо - успях да намеря чрез 6-ти човек, оригинално (уж) зарядно...
          Може би е редно да уточним, че това е захранващ адаптер, а не зарядно. Зарядното е в компютъра, и обикновено е неделима част от основната му платка.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #20
            От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Може би е редно да уточним, че това е захранващ адаптер, а не зарядно. Зарядното е в компютъра, и обикновено е неделима част от основната му платка.
            Добре, приемам критиката защото никога не съм се замислял по въпроса, но в случая, независимо къде се намира зарядното, батерията продължава да се зарежда само до 73%.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #21
              От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

              На моя лаптоп HP бизнес серията, батерията редовно показва 94% като през две седмици ми показва зареден на 100%, всичко ми е оригинално, та моя съвет е да караш така две седмици и току виж вече да покаже зареден на 100%.

              Коментар


              • #22
                От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                На моя лаптоп HP бизнес серията, батерията редовно показва 94% като през две седмици ми показва зареден на 100%, всичко ми е оригинално, та моя съвет е да караш така две седмици и току виж вече да покаже зареден на 100%.
                Такава малка разлика е нормално, някои компютри имат свой софтуер, който не разрешава батерията да се пълни до край. Така й се удължавал живота.

                Но 76% като максимум ми звучи повече като несъвместимост между различни марки, стар драйвер и прочее. Някъде от device manager може да се ъпдейтнат драйвери за батерията.

                Коментар


                • #23
                  От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

                  А пробвахте ли да смените Power Plan от Balanced на High Performance или пък с някой от профилите от допълнителните настройки по избор от менюто отдолу More Power Options?
                  Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                  First impression is not always true. Get inspired.
                  Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                  Reading is sooo boring, unlike writing!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

                    Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                    А пробвахте ли да смените Power Plan от Balanced на High Performance или пък с някой от профилите от допълнителните настройки по избор от менюто отдолу More Power Options? ...
                    Да, в общи линии, това бяха първите ми опити за подобряване на нещата.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

                      Здравейте! Сагата продължава в неприятна посока. "Новата" батерия вече се зарежда само до 70%. Оня ден не успях да се свържа с търговеца, но от утре ще подновя опитите. Лошото е, че се подвизава в Стара Загора... .
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

                        А колко време издържа лаптопа с батерията на 70%? От няколко Fujitsu около мен всички се държат подобно с оригиналните си захранвания и бактерии зарежда до 85-95% и стои така.
                        It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
                        Mark Twain
                        https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

                          Издържаше по близо 3 часа при 75%. Не съм засичал при сегашните 70%. Неприятното за мен е, че си отидоха едни 5% от капацитета за 3-4 дни. Колко може да се вярва на брояча е друга тема.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

                            Tри часа не е толкова зле, възможно е това да си е капацитета. А 75-те % да са поради произхода на батерията.
                            It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
                            Mark Twain
                            https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

                              Здравейте, допълвам историята със съответния щастлив (за сега) край. След кратък телефонен разговор с търговеца, без повишаване на тона и без политане на бой, върнах фалшивата батерия и получих нова. Определено съм доволен.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled-2а.jpg
Прегледи:1
Размер:22.5 КБ
ID:5802286
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • #30
                                От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

                                Ще си позволя да използвам съществуваща тема с подобен проблем.

                                Лаптоп Fujitsu, ако не се ползва седмица или по-дълго независимо дали е бил или не с включено захранване, не зарежда батерията докато не се изпразни напълно. Пробвани са различни зарядни и батерии, ъпдейт на ACPI драйвери, т.н. power reset и все без резултат. OS Win 8 плюс пляс.
                                Ще съм благодарна на вашите съвети.
                                It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
                                Mark Twain
                                https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X