Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

    Аз имам няколко тела.
    Д80 е за офройд и ако се строши да не ми пука.

    Аз поне не виждам достатъчно че да фокусирам ръчно и освен за строго специфични нужди си карам на автофокус
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #32
      От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

      И аз така - разбирам да сложиш М като режим за снимане, ама чак и М на фокусирането... Виж, при клинове и растер на екрана става.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #33
        От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

        Ръчното фокусиране аз лично го ползвам само когато автофокуса не знае какво искам. Да кажем 5 от 100 снимки. Това при Сони.
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #34
          От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
          Ръчното фокусиране аз лично го ползвам само когато автофокуса не знае какво искам. Да кажем 5 от 100 снимки. Това при Сони.
          Разликата е, че при теб има 179 автофокусни точки, а при ПроНикона има 11.

          Никон D3400 е всичко друго, но не и сапунерка. А има сапунерки/не сменяема оптика/, които изкъртват с тегло, качество....и цена. В момента на пазара се продават в магазина всички серии /MK1-6/ на Sony RX100.

          Забавлявай се и тествай. Не спирай да експериментираш поне до 30 000 кадър. Успех.

          Коментар


          • #35
            От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

            180 точки??? Ебасимуси. Как се разглезили хората. Фокусираш където искаш и просто кадрираш след това
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #36
              От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              180 точки??? Ебасимуси. Как се разглезили хората. Фокусираш където искаш и просто кадрираш след това
              Обратното - кадрираш и после пипаш с пръстче мястото, където искаш да е фокуса. Може и да му промърмориш, че искаш да се фокусира по дясното вътрешно око на модела

              П.П.Ама това последното се получава по-добре при Олимпус. Сони имат още некоя и друга годинка учене.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #37
                От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                Да бе, глезотии. Няма лошо
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #38
                  От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                  Няма никакви глезотии тука.
                  Смисълът от многото фокусни точки е надеждното следене на движещ се обект при Continuous AF.
                  На практика за много фотографи това е и най-ценното качество в една камера

                  Коментар


                  • #39
                    От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                    Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                    Няма никакви глезотии тука.
                    Смисълът от многото фокусни точки е надеждното следене на движещ се обект при Continuous AF.
                    На практика за много фотографи това е и най-ценното качество в една камера
                    А който е опитвал следящия фокус по очи на Sony A7M3 ... Нещо, като магия се случва.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                      Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                      Няма никакви глезотии тука.
                      Смисълът от многото фокусни точки е надеждното следене на движещ се обект при Continuous AF.
                      На практика за много фотографи това е и най-ценното качество в една камера
                      Какво бих "спечелил" при Continuous AF? Май има такава настройка при Nikon.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                        В общи линии в тази тема разбрахме, че Сони са велики, DSLR-ите при Никон са като Лили Иванова.
                        Честито на автора за покупката, чудесно начало. Има не малко хора, които и до момента снимат с прадядото на D3400 и правят прекрасни снимки, без да знаят, че не става ако не си лек, модерен и със стотин фокусни точки. Enjoy.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                          Можеш да спечелиш добре фокусирана, рязка снимка на движещ се обект, но само при наличието на бърз и точен следящ автофокус. При Никон 3400 не е такъв, както и при всички ДСЛР-и от начално ниво, независимо от марката.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #43
                            От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Можеш да спечелиш добре фокусирана, рязка снимка на движещ се обект, но само при наличието на бърз и точен следящ автофокус. При Никон 3400 не е такъв, както и при всички ДСЛР-и от начално ниво, независимо от марката.
                            Точно така, но доколко това е важно за всички е съвсем друго нещо, нали?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                              Точно така, но доколко това е важно за всички е съвсем друго нещо, нали?
                              Не се опитвай да ме причисляваш към феновете на безогледалките - не съм от тях. Просто отговарям на въпроса на Savov и му дообяснявам защо точно с Д3400 нищо няма да спечели.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • #45
                                От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                                Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                                Какво бих "спечелил" при Continuous AF? Май има такава настройка при Nikon.
                                Най-общо казано, този режим на фокусната с-ма се избира когато се снимат движещи се обекти и не е нещо ново. При него работи една AF точка или предварително избрана група от точки, като особеното е, че при следенето на обекта в кадъра те трябва да бъдат непрекъснато върху него. Ако снимащият изпусне обекта, фокуса отива върху каквото е попаднала точката или групата от точки.

                                Аз говоря за т.нар. Lock On AF или при Nikon - 3D Tracking. Именно при този режим са полезни многото автофокусни точки.
                                При него участват всички AF точки, като също могат да бъдат предварително групирани в зона (ако камерата има такава опция) с тази разлика от AF-C, че те се сменят заедно с движението на обекта върху, който е "заключен" фокуса, като се задейства тази точка или група, която се намира върху обекта и по този начин улесняват значително следенето на бързо движещи се обекти.

                                Или грубо казано, колкото по близо една до друга са автофокусните точки (т.е. колкото повече са те), толкова по-лесно си "предават" една на друга обекта, който трябва да бъде на фокус

                                Сега си представи как автофокусна с-ма с 11 точки следи окото на човек, който се движи, защото както по-горе каза Вико, само който е пробвал тази "глезотия" знае за какво става въпрос


                                П.П. По отношение на това кои колко са велики, за фенщината и подобни изказвания, които за мен са необясними или по-скоро са обясними единствено с необяснимата съпротива срещу всичко ново, ще кажа и тук приключвам участието си в темата, че съм снимал в продължение на години и с Nikon, и с Canon. Като говоря за топ тела и обективи, и на двете марки, ама наистина ТОП.

                                Да, сега снимам със Sony, но то е само и единствено, и така е било винаги, понеже най-добре удовлетворяват нуждите ми от инструмент за снимане. За настоящия момент.
                                Така че всеки, който ме познава най-малкото може да ме обвини във фенщина.

                                В същото време обаче, независимо дали се харесва или не на old school снимачите, няма как да си изкривя душата и да не кажа, че Sony предефинираха много неща във фотографията, и всъщност именно Sony отвориха широко вратите на "безогледалния свят" за бъдещето на фотографията и всеки, който твърди, че това не е така всъщност трябва да бъде обвинен във фенщина.

                                Аз лично съм доволен от това, защото ми беше писнало и никон, и канон да ни правят на кретени и да ни доят за всеки нов модел камера, като че ли са измислили фотографията с него, а всъщност да сменят само по една буквичка или цифричка от името на стария модел. Не че Sony ги раздават без пари, ама не може никой да отрече че вкараха много нови неща и има шанс да раздвижат заспалите мастодонти, които ако още малко подремят, няма и да се събудят.


                                Жалкото е, че се дават съвети на хора, като автора на темата, които тепърва започват да градят система и им се казва, как могат да се правят снимки и с Nikon D3400.
                                Естествено, че може. То и с Pinhole може, това никой не го отрича и не го е отменял, ама смятате ли, че му правите услуга с такива мнения?


                                П.П.П. Накрая, без да искам да обезкуражавам автора на темата, бих му казал само, че всичко можеше да приключи само с един пост в тази тема, като перифразираме заглавието ѝ - "Къде сбърках - Nikon D3400 18-55 VR"
                                Последно редактирано от radikyokushin; 29-10-18, 22:47.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X