Резултати 1 до 18 от 18

Тема: Некоректна практика на Енерго Про, Изипей и Български Пощи.

Място
    Варна
    Публикации
    2,229
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране Некоректна практика на Енерго Про, Изипей и Български Пощи.

Извинявам се предварително ако темата не е точно за тук - моля да бъде преместена подходящо.
    На мое ЕГН имам 2 партиди за ток - едната за мое жилище другата за жилището на родителите ми.
    Често плащам и двете когато имам възможност.
    Вчера 19-ти платих и двете партиди в офис на Изипей.
    Обадих се на майка ми да и кажа и тя: ама ние си платихме на 16-ти в Пощата?!?!?
    Връщайки се в Изипей и провеждайки телефонен разговор се оказа че това са две различни системи нямащи връзка.
    Енерго Про шяло да ми приспадне сумата следващия месец!!!!!
    Лично за мен е голяма недомислица и порочна практика.

Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

Място
    София
    Публикации
    4,949
    Точки (при гласуване)
    25

По подразбиране От: Некоректна практика на Енерго Про, Изипей и Български Пощи.

"Който плаща лошо, плаща два пъти!"

borko_ruse е офлайн
    Борислав Борисов
    Старши участник | Организатор || +ПЛ |* МСС *
    Място
    Русе
    Публикации
    2,728
    Точки (при гласуване)
    16

Опитах в изипей да платя данък на автомобил. В системата им излиза че имам неплатени данъци на автомобили, които съм бракувал и продал в началото на годината. В данъчното няма никакви проблеми, явно няма никаква връзка между тях.
    На сърбела майката му е чесането.
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    2,005
    Точки (при гласуване)
    5

Пощите с нищо не са свързани. Нормално за тях. С данъците и осигуровките е още по-зле.
    Два дебила - это сила,
    три дебила - это мрак,
    шесть дебилов - это мило,
    сто дебилов - это как?

Място
    Варна
    Публикации
    6,595
    Точки (при гласуване)
    22

Към Изипей трябва да се подхожда внимателно...
    Сега тъкмо се боря с едно плащане, което е извършил колегата по шофьорски фиш към НАП (станало е преди година и никой няма спомен защо така, но от друга страна колегата е педант и явно така е пишело в някой документ)...
    Причината за проблема - НАП не може да върже платец със задължение и му го водят неплатено. И поне засега няма как да установят дали наистина са получили парите и да ги отнесат по партидата на колегата.
    След разговор с НАП установих, че (учудващо за мен) проблемът не е при тях, а вероятно в Изипей... Квитанцията/Платежното на Изипей, от което имаме разпечатка, и което е отишло в НАП няма указано ЕГН на 'нарушителя'...
    Съответно напълно логично НАП не знае кой точно е извършил плащането. А поради смяна на банката и закриване на сметката, търсенето става още по-тегаво...
    Ще видим дали въобще е решим проблема, но е факт, че 'инициатора' е бил Изипей... Гледам сега задължително изискват ЕГН при попълване на онлайн-бланката им, ама дали е било така преди година (и дали и сега се подава тази информация към органите) - не знам..
    Nissan Qashqai 2.0/140h.p/4x4/2008
    Jeep Grand Cherokee Overland 2014/3.0 CRD

Място
    Варна
    Публикации
    2,229
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на IvanIvanovi Преглед на публикациите
    "Който плаща лошо, плаща два пъти!"
    Е как точно съм платил лошо?

VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

Място
    София
    Публикации
    4,949
    Точки (при гласуване)
    25

Цитат Мнение на rosen_offroad Преглед на публикациите
    Е как точно съм платил лошо?
    ами избрал си неправлен канал, без обратна връзка и ето резутата.
    2018г. сме, всички банки предлагат услугата плащане на битови сметки срещу смешни комисиони и не се занимаваш с нищо, освен да покриеш парите - аз го ползвам от едно 15г. и никога не мисля коя дата е и дали съм платил тока/тел/и т.н.

Място
    ВАРНА
    Публикации
    1,047
    Точки (при гласуване)
    0

Аз имах едно подобно преживяване със данъка на ситроена.. Отидох до тези баракички на пазара, дето уж община Варна пише на тях..

Платих си данъка, дадоха ми бележка минах си преглед всичко, и на другата година в сметната палата, и ми казват вие нямате за две години, за тази и за предишната..

Показах и бележката която ми я дадоха, общо взето не толкова директно, ама ми каза че мога да си избърша задника с тази бележка, което в началото ме ядоса, ама после като се позамислих, че то с кой държавен или общински документ не можеш да го направиш...

Че, платих си най накрая два данъка а онези пари дето ми ги взеха, при положение че в тази насрана държава няма институция която да се грижи за хората, единственото нещо което мога да направя е, е да им пожелая с тях пари да си купят цветя

Място
    Варна
    Публикации
    2,229
    Точки (при гласуване)
    12

2018г. сме, всички банки предлагат услугата плащане на битови сметки срещу смешни комисиони и не се занимаваш с нищо, освен да покриеш парите - аз го ползвам от едно 15г. и никога не мисля коя дата е и дали съм платил тока/тел/и т.н.
    Съглсен донякъде.
    И аз имам месечни периодични плащания за издръжки но те са непроменяеми за дълъг период.
    Битови сметки предпочитам да плащам аз и да си водя счетоводтство и упражнявам контрол.

