Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

    Здравейте пак.
    Интересна дискусия се е оформила. Честно казано, не знаех нищо за безогледалните апарати преди да отворя темата. Ако я бях пуснал преди покупката, може би изборът ми щеше да е друг. Въпреки че имам още време да се откажа, няма да го направя. Апаратът ми трябва за семейни снимки и забавление, нищо повече. Като такъв, смятам че върши работа. Ето един колаж от неделния ден, изготвен с любезното съдействие на съпругата ми -

    Коментар


    • #47
      Re: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

      дел
      Последно редактирано от korgoth; 30-10-18, 10:21. Причина: форума не работеше

      Коментар


      • #48
        От: Re: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        В общи линии в тази тема разбрахме, че Сони са велики, DSLR-ите при Никон са като Лили Иванова.
        Честито на автора за покупката, чудесно начало. Има не малко хора, които и до момента снимат с прадядото на D3400 и правят прекрасни снимки, без да знаят, че не става ако не си лек, модерен и със стотин фокусни точки. Enjoy.
        Има хора, които снимат филми и сватби с телефон. И се справят повече от прекрасно.
        Яро, на теб някога натежавал ли ти е фотоапарата, като го носиш? Или чантата да ти е създавала неудобство? Защото безогледалката влиза в джоба на якето. Ски, трекинг, байкинг...
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tenor.gif
Прегледи:1
Размер:1.13 МБ
ID:5801537
        Реално Сони не са "модерни, велики", просто Никон в момента си е Лили Иванова. А в случая не се търси система, а нещо което да снима малко по-добре от телефона.
        На Х-Позицията във Фотосинтезис беше чудна възможност да се докоснеш до Лили и Соня.

        Коментар


        • #49
          От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

          Първи опити в нощната фотография. Топли, топли.
          Къде съм аз, къде сте вий.....с малолитражките на Сони!
          /Ради, шегувам се/

          Коментар


          • #50
            От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

            Пак ли фокусираш на ръка
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #51
              От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

              Не, тъпият апарат категорично отказва да фокусира на тъмно. Фокусирам нещо светещо, след това премествам апарата и щракам.

              Коментар


              • #52
                От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                Не, тъпият апарат категорично отказва да фокусира на тъмно. Фокусирам нещо светещо, след това премествам апарата и щракам.
                Ааа... Ъъъ..., нали светещото се намира на същото разстояние от апарата като несветещото, защото поне втората снимка не илюстрира така нещата.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #53
                  От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                  Вече съм обзаведен с чанта, трипод, дистанционно.
                  Гледам разни обективи Никор и Тампрон. 70/200, 70/300 мм. С какво да допълня китовия обектив?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0098_1-800x533.jpeg
Прегледи:1
Размер:83.4 КБ
ID:5801786

                  Коментар


                  • #54
                    От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                    Китака можеш да замениш със Tamron 17-50 f2.8,например,за парите си е повече от отличен.
                    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                    Най-добрият ром е студеният ром!
                    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                      Виждам, че все още не си намерил фокуса. Напълно достатъчен ще ти е 55-200 VRII. Лично мое мнение - вземи си първо един 35 милиметров обектив от Г серията, нов или втора ръка според възможностите, на 1.8 за снимане при по-слаба светлина. Имай предвид, че твоя апарат няма моторче за фокуса в тялото и всички по-стари обективи от Д серията ще можеш да ползваш само на ръчен фокус.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #56
                        От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                        Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                        Китака можеш да замениш със Tamron 17-50 f2.8,например,за парите си е повече от отличен.
                        Сегашния е 18-55. Какво ще спечеля от 17-50? По-високо качество на изображенията, може би.
                        35 мм не е ли за макро?
                        55-200 на Никор ли?
                        Гледам различни црни при сходни мм. Къде е уловката?

                        Коментар


                        • #57
                          От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                          В светлосилата.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #58
                            От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                            35*1.5=50 - демек идеално за портрети.
                            И пейзажи става.
                            Но си го купи след година. Поне. Сега няма да го оцениш
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #59
                              От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                              По-светъл е и с доста по-добро качество от китовия,да,общо-взето ще имаш по-високо качество на изображението... Като стартов комплект аз бих си избрал : 50 f1.8,17-50 f2.8 и 100-300.Това обаче си е мой избор и съвсем не е най-правилният,може би...За щастие тук има хора които разбират доста повече от мен и се надявам да ти помогнат в избора...
                              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                              Най-добрият ром е студеният ром!
                              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                                И да не забравя ретроспекцията на уикенда -

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X