Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

    Здравейте, уважаеми съфорумци.
    Старата ми сапунерка Канон не прави добри снимки, блокира от време на време и реших да я заменям. Снощи малко спонтанно и по блондински поръчах он-лайн фотоапарата от заглавието. Ще пристигне идущата седмица. От рекламите разбрах ползите му, от вас ще очаквам негативите. Какво разбрах дотук - тежък, обектив с посредствени възможности, за добри снимки ще трябва много да чета и уча. Друго?
    Последно редактирано от Savov; 20-10-18, 10:18.

  • #2
    От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

    Не си сбъркал.
    Четене ще ти донеса техника. Наистина добри снимки стават с талант.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

      Нищо не си сбъркал. Напротив- най-големите разочарования се случват когато се купи много скъпа техника за първа, от която се очаква да снима сама и да прави шедьоври..За начало е добре, трябва четене, гледане на кадри , усет и практика. Има си и специализиран форум- виж там, поразгледай, почети..Успех !
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #4
        От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

        Чак шедьоври не желая. Но нещо, снимащо малко по-добре от телефон и без да трябва да карам второ виШо по снимкоправене - е това ми е тайната мечта. Ако ли не - ще зарибя някое от децата.

        Коментар


        • #5
          От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

          Тука е!
          Стигнах до 40 стр на мануала. Борбата тепърва започва.

          Коментар


          • #6
            От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

            Е ха-честито! Много да те радва и все на фокус! А иначе,на така поставен въпрос,аз бих отговорил - ами в цифрите... Там сбърка. Трябваше да пише простичко D850... Още един път честито и успех с машинката!
            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
            Най-добрият ром е студеният ром!
            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

            Коментар


            • #7
              От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

              Ха! Честито и на фокус! На въпроса от първия пост - само това за четенето отговаря до около 80% на истината. Другото е част от градския фолклор. Щом от сапунерка скачаш на дслр, наистина в първия момент ще си помислиш, че си направил мегаяка грешка, но важното е да не се стряскаш. Лошото е, че ако ти се зарибиш достатъчно, филма става многосериен. Айде едно по-дълго обективче, айде едно по-светло обективче, айдеееееее.... На първо време пробвай снимките на зеленото квадратче. На него апарата снима като сапунерка. Само гледай да не го изпуснеш, когато изневиделица реши да отвори и вдигне светкавицата, преценявайки, че му е тъмно. Ето ти нещо за начало -https://www.cambridgeincolour.com/ru/tutorials.htm

              П. П. Почвай да събираш пари за Сигма 18-35/1.8 .


              Последно редактирано от коко келеша; 23-10-18, 06:50.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                Re: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                Честито!

                Както каза коко келеша, като за начало можеш да сложиш на Auto и ще снима като сапунерката - насочваш и цъкаш. В последствие може да видиш за какво са другите режими (с приоритет на бленда/скорост). И още нещо - настрой си ISO-то да е на auto и то, за да хващаш снимката (почти) винаги, дори и да е тъмно, на цената на малко повече шум.
                Обектива е така да се каже най-слабия, но това се отнася за DSLR. Слабостта му се изразява в това, че има малко по-мек фокус, работи по-бавно и прави малко по-тъмни снимки. Всичко това с уговорката, че го сравняваме с друг обектив, а не със сапунерка.
                След време може да се огледаш за някой "по-як" обектив (като 50/1.4, 85/1.4 или някой zoom VR), но си приготви пари като за още един апарат. За момента с този ще ти е идеално.

                Виж също какво е това RAW и какви предимства и недостатъци има спрямо твоя начин на снимане.

                Коментар


                • #9
                  От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                  Щом е поръчано он-лайн имаш 14 дена да го върнеш.
                  Тия ютии им мина модата отдавна /5 години/ при хоби снимането. И не само.

                  Търси безогледална система със сменяема оптика. Ще останеш приятно очарован от лекота и качество.
                  "Най-добрият фотоапарат е този, който е винаги с теб"
                  За тая ютия трябва поне една 10 литрова чанта да носиш.

                  Пример - Sony A5100, A6000, A7 на старо. Повярвай ми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                    Фотоапарата е съвсем добър. Аз ползвам предишната версия D3200 и съм много доволен. Мога да споделя моя любителски опит, главно по ескурзии. Не го полвам за художествена фотография. Правя снимки за спомен. В 99% от случаите съм на автоматични настройки.
                    Апарата е тежък и иска стабилна ръка. Особено при снимане на слаба светлина. Предвиди раничка или сакче с удобна дръжка за носенето му. Цял ден на врата - почва да боли гръба, кръста или врата - което е най-слабото.
                    Иска свикване. Спрямо някой сапунерки е по-бавен. Времето от натискане на спусъка до правенето на снимката е доста. Все пак трябва да си дигне огледалото. Затова в началото няма да успяваш със снимането на движещи се обекти, като птици в полет.
                    В режим " през визьора" и " на екранчето" има леки разлики в автоматичните настройки. Особено личи при снимане на слаба светлина. Не може предварително да се каже, кой режим ще е по-подходящия за конкретната снимка. Става с опит.
                    Липсват му няколко функции, които често са вградени в сапунерките и смартфоните. Например панорамите и HDR се правят външно. С фотоапарата се прави серия от снимки, най-добре в суров формат и с програма във външен компютър се прави готовата снимка.
                    Много по-често съм усещал липсата на обектив под 18 мм, отколкото такъв над 55 мм. Разделителната способност от 6000х4000 точки позволява доста да се "увеличи" снимката, като се изреже излишното.
                    Като първи допълнителни аксесоари - резервна батерия, сенник за обектива и капаче за визьора. В този ред. Резервната батерия дава комфорта да не се притесняваш дали ще има батерия и позволява да се избегне излишното презареждане. Сенника е много полезен при странично слънце, което леко осветява предната леща - получава се едно сивеене на кадъра, което мен ме дразни. Капачето за визьора е за случаите когато снимаш на слаба светлина и гледайки на екранчето или на статив. Въпроса е да не влиза светлина през визора, която да обърква светломера.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                      Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                      Здравейте, уважаеми съфорумци.
                      Старата ми сапунерка Канон не прави добри снимки, блокира от време на време и реших да я заменям. Снощи малко спонтанно и по блондински поръчах он-лайн фотоапарата от заглавието. Ще пристигне идущата седмица. От рекламите разбрах ползите му, от вас ще очаквам негативите. Какво разбрах дотук - тежък, обектив с посредствени възможности, за добри снимки ще трябва много да чета и уча. Друго?
                      Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                      Щом е поръчано он-лайн имаш 14 дена да го върнеш.
                      Тия ютии им мина модата отдавна /5 години/ при хоби снимането. И не само.

                      Търси безогледална система със сменяема оптика. Ще останеш приятно очарован от лекота и качество.
                      "Най-добрият фотоапарат е този, който е винаги с теб"
                      За тая ютия трябва поне една 10 литрова чанта да носиш.

                      Пример - Sony A5100, A6000, A7 на старо. Повярвай ми.
                      Послушай Вико !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                        Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                        Послушай Вико !
                        Едва ли. Не въпрос да е модно или леко. Като му се наситя, ще го мисля. Имам 30 дни право на връщане. Взел съм го с 4 год гаранция.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                          Едно единствено истинско предимство имат безогледалките и то не е теглото им. Нека агитбригадата да се сети за него.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                            Не може да им се надраска огледалото?
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                              По-хибстърски са!
                              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                              Drag Grand Canyon Daily
                              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                              LZ1JYM

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X