Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

    Днес ми светна Check Engine, при диагностиката с ключа за запалване ми излиза тази грешка P0700. Доколкото успях да прочета - отнася се за скоростната кутия, но пък именно там не усещам никакви проблеми. Преди седмица беше в сервиз и дори подмениха маслото на АСК, защото първо не знаех кога е сменяно, и второ - беше се спукала някаква тръбичка към радиатора и се беше образувала локвичка, та с платформата и в сервиза. След смяната минах около стотина километра градско и днес светна чека Преди ми правеше впечатление че превключва грубо, когато е студена, дори няколко пъти угасна. Сега се движи много леко и мазно, не се усеща кога превключва.
    JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

  • #2
    От: Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

    Първо провери нивото на маслото. Може да е спаднало,ако системата не е била напълнена коректно. После виж какво е маслото. Трябва да е АТФ+4. За предпочитане Мопар.
    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

    Коментар


    • #3
      От: Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

      Нивото е ок. Смених щеката и сега не излиза нагоре. Флуида бил на Фукс.
      JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

      Коментар


      • #4
        От: Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

        Ако е Фукс 4400 , няма грешка .
        Иди някъде да прочетете модула на АСК става с Launch или с Bosh KTS
        На щеката трябва да пише idling in neutral , запален мотор АСК на "N" така се мери .
        Еди Рангелов : 0885 088 444
        Няма незаменими има незабравими хора !!!

        Коментар


        • #5
          От: Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

          Да, Еди, Фукс 4400 е. Това за щеката го научих във форума, дори си купих нова щека, която не излиза както старата. Маслото си е на нормалните позиции до маркерите при студено или топло. Както и да е - днес навъртях над 40 км в града и тази грешка изчезна още сутринта и повече не се е появявала. Дали съм много критичен, или не, но усещам едно леко прилашкване малко над 30 км/ч. Всички останали скорости се включват абсолютно незабележимо. Ако нещо се появи ще се прави задълбочена диагностика. Благодаря на всички, които се отзоваха!
          JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

          Коментар


          • #6
            От: Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

            Уикенда навъртях над 250 км по маршрута Пловдив-Крумово-Винарово-Стара Загора. През първите 120 км нямаше проблеми, но на тръгване в неделя сутринта веднага ми светна Check Engine и усетих, че го няма характерното придърпване при превключване на D. Според мен тръгваше на втора. Над 80 км/ч не ми включи пета. Спрях в аварийната и угасих мотора. С ключа не успя да ми покаже грешка, въпреки, че светеше Check Engine. Не знам тоя път аз ли нещо грешно направих, но опитах няколко пъти да превъртя три пъти до контакт и нищо не показа. След запалване обаче усетих, че придърпва нормално на D и по магистралата залепи пета малко над 80 км/ч. Така се движеше около 50 километра и малко преди разклона за Стара Загора изведнъж изключи петата скорост и върна на четвърта. Бях задал 110 км/ч на круиз контрола и оборотите от 1900 скочиха над 2600. Спрях на паркинг и угасих. Раздвижих скоростния лост, после запалих и пак го раздвижих. Отново се появи характерното придърпване на първа и през останалото време нямаше проблеми, въпреки че умишлено го държах на 80-90 км/ч за да превключва между пета и четвърта. Не съм включвал OD. Интересно, че когато пристигнахме не ми показа никаква грешка (може и аз нещо да не правя с ключа), въпреки че свети Check Engine. Маслото в СК си е в норма.
            JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

            Коментар


            • #7
              От: Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

              Това с 3-те завъртания на ключа не работи на моделите след 2005-та година. Не го прави повече,защото може да изгориш подгревна свещ и после ще се видиш в чудо.

              https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=205333
              Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

              Коментар


              • #8
                От: Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

                Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                Това с 3-те завъртания на ключа не работи на моделите след 2005-та година. Не го прави повече,защото може да изгориш подгревна свещ и после ще се видиш в чудо.
                Първоначално публикуван от ARTU73 Преглед на мнение
                Днес ми светна Check Engine, при диагностиката с ключа за запалване ми излиза тази грешка P0700.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  От: Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

                  С теб няма да се разправям. Вече е писано по този въпрос.
                  Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

                    Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                    С теб няма да се разправям. Вече е писано по този въпрос.
                    Като е писано, защо продължаваш да ръсиш неверни твърдения? Така и не се научи да вадиш грешки с ключа?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #11
                      От: Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

                      Колата е производство 11.2005-та, регистрацията и е 2006-та. Тази диагностика с трите бързи превключвания я правих три или четири пъти, но вчера не успях. Или бързо, или бавно я правя, или пък нещо друго бъркам. Както и да е. Идеи за скоростната?
                      JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                      Коментар


                      • #12
                        От: Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

                        Първоначално публикуван от ARTU73 Преглед на мнение
                        Идеи за скоростната?
                        По-добрият вариант е да е нещо от "шифтъра" (платката при лоста за избор на предавките). Щом:
                        Първоначално публикуван от ARTU73 Преглед на мнение
                        Спрях на паркинг и угасих. Раздвижих скоростния лост, после запалих и пак го раздвижих. Отново се появи характерното придърпване на първа и през останалото време нямаше проблеми, въпреки че умишлено го държах на 80-90 км/ч за да превключва между пета и четвърта.
                        Нещо "електрическо".
                        Докарвация при Еди, според мен.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #13
                          От: Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

                          При диагностиката с ключа май излизат само грешки, които са присъстващи в момента, а не тези записани в минало време или поне тези за скоростната кутия са така. Може би затова не излизат на дисплея. Но поне би трябвало на дисплея да изпише "done", ако си влязъл в режим на диагностика, но няма налични грешки. За да е ясно какъв е проблема трябва с подходяща диагностична апаратура да се прочетат какви грешки има записани в TCM на скоростната кутия. При KJ няма платка горе до скоростния лост, всичко е долу в самата кутия.
                          Успех!
                          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                          First impression is not always true. Get inspired.
                          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                          Reading is sooo boring, unlike writing!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

                            И аз нещо го бъркам това с ключа и нищо не ми излиза, как точно се прави

                            Коментар


                            • #15
                              От: Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

                              Три завъртания:
                              1. От ИЗКЛ. -> ВКЛ. -> ИЗКЛ.
                              2. ИЗКЛ. -> ВКЛ. -> ИЗКЛ.
                              3. ИЗКЛ. -> ВКЛ. и остава така!

                              Или 5 движения:
                              1. От ИЗКЛ. -> ВКЛ.
                              2. От ВКЛ. -> ИЗКЛ.
                              3. От ИЗКЛ. -> ВКЛ.
                              4. От ВКЛ. -> ИЗКЛ.
                              5. От ИЗКЛ. -> ВКЛ. и остава така (на контакт).
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X