Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сандъчета за "края на света"

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сандъчета за "края на света"

    Предистория:
    Първото сандъче го зарових преди 10-15 години. Даже не помня точно кога.
    Идеята беше, че ако поради някаква причина се окажа без дом близки и подкрепа и само с дрехите на гърба си, да имам място от където да се снабдя с няколко дреболии от първа необходимост без да се налага да ги крада и да са сравнително достъпни.
    С течение на времето направих по едно такова за всеки член от семейството според нуждите и желанието му. Само най-малкия дели мястото с майка си(за сега). Разположени са в околностите на София в близост до големите изходни артерии. Приблизителния радиус е от 3 до 5 км. в страни от пътя, в гористи райони без пряка видимост от пътя и близо до ясни видими и трудно унищожими ориентири. (Например: голямо и по възможност специфично скално образование, но НЕ къща или дърво.)

    Мотиви:
    Пониже някой ще се запита за какво ми е всичко това- най-краткия отговор е: за кеф. Малко по-дългия е: всеки сам за себе си трябва да намери причини да го направи и ако не успее, по-добре да не се занимава с това.
    А най-дългия отговор всъщност не засяга никого освен мен и близките ми.

    За самото сандъче:
    Тъй като това е нещо което заравяш в земята и нямаш контрол над него и е възможно да не го намериш повече, водещи са били ниската цена и малката стойност на нещата.
    Всичките ни сандъчета, както и нещата в тях са употребявани но здрави и качествени. Общата стойност на всяко едва ли надвишава 40-50 лв. Сума която сме преценили, че едва ли ще ни "бутне".
    Поставил съм неща, които съм преценил, че може да ми потрябват ако се наложи да повървя повечко пеша и някакъв екзистенц-минимум за пребивавани на открито.
    Качвам няколко ориентировъчни снимки, но не и списък защото мисля, че всеки сам за себе си трябва да си прецени какво да сложи. Това е новия ми бидон от тази година тъй като се оказа, че стария все пак някой го е намерил и когато отидох да го проверя част от нещата бяха разхвърляни а други, които са им се видяли ценни задигнати.

    Бидона и запечатването му.(многоо силикон за да е сухо)
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010839.JPG
Прегледи:1
Размер:650.5 КБ
ID:6151464Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010845.JPG
Прегледи:1
Размер:494.5 КБ
ID:6151465Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010846.JPG
Прегледи:1
Размер:455.2 КБ
ID:6151466Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010847.JPG
Прегледи:1
Размер:525.6 КБ
ID:6151467Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010848.JPG
Прегледи:1
Размер:445.7 КБ
ID:6151468

    Съдържанието и напълването.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010843.JPG
Прегледи:1
Размер:625.9 КБ
ID:6151473Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010842.JPG
Прегледи:1
Размер:647.4 КБ
ID:6151472Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010841.JPG
Прегледи:1
Размер:564.7 КБ
ID:6151471Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010840.JPG
Прегледи:1
Размер:470.5 КБ
ID:6151470Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010838.JPG
Прегледи:1
Размер:502.0 КБ
ID:6151469Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010844.JPG
Прегледи:1
Размер:580.9 КБ
ID:6151474

    Ползите:
    1. Ако се наложи ще съм с малка крачка напред.
    2. Всяка година като ходим да ги проверяваме с сина (сега на 6 г.) си правим приключение с откриване на "съкровище".
    3. Един ден ако много остарея ще пратя внуците или правнуците да търсят "имането на деда си"
    4. Ако до тогава не са открити- след 1000 г. някой млад археолог може да напише научен труд върху тях.

    Сигурно има още какво да се каже, но за сега спирам.

    П.П. Идеята за всичко по-горе далеч не е моя. Показаното е моя вариант.
    Последно редактирано от siem; 19-10-18, 21:24. Причина: 1
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

  • #2
    От: Сандъчета за "края на света"

    Супер, за детето ще е много забавно изживяване, ако не за друго. От чисто любопитство - какво е съдържанието на кафявата бутилка?

    Коментар


    • #3
      От: Сандъчета за "края на света"

      Първоначално публикуван от Ilia801 Преглед на мнение
      Супер, за детето ще е много забавно изживяване, ако не за друго. От чисто любопитство - какво е съдържанието на кафявата бутилка?
      Предполагам етилов спирт.
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #4
        От: Сандъчета за "края на света"

        Първоначално публикуван от Ilia801 Преглед на мнение
        Супер, за детето ще е много забавно изживяване, ако не за друго. От чисто любопитство - какво е съдържанието на кафявата бутилка?
        Пълна е с т.нар. пречистена вода от аптеката. Къмто лев и нещо бутилката. Такива ползвам да си разреждам ракията и реших, че е по-добре да сложа пълна вместо празна. Ако не се разпадне бутилката тапата и уплътнението сигурно ще става за пиене и след век.
        Последно редактирано от siem; 19-10-18, 21:37. Причина: 2
        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

        Коментар


        • #5
          От: Сандъчета за "края на света"

