Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Webasto dbw2020 на отработено масло?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Webaato dbw2020 на отработено масло?

    Странно висока консумация е това.
    На моето Вебасто ТермоТоп С каталожната консумация е 0,67 l/h при пълно натоварване – при старт, и 0,34 l/h при нормална работа. Това е бензинова печка, за дизеловата 0.59 l/h и
    0.30 l/h...

    Не съм чел пдф-а на Цецо, ама три оки на час ми се виждат множко.

    Коментар


    • #17
      От: Webaato dbw2020 на отработено масло?

      С по-малка дюза за едни 50 - 100 лв ще намалее и мощността и разхода. Изглежда, ще трябва да се настрои и количеството въздух след това.
      Щом не е за вграждане в превозно средство, стационарна печка с кюнци е по-просто и здрaво нещо. Или, във форума видях две печки за въздух, бяха на бензин.
      Последно редактирано от Stbd; 22-10-18, 10:01.

      Коментар


      • #18
        От: Webaato dbw2020 на отработено масло?

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        Странно висока консумация е това.
        На моето Вебасто ТермоТоп С каталожната консумация е 0,67 l/h при пълно натоварване – при старт, и 0,34 l/h при нормална работа. Това е бензинова печка, за дизеловата 0.59 l/h и
        0.30 l/h...

        Не съм чел пдф-а на Цецо, ама три оки на час ми се виждат множко.
        Вени, тази печка е просто много по-голяма и мощна - 23,3kW. Почти пет пъти по-мощна от ТермоТоп С. Освен това, е и малко по-стар модел, та и затова разхода е пет пъти по-висок.
        Самата печка тежи 22кг, циркулационната помпа е около 2кг и върти между 5 и 6 хиляди литра течност на час(два модела ги дават циркулационните помпи).
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #19
          От: Webaato dbw2020 на отработено масло?

          Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
          С по-малка дюза за едни 50 - 100 лв ще намалее и мощността и разхода. Изглежда, ще трябва да се настрои и количеството въздух след това.
          Щом не е за вграждане в превозно средство, стационарна печка с кюнци е по-просто и здрaво нещо. Или, във форума видях две печки за въздух, бяха на бензин.
          Тези не стават. Принципа на работа е съвсем различен. Тази ми вдъхва доверие, тъй като прави 10 бара налягане преди дюзата.
          Тоест ще се получи достатъчно добра атомизация на горивото с въздуха.
          Незнам по-гъстото масло дали няма да се отрази на горивната помпа, иначе би скедвало дюзата за масло да е по-голяма за да постигнем мощтност сходна с тази на нафта. Обаче ако запазим тази за нафта вероятно ще спадне разхода.
          Като цяло ще я запаля да видим как работи, но на дали ще е разумно да се използва за отопление на такова малко помещение...

          Коментар


          • #20
            От: Webaato dbw2020 на отработено масло?

            За по малко може да пробваш с такава Натиснете снимката за да я уголемите

Име:008.jpg
Прегледи:1
Размер:376.3 КБ
ID:5801165 много топли , гори около 800-900гр на час Натиснете снимката за да я уголемите

Име:005.jpg
Прегледи:1
Размер:396.9 КБ
ID:5801166 С поздрав Борето

            Коментар


            • #21
              От: Webaato dbw2020 на отработено масло?

              Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
              За по малко може да пробваш с такава [ATTACH=CONFIG]972468[/ATTACH] много топли , гори около 800-900гр на час [ATTACH=CONFIG]972469[/ATTACH] С поздрав Борето
              Това продава ли се, какви пари?

              Това от авия ли е?
              Последно редактирано от I.Stoyanov; 22-10-18, 13:04.

              Коментар


              • #22
                От: Webaato dbw2020 на отработено масло?

                Не знам дали работи. Един колега имаше задължения към мен и ми я даде. Липсва таблото с ключа(Бош) за първа и втора скорост , бутона за свещта - 20А и ключето за гориво или обдухване на печката преди загасване.На този модел може и да е автоматизирано - не знам. Но не виждам липси по печката! Аз имам от по стария модел без електронното реле и помпата е друг вид- зъбна. Така в това състояние мога да се разделя с нея за 100лв. Борето Натиснете снимката за да я уголемите

Име:006.jpg
Прегледи:1
Размер:325.3 КБ
ID:5801167 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:010.jpg
Прегледи:1
Размер:263.0 КБ
ID:5801168
                Последно редактирано от boreto2; 22-10-18, 13:22.

                Коментар


                • #23
                  От: Webaato dbw2020 на отработено масло?

                  Хмм, схема на свързване може ли да се открие изобщо?!
                  Поне да знам дали мога да я подкарам.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Webaato dbw2020 на отработено масло?

                    В търсачката чукваш - X7-1M-24v

                    Коментар


                    • #25
                      От: Webaato dbw2020 на отработено масло?

