Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

    Първи опити във висшия пилотаж на ръчните настройки.
    Споко, виждам си кусурите. Все още бленди, ISO, експозиция и т.н. са ми каша в главата, независимо от прочетеното.
    Enjoy.

    Коментар


    • #17
      От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

      Я кажи втората на какво мерене е правена?
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #18
        От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

        Тя фокус няма.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

          От около 400 снимки имаше не-повече от 5-6 горе-долу на фокус. Първи стъпки, както писах.

          Коментар


          • #20
            От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

            Това с фокуса защо?
            Фотката си фокусира доста добре по принцип
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

              Мии, скорост по-ниска от еди колко си, фронт/бекфокус, етсетера. Направи проба със снимане на един и същи обект при добро дневно осветление. Първо фокусирай през оптичния визьор, после през лайфвюто. Ще е добре да ползваш статив и някакъв по-голям предмет за теста а не човек. Ако втората снимка е по-добре фокусирана, отиваш към тест за фронт/бекфокус на обектива и тялото. Уж тия в Профайлд знаят как се оправя.
              Последно редактирано от коко келеша; 28-10-18, 14:08.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #22
                От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                Едно единствено истинско предимство имат безогледалките и то не е теглото им. Нека агитбригадата да се сети за него.
                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                Мии, скорост по-ниска от еди колко си, фронт/бекфокус, етсетера. Направи проба със снимане на един и същи обект при добро дневно осветление. Първо фокусирай през оптичния визьор, после през лайфвюто. Ще е добре да ползваш статив и някакъв по-голям предмет за теста а не с човек. Ако втората снимка е по-добре фокусирана, отиваш към тест за фронт/бекфокус на обектива и тялото. Уж тия в Профайлд знаят как се оправя.
                SLR-ски неволи...
                Сигурно това е предимството на безогледалките, за което се говори … 'ба ли га.

                2018 година сме бе хора, защо го пращате човека в миналия век?!?!



                П.П. Резонният въпрос тука, по-скоро би бил - "Остана ли поне едно предимство на огледалото към настоящия момент?", а краткият отговор е "Не."

                Коментар


                • #23
                  От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                  Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                  SLR-ски неволи...
                  Сигурно това е предимството на безогледалките, за което се говори … 'ба ли га. ...
                  Имаме участник познал точните килограми. А човекът сам си отиде при SLR - ските неволи.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                    Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                    Щом е поръчано он-лайн имаш 14 дена да го върнеш.
                    Тия ютии им мина модата отдавна /5 години/ при хоби снимането. И не само.

                    Търси безогледална система със сменяема оптика. Ще останеш приятно очарован от лекота и качество.
                    "Най-добрият фотоапарат е този, който е винаги с теб"
                    За тая ютия трябва поне една 10 литрова чанта да носиш.

                    Пример - Sony A5100, A6000, A7 на старо. Повярвай ми.
                    Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                    Послушай Вико !
                    Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                    Едва ли. Не въпрос да е модно или леко. Като му се наситя, ще го мисля. Имам 30 дни право на връщане. Взел съм го с 4 год гаранция.
                    Че е "отишъл" - отишъл е, ама като му казваме да се "върне" - не ще.

                    Аз съвети без да са ми искани не обичам да давам, ама тука реших да му спестя някои главоболия на човека. Както и да е....
                    Важното е да го кефи, като снима... и със здраве да го ползва!

                    В края на краищата, всеки има абсолютното и неотменимо право да открие сам топлата вода .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                      Трябва ми нещо като сапунерка, с която от време на време да мога да се заигравам. За момента смятам, че Никона изпълнява тази задача. Има доста готови настройки и ефекти. Вероятно сте прави за безогледалните, но принципно не обичам да си променям решенията, независимо от цената. Ето някои днешни фотки - Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0245.jpeg
Прегледи:1
Размер:97.9 КБ
ID:5801475Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0013-800x533.jpeg
Прегледи:1
Размер:57.4 КБ
ID:5801476Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0294.jpeg
Прегледи:1
Размер:126.0 КБ
ID:5801477Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0109.jpeg
Прегледи:1
Размер:135.8 КБ
ID:5801478

                      Коментар


                      • #26
                        От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                        Тичай към Профайлд за настройка на фокуса. Преди това, ако имаш някой познат с Никон, пробвай и с други обективи, за да се види дали също ще има такъв зверски бекфокус. В момента, доколкото може да се прецени от миниатюрите, които показваш, фокуса отива на метър и нещо зад обекта при по-голямо разстояние. На първата снимка с лицето на детето, фокуса е на яката на дрехата.

                        П.П. Съобразяваш ли се с минималната дистанция за фокусиране на обектива? Първата снимка ме кара да ти задам този въпрос. Ако си залепил обектива за носа на детето, всичко може да се появи на снимката.
                        Последно редактирано от коко келеша; 28-10-18, 16:50.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                          Смятам, че проблемът е във фотографа. Снимах почти изцяло на ръчни настройки, дофокусирах на ръка и така. На автоматичен режим мисля, че няма чак такива проблеми. Може и да бъркам, разбира се.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                            Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                            ... Може и да бъркам, разбира се.
                            Ами разбери! Аз имам 6 действащи тела и само един Панасоник фокусира идеално окото на комар. Другите куцат къде с повече, къде с по-малко, но сервизите им за нищо не стават.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                              Я пробвай автоматичния фокус.
                              На ръка в общия случай не става.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #30
                                От: Nikon D3400 18-55 VR - Къде сбърках.

                                Търтей, нали беше взел Д80? Да не си направил ъпгрейд (каква хубава българска дума) и ти с 3400?
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X