Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

    Ами, нема букви???

    Коментар


    • #32
      От: Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

      А какви симптоми имаш освен нужда от обслужване на автомобила?

      Понеже джипа ти е стар, може да си свалиш една АутоДата стара версия тръгва и на виртуална машина и там да си гледаш масла и т.н.

      С ВИН номера ще си видиш какви СК, ДВГ, РК, мостове и т.н. имаш.

      В крайна сметка няма значение колко масло слагаш нито на ДВГ нито на СК нито на РК нито на мостовете, ако сложиш по-малко с половин кило няма ядове - ще погледнеш нивото и ще добавиш, ако сложиш повече после винаги може да източиш излишното това ако го правиш самичък ама не мисля много да ти се удават ремонтите, тоест ще идеш на механик а те обикновенно се оправят и без да им кажеш колко литра да слагат, поправи ме ако мислиш, че греша...
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #33
        От: Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

        Прав си само по принцип
        Щото , като му чух диагностика - не ми се мисли за механика му
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #34
          От: Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

          Чакам да се стопли, да сменям свещите, маслото в двг и филтъра смених, също и горивния, чакам и комплекта за аск, чудех се какви масла за диф, ск, рк, направо с добавки в тех, ама... Все пак благодаря... Постоянно са ми вкл фаровете за мъгла отпред, затова ходих на диагностик и показа тия грешки на компа му. Проверих релетата, ок са, та поръчах ключ, втора ръка. А почистих и мап сензора, смених резистора на парното, дребни нещица, туй засега

          Коментар


          • #35
            От: Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

            Първоначално публикуван от borcho Преглед на мнение
            Чакам да се стопли, да сменям свещите, маслото в двг и филтъра смених, също и горивния, чакам и комплекта за аск, чудех се какви масла за диф, ск, рк, направо с добавки в тех, ама... Все пак благодаря...
            Ама казал ти е Дядовото (онуй с баретата на аватара) по-нагоре количествата? Видът на двигателя няма отношение към вида раздатка и скоростна кутия в случая. А из форума пише какви марки се сипват: ATF+4 за скорости (гледаш за 45RFE кОтия), същото за раздатъчна кОтия, 75w140 за диференциали (за по-сигурно в двата, иначе някои слагат отпред 75w90, ама количествата са такива, че по-добре да купиш 4 литра от един вид) с добавка за LSD (повечето диф. масла на опаковката си твърдят, че имат такава добавка). Как се проверява дали имаш LSD (диференциал с ограничено приплъзване, демек "частичен блокаж") отзад, също има процедури, описани на 1001 места в този форум. Па и да нямаш, нищо няма да му стане на диференциала от такава добавка.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #36
              От: Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

              Аз тва питам, конкретно ми кажи, примерно кастрол еди кое си, има си добавка в него за диф. После еди кое си за ск, рк и те така, вместо да пишеш търси из форума, напиши конкретно, например ти с какви масла караш. Благодаря.

              Коментар


              • #37
                От: Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

                Аз карам с това в двата диференциала - Shell Spirax S6 AXME 75w-140 по два литра във всеки диференциал. Ако твоят автомобил е екипиран със заден Track-Lock диференциал трябва да му сложиш това - MOPAR 4318060AD. Раздатка и скоростна кутия - Parts Master ATF+4 - в раздатката около 1,5 литра, в скоростите - колкото хване.

                Сега, само не ме карай и да ти ги сменям...
                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                Коментар


                • #38
                  От: Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

                  Как да го позная трак-лок ли е? На задния диф треа се сваля капака, че е омаслил, ако па искаш да помогнеш, после праим една голема софра...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

                    Първоначално публикуван от borcho Преглед на мнение
                    Как да го позная трак-лок ли е? На задния диф треа се сваля капака, че е омаслил, ако па искаш да помогнеш, после праим една голема софра...
                    Не се е омаслил от капака а от семеринга.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

                      Е, целия капак отзад в маслп, отпред и долу няма, откъде да е?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

                        Първоначално публикуван от borcho Преглед на мнение
                        Е, целия капак отзад в маслп, отпред и долу няма, откъде да е?
                        Така или иначе е добре да се свали капакът (задният диф. няма пробка за източване), да се изцеди добре, да се избършат утайките от старото масло, да се провери има ли налепи на някакви частици по магнита, да се измие със спрей, да се залепи капакът със силикон / RTV и тогава да се налива ново масло. Иначе е менте-работа да изтеглиш със шприц старото, да сипеш ново и всички боклуци да останат вътре. При отварянето ще се види дали е LSD (има пакет фрикционни шайби) и дали после има смисъл да се сипе е добавката на "Мопар" за LSD (има-няма такава в маслото, хубаво е да се сложи, ако трябва).
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #42
                          От: Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

                          Първоначално публикуван от borcho Преглед на мнение
                          отпред и долу няма, откъде да е?
                          Е това масло нагоре ли тече.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

                            Първоначално публикуван от borcho Преглед на мнение
                            Как да го позная трак-лок ли е? На задния диф треа се сваля капака, че е омаслил, ако па искаш да помогнеш, после праим една голема софра...
                            Отиваш на ТАЗИ страница, въвеждаш VIN-а и си гледаш с какво оборудване е автомобила.

                            Омасляването може да е от още две места - от уплътнението на датчика за ABS-а (отгоре на диференциала) и от отдушника му.
                            "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                            2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                            Коментар


                            • #44
                              От: Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

                              Ок, благодаря за линка и за съветите. Сега остана да налучкам и тва с ключа...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Код за грешка P0700 за Cherokee KJ

                                Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
                                На щеката трябва да пише idling in neutral , запален мотор АСК на "N" така се мери .
                                На моята щека си пише Idling in Park - доста се пулехме в Пловдив със speed, ама факт. Смяна филтри и доливане Bardahl ATF+4... Няма да казвам колко, че ще ми се смеете... Предстои адаптиране на KTS.
                                JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X