                      Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                      В търсачката чукваш - X7-1M-24v
                      Хмм, ще помисля ден два. Става ли до тогава да ми я запазиш?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Webaato dbw2020 на отработено масло?

                        Да

                        Коментар


                        • #27
                          От: Webaato dbw2020 на отработено масло?

                          Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                          Да
                          Благодаря!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Webasto dbw2020 на отработено масло?

                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            Ами така, снабдих се с едно webasto от автобус от колега от форума.
                            Печката е работеща - 24v с всичко прилежащо, обаче...
                            По взаимна заблуда с колегата решихме, че печката е комбинирана вода/въздух. Оказа се че е само мокра (водна). А на мен ми трябва за отопление на около 15м² помещение.
                            Печката бих и направил една проста инсталация с радиатор и разширителен съд. Тя водна помпа си има. Ще си взема и 24V 12А захранване.

                            До тук всичко е ясно, ОБАЧЕ някой има ли идея дали това ще запали на отработено двигателно масло, било то и в пропорция с дизел. Евентуално и с подгрев?

                            Като цяло струва ли си занимавката за целта. Ползите за мен са че печката е много компактна, 23k.W мощтност, което е пре доволно. Усложняват се леко нещата с правенето на водна инсталация, но ако я подкарам на масло, ще си заслужава финансово.
                            Минуси?!

                            Благодаря предварителна на всички дали своето мнение.

                            Така изглежда печката:

                            Както и даташийтhttp://cloud.tapatalk.com/s/5bcb5763...sheet-2020.pdf

                            Няколко думи от мене.
                            От даташита – Това е Вебасто УСА и тоя тип печка 99% е за тукашните ТИР.
                            Ппочти вички камони тука са 14 -15 литрови обеми 6 цилинрови- по памет то само маслото им е около30 40 литра а за антифриза не помня .
                            Като се има на предвид че това е огромно желязо и се налага някои път да се пали на места дето е -35 градуса целзии.... вече мисля че картинката се изясни що е 23кВ или 30кВ.
                            Разхода 3л/час е съвсем нормален.
                            На вебастовските и Ебершпаихер дето са по 5кВ да речем са по 0,5 -06 Л на час , съвсем груба сметка за проксимация само – 23 е 4,6 пъти повече от 5 => теоретично разхода умножено линеино за 23кВ =2,3Л/час и като добавим че модела е по дърт и КПД вероятно не е като на по новите = Разхода 3л/час е съвсем нормален.

                            И.Стоянов – видя ли на снимката в пдф че печката си има горивен филтър – онова бялото в левия долен край? Виж парт номера на тоя филтър=> виж какви му са параметрите на филтъра =>Това ще ти даде ориентир за какво гориво може да му пускаш на това.
                            Като погледне човек – водните печки от тоя тип са си едно малко локално парно само дето радиаторите са заменени с двигателя и парното на превозното средство.
                            При отопление на помещение с таз печка ще трябва да се правят/намират и т.н водни радиатор/и... вече икономически не знам дали е ОК.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Webasto dbw2020 на отработено масло?

                              Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                              Няколко думи от мене.
                              От даташита – Това е Вебасто УСА и тоя тип печка 99% е за тукашните ТИР.
                              Ппочти вички камони тука са 14 -15 литрови обеми 6 цилинрови- по памет то само маслото им е около30 40 литра а за антифриза не помня .
                              Като се има на предвид че това е огромно желязо и се налага някои път да се пали на места дето е -35 градуса целзии.... вече мисля че картинката се изясни що е 23кВ или 30кВ.
                              Разхода 3л/час е съвсем нормален.
                              На вебастовските и Ебершпаихер дето са по 5кВ да речем са по 0,5 -06 Л на час , съвсем груба сметка за проксимация само – 23 е 4,6 пъти повече от 5 => теоретично разхода умножено линеино за 23кВ =2,3Л/час и като добавим че модела е по дърт и КПД вероятно не е като на по новите = Разхода 3л/час е съвсем нормален.

                              И.Стоянов – видя ли на снимката в пдф че печката си има горивен филтър – онова бялото в левия долен край? Виж парт номера на тоя филтър=> виж какви му са параметрите на филтъра =>Това ще ти даде ориентир за какво гориво може да му пускаш на това.
                              Като погледне човек – водните печки от тоя тип са си едно малко локално парно само дето радиаторите са заменени с двигателя и парното на превозното средство.
                              При отопление на помещение с таз печка ще трябва да се правят/намират и т.н водни радиатор/и... вече икономически не знам дали е ОК.
                              Охх, май взех да се разкандардисвам малко по малко. Днес май няма да е но утре ще я пробвам поне печката.

                              Гледам в лидъл ще пускат вентилаторен конвектор, знам ли....

                              Коментар


                              • #30
                                От: Webaato dbw2020 на отработено масло?

                                Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                                Да
                                Отпадам, успех с продажбата

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X