Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подгряване на масло автоматична СК

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подгряване на масло автоматична СК

    Имам познати, които живеят в Монреал. Взеха си нова Корола с автоматична СК. Дилъра му е препоръчал да си сложи печка с подгряване на двигател, масло СК и купе. След като познатия ми им е отказал, защото тази екстра не е без пари, са му препоръчали, с цел избягване на проблеми с автомата, когато пали колата при температури под минус 7 градуса, преди потегляне да сожи колата на D, да задържи спирачката и да изчака 3 - 5 минути, а после поне 5 км да я кара много щадящо до 2000 оборота. Разбира се там разстоянията са доста над нашите и той например минава около 50 км сутрин и още толкова вечер, от които 20 са в доста сериозно задръстване. Да не говорим, че там имат поне 2 месеца с температури понякога -30 градуса от средата на Януари до края на Февруари. Обяснили са му, че масово автоматичната СК се чупи от прегряване, но също така и от комбинация каране с масло с много ниска температура и по-сериозно натоварване.

  • #2
    От: Подгряване на масло автоматична СК

    Не е нелогично... От друга страна зависи каква е кутията... Королата вероятно е със CVT, чиито принцип се различава от нормална АСК...
    Освен това голяма част от новите автомобили имат топлообменници за това масло. При мен температурата на АСК расте с много бързи темпове заедно с температурата на двигателя. Темп около 1С/7сек..
    Така, че аз по принцип не чакам, а си тръгвам веднага след стартиране. Но имам доста маневриране из малки улици без натоварване.
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Подгряване на масло автоматична СК

      Първоначално публикуван от stako Преглед на мнение
      Имам познати, които живеят в Монреал. Взеха си нова Корола с автоматична СК. Дилъра му е препоръчал да си сложи печка с подгряване на двигател, масло СК и купе.
      На мен ми е интересно как подгрява скоростната кутия такава печка?
      Има (но не винаги) топлообменник - радиаторче за ATF-а във водния радиатор, но този воден радиатор започва да се стопля, едва когато термостатът отвори "големия кръг" на охладителната система. Чак тогава евентуално топъл антифриз ще затопли АТФ-а в топлообменника... и то само в него... а как ще го накара да циркулира в кутията?
      Т.е. трябва много яка и наистина скъпа "мокра" печка с водна помпа за въртене на антифриза, въздуховоди за греене на купето, компютър и т.н., в Клета Майка са по 5-6 хиляди евро такива. Та нищо чудно, че се е отказал твоят познат.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        От: Подгряване на масло автоматична СК

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        На мен ми е интересно как подгрява скоростната кутия такава печка?
        Има (но не винаги) топлообменник - радиаторче за ATF-а във водния радиатор, но този воден радиатор започва да се стопля, едва когато термостатът отвори "големия кръг" на охладителната система. Чак тогава евентуално топъл антифриз ще затопли АТФ-а в топлообменника... и то само в него... а как ще го накара да циркулира в кутията? ..
        Въобще не чака 'отваряне на термостата за големият кръг'... Вярно, че май си има собствен термостат в топлообменника, но маслото започва да загрява в момента, в който запалиш колата...
        И не е 'във водния радиатор' - съвсем отделен топлообменник си е поне при мен (на блока на двигателя).
        И температурата на АСК върви 2-3 градуса под температурата на антифриза до около 60С. При +0С обикновено температурата на кутията е скочила над +10С докато запаля и веднага изляза от паркинга...
        Дори и да не подгрява пряко маслото на АСК печката (нормална мокра) би подгряла антифриза, и при стартиране на автомобила акумулираната топлина веднага би се разпределила, подгрявайки и маслото. Поне при моя случай...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Подгряване на масло автоматична СК

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Поне при моя случай...
          Твоя случай го знаЙм, аз съм същия случай. Но да не ти търся темата, където Старши разузнавач ме освирка и обруга, щото, видиш ли "на повечето" коли радиаторът за АТФ бил вграден във водния (а само на бУклуци като моите двете + явно и твоя Jeep ) охлажданията на СК били с външни радиатори.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X