Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сандъчета за "края на света"

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Сандъчета за "края на света"

    И според теб колко от писалите в тая тема са видяли казарма?
    90% , 60% , 30% ...
    В днешно време казарма си е мръсна дума от всякъде .
    Планове има всяка мишка преди да се срещне с котката .
    По темата - дано да е само приключение за внуците - за друго не става , няма да има време за крачка преди "другите".

    Коментар


    • #92
      От: Сандъчета за "края на света"

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Нема-нема и феновете на пушкалата осерат всяка подобна тема. 1000 патрона, 5000 патрона, 25000 патрона...