          Хаха...яко..
          Ето ти няколко идеи...
          Китайците правят готини примоции на разни неща, които биха ти били от полза. Едно от тях е уред за вакуумиране на продукти. Освен ежедневните ползи, с него можеш да си запечаташ пакет-два мокри кърпички, батерии ако са насипни, други разни нещица които не трябва да се мокрят. Неща, които в момент ни се виждат съвсем нормални може да се окажат невъзможни за намиране, но съвсем не маловажни. Аз лично бих добавил следните артикули: самобръсначки (обикновени), четка за зъби, САПУН (поне две-три опаковки обикновен - не течен), сникерси или друга подобна отрова с високо съдържание на захар, много калории и дълъг срок на годност, презервативи, хапчета за пречистване на вода и проточни филтри (пак от китайците), зарядно със соларни панели, някакви широко-спектърни антибиотици.
          Мнооого обширна тема на гърба на която могат да се разтягат много лукуми.
          42

          Коментар


          • #6
            От: Сандъчета за "края на света"

            Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
            Хаха...яко..
            Ето ти няколко идеи...
            Китайците правят готини примоции на разни неща, които биха ти били от полза. Едно от тях е уред за вакуумиране на продукти. Освен ежедневните ползи, с него можеш да си запечаташ пакет-два мокри кърпички, батерии ако са насипни, други разни нещица които не трябва да се мокрят. Неща, които в момент ни се виждат съвсем нормални може да се окажат невъзможни за намиране, но съвсем не маловажни. Аз лично бих добавил следните артикули: самобръсначки (обикновени), четка за зъби, САПУН (поне две-три опаковки обикновен - не течен), сникерси или друга подобна отрова с високо съдържание на захар, много калории и дълъг срок на годност, презервативи, хапчета за пречистване на вода и проточни филтри (пак от китайците), зарядно със соларни панели, някакви широко-спектърни антибиотици.
            Мнооого обширна тема на гърба на която могат да се разтягат много лукуми.
            Ееее това си е направо "Куфар за края на света". Мани ги тия. На мен ми трябва нещо по- земно...Просто взаимствах заглавието за раскош.
            Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

            Коментар


            • #7
              От: Сандъчета за "края на света"

              Края на света.... #1- оръжие
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #8
                От: Сандъчета за "края на света"

                Ако имаш предвид нещо огнестрелно - тук такова мероприятие може да се окаже не за края на света, а началото на присъдата.

                Коментар


                • #9
                  От: Сандъчета за "края на света"

                  Можеш да добавиш д. тампони - много компресиран и стерилизиран памук.
                  [SIGPIC][/SIGPIC]

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сандъчета за "края на света"

                    Интересна занимавка! Наистина си направил комплект от най-необходимото. Ни бих сложил нищо китайско в този комплект. Дрехата ми прилича на анорак от старите...или от същият вид брезент. Имах един такъв и ме е яд ,че го подарих като ми отесня...А преди мен е бил на баща ми и многооо беше видял. Комплект за шиене и нещо ,което ще е много важно. За кожените неща ...ами няма ли да се "разсъхнат".....Когато го отвориш / недай си Боже да ти потрябва/ първото ,което ще ти трябва е вода,обувки,топли дрехи.
                    Абе в този ред на мисли трябва да знаем,каква е продължителността на "живот" на всички материали
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сандъчета за "края на света"

                      Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                      Интересна занимавка! Наистина си направил комплект от най-необходимото. Ни бих сложил нищо китайско в този комплект. Дрехата ми прилича на анорак от старите...или от същият вид брезент. Имах един такъв и ме е яд ,че го подарих като ми отесня...А преди мен е бил на баща ми и многооо беше видял. Комплект за шиене и нещо ,което ще е много важно. За кожените неща ...ами няма ли да се "разсъхнат".....Когато го отвориш / недай си Боже да ти потрябва/ първото ,което ще ти трябва е вода,обувки,топли дрехи.
                      Абе в този ред на мисли трябва да знаем,каква е продължителността на "живот" на всички материали
                      Кубинките са третирани с течен парафин за омекотяване и импрегниране, а брезента е "кемафски" панталон със сваляща се подплата. Единствено нещо топло за отгоре забравих да метна, но предположих, че ако ми потрябва зимата така или иначе ще съм облечен с нещо.
                      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сандъчета за "края на света"

                        Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                        Кубинките са третирани с течен парафин за омекотяване и импрегниране, а брезента е "кемафски" панталон със сваляща се подплата. Единствено нещо топло за отгоре забравих да метна, но предположих, че ако ми потрябва зимата така или иначе ще съм облечен с нещо.
                        Когато "опреш" до "съндъчето" ...първите 24 до 48 часа ще са ти най-важни. Сечива сигурно си предвидил...Ама да можеше и една "лупара" да има за "зор-заман"
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сандъчета за "края на света"

                          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                          Края на света.... #1- оръжие
                          За там, за тук стига само гоя
                          (ГОИ54)
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сандъчета за "края на света"

                            Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                            Кубинките са третирани с течен парафин за омекотяване и импрегниране, а брезента е "кемафски" панталон със сваляща се подплата. Единствено нещо топло за отгоре забравих да метна, но предположих, че ако ми потрябва зимата така или иначе ще съм облечен с нещо.
                            Тия български така наречени тактически обувки за нищо не стават . Тая пролет ми подариха едни и на втория месец носене като работни подметката се разцепи . Освен това стружките минават през нея като през масло . Освен това нямат защитни бомбета и пластини .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сандъчета за "края на света"

                              Кофтито в цялата идея е, че всеки келеш с металотърсач. ще може да го открие и изрови.
                              Иначе, съм за.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X