Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата ми стара настолна бормашина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Новата ми стара настолна бормашина

    https://youtu.be/kHvZuIQPQIM
    Ето един опит за клип. Установих, че патронника ми е много крив, но това се лекува. Също така сгреших, че не сложих нови лагери на шпиндела, но това също не е болка за умиране. Ще сменя и тях.
    Сега за оборотите: при 1000об на мотора имам 150об на шпиндела.
    При 5600об на мотора съответно 850 на шпиндела. Мотора е до 17000об/м та диапазон имам голям [emoji1]
    На клипа се вижда и какво стана като натисна сериозно свредлото - ремъка просвири. Аа да и свредлата трябва да си наточа...
    Пробата е с ф20 без предварително разпробиване.


    А за инверторите - има монофазен към монофазен, поне обяви в ибей съм виждал.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #17
      От: Новата ми стара настолна бормашина

      Благодаря за клипчето. Много добре си дупчи машинката. Патронник взех самозатягащ се китаец от полимета за около 40 лв. На малък диаметър шайба знам, че се слага назъбен ремък за да не приплъзвало.... Моята е ПН161 и на Ф20мм се мръщи
      За честотните инвертори не споря-толкова са ми познанията. Довечера ще кача подробно инфо за моя, че през телефона не става.

      пп. Каква е джаджата с която мериш оборотите и откъде да се сдобия с такава? Много ми хареса.

      Коментар


      • #18
        От: Новата ми стара настолна бормашина

        Първоначално публикуван от ulf Преглед на мнение
        Благодаря за клипчето. Много добре си дупчи машинката. Патронник взех самозатягащ се китаец от полимета за около 40 лв. На малък диаметър шайба знам, че се слага назъбен ремък за да не приплъзвало.... Моята е ПН161 и на Ф20мм се мръщи
        За честотните инвертори не споря-толкова са ми познанията. Довечера ще кача подробно инфо за моя, че през телефона не става.

        пп. Каква е джаджата с която мериш оборотите и откъде да се сдобия с такава? Много ми хареса.
        Лесния вариант - в продавалниците пишеш “тахометър” и ще се ориентираш по снимките. Евтиния вариант - ибей
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #19
          От: Новата ми стара настолна бормашина

          Чудна машина си направил.Оригиналната може само да си мечтае за такива обороти.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #20
            От: Новата ми стара настолна бормашина

            Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
            Лесния вариант - в продавалниците пишеш “тахометър” и ще се ориентираш по снимките. Евтиния вариант - ибей
            Мерси. Харесах си модел-утре ще си го заръчам.

            Ето наръчника на делтата, която ползвам: Български и Английски

            Коментар


            • #21
              От: Новата ми стара настолна бормашина

              И аз възкресих една ПН 161. Направих я на монофазен ток и сега съжалявам, че избързах. Трябваше да сложа инвертор, но да не казвам, че въобще не бях чувал за такова чудо. Сега най-ниските ми обороти са ми около 600.

              Коментар


              • #22
                От: Новата ми стара настолна бормашина

                Тая тема е позаспала, та да я събудя с втора серия.
                Този път стареца е Б12
                Има само козметични кусури.

                И малко по малко ги премахвам.

                Най на края да се добера до истинска машина
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • #23
                  От: Новата ми стара настолна бормашина

                  Честито за придобивката.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Новата ми стара настолна бормашина

                    Честита ти машина!
                    В миналото ще остане, каквито сме били...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Новата ми стара настолна бормашина

                      Мерси. Реших да я пускам с честотен инвертор 220/380
                      Мотора е 0.5кв до колкото разчерох табелката, та 1.5кв честотен добре ли ще е? Ще взимам китайски та с 0.75 не ми се рискувс
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар


                      • #26
                        От: Новата ми стара настолна бормашина

                        Моята ПН 161 е направена вече с колекторен двигател от пералня и плавно регулиране на оборотите, с други ремъчни шайби и преправена пинола, която вече е от полуос на Исузу и лагерува на 4 места, с идеята да става за леки фрезови операции с координатна маса. Вместо патронника съм сложил универсал 80мм. Вместо ръчките за подаване съм сложил волан от кола - по-удобно ми е.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Новата ми стара настолна бормашина

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Моята ПН 161 е направена вече с колекторен двигател от пералня и плавно регулиране на оборотите, с други ремъчни шайби и преправена пинола, която вече е от полуос на Исузу и лагерува на 4 места, с идеята да става за леки фрезови операции с координатна маса. Вместо патронника съм сложил универсал 80мм. Вместо ръчките за подаване съм сложил волан от кола - по-удобно ми е.
                          нещо като моята стара?
                          Новата (Б12) показва около стотна биене в шпиндела, та за сега няма да я закачам, само един инвертор за стотина лв и да дупчи...
                          За леко фрезови се сдобих с това бижу.
                          I'm not Lost, I'm Discovering !

                          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                          Коментар


                          • #28
                            От: Новата ми стара настолна бормашина

                            Нещо подобно.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Новата ми стара настолна бормашина

                              Първоначално публикуван от ulf Преглед на мнение
                              ...На малък диаметър шайба знам, че се слага назъбен ремък за да не приплъзвало....
                              Зависи какво целиш. Имам колонна на сигурно 100 години, с лентов ремък. Приплъзването му е едно от най-ценните и качества - не можеш да направиш сериозна беля.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Новата ми стара настолна бормашина

                                Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                                Тая тема е позаспала, та да я събудя с втора серия.
                                Този път стареца е Б12
                                Има само козметични кусури.

                                И малко по малко ги премахвам.

                                Най на края да се добера до истинска машина
                                Бях останал с впечатление че имаш и по-лачена бормашина?
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X