VW Golf VI variant

Място
    Варна
    Публикации
    6,595
    Точки (при гласуване)
    22

To хубаво, ама има АМА...
    Сигурно от над 15г плащам през Ипей.. Напоследък - и данъци и т.н...
    Но всичко е само с моето разрешение. Получавам информация за дължима сума, преглеждам и одобрявам...
    'Автоматичните' плащания могат да изиграят лоша шега... Бях споменавал опита си с Мтел - изведнъж поискаха да им платя над 2000лв, които разбира се не одобрих. Да, навярно щяха да ми ги върнат дори и да ги бях платил, но тогава аз щях да 'гоня', а не те да мислят как да излизат от ситуацията..

Място
    София
    Публикации
    4,949
    Точки (при гласуване)
    25

Цитат Мнение на slowtraveler Преглед на публикациите
    To хубаво, ама има АМА...
    Сигурно от над 15г плащам през Ипей.. Напоследък - и данъци и т.н...
    Но всичко е само с моето разрешение. Получавам информация за дължима сума, преглеждам и одобрявам...
    'Автоматичните' плащания могат да изиграят лоша шега... Бях споменавал опита си с Мтел - изведнъж поискаха да им платя над 2000лв, които разбира се не одобрих. Да, навярно щяха да ми ги върнат дори и да ги бях платил, но тогава аз щях да 'гоня', а не те да мислят как да излизат от ситуацията..
    помня го твоя случай, но това и чрез банката е възможно - на мен ми бяха начислили 300лв. за вода, та не ги платих и се установи че е грешка.
    отделно банката плаща през специална, отделна сметка и само до размера на салдото или на овърдрафта, моя е 400лв. няма как да плати 2000

Място
    Варна
    Публикации
    6,595
    Точки (при гласуване)
    22

Така си е. Ама и 50 лв да ти вземат отгоре - иди ги гони...

Място
    sf,sf
    Публикации
    5,330
    Точки (при гласуване)
    17

И пак поне от 15г във всяка банка можеш да туриш таван за всяко плащане и да получиш даже безплатен смс само при неуспешно. Вдигаш безплатно лимита онлайн и си ти, след това го прави 0 ако искаш
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника

Място
    гр. Сопот
    Публикации
    526
    Точки (при гласуване)
    10

От 2004г. плащам всичките си сметки през E-pay. Не съм имал никакви дертове досега. Преди 2-3 години влизах в страницата на Изипей от любопитство. Но, нещо не ми вдъхна доверие и повече не съм пробвал.

Публикации
    44
    Точки (при гласуване)
    12

На пратика са една и съща система.
    Цитат Мнение на dimkaraganchev Преглед на публикациите
    От 2004г. плащам всичките си сметки през E-pay. Не съм имал никакви дертове досега. Преди 2-3 години влизах в страницата на Изипей от любопитство. Но, нещо не ми вдъхна доверие и повече не съм пробвал.

Място
    София
    Публикации
    3,686
    Точки (при гласуване)
    16

Проблемът с плащания на сметки през посредниците е, че губят връзка за задни дати. Скоро едни младежи платиха доста пари за повторна разписка за отдавна платена сретка за парно. Така че, пазете си разписките!
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

Място
    Варна
    Публикации
    6,595
    Точки (при гласуване)
    22

Че то когато е електронно плащането - архивът е от момента, в който съм почнал работа с посредник - как ще го загубят?!!
    Друг е въпросът когато съм сменил банковата си сметка и съм правил плащането директно от нея - тогава възстановяването на данните е сложно...

s_s1 е онлайн
    Светослав Генчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ |
    Място
    с. Стража до гр. Търговище
    Публикации
    8,043
    Точки (при гласуване)
    28

Моя позната брокер на недвижими имоти ми разправя, че за апартамент оставен при тях за продажба ежемесечно сметката за ел. енергия е около 1-2 лв. и тя /брокерката/ ежемесечно ги плащала, а собственичката и ги пращала периодично. Но брокерката, за да не се занимава и предложила да използва ДСК директ. Оказало се, че сметката й станала 4-5 лв/месец. Като се върнала собственичката и разбрала за завишените сметки вдигнала голяма врява на Енерго про. Те свалили електромера, като сложили друг, проверили го, установили, че вярно отчита и й начислили някаква такса за това. Освен това тя не е присъствала и не е видяла при демонтажа показанията му.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

Сходни теми

1. Енерго-про:щурмови отряд
    От Димитър Колев във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения
    Отговори: 15
    Последно мнение: 06-02-16, 11:04
  2. Добра дума за "Български Пощи" !
    От Volk във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения
    Отговори: 52
    Последно мнение: 21-12-12, 11:45
  3. o. Фиджи или къде излови СПОТ-а NIKSD
    От Венци- малкия във форум Други пътешествия
    Отговори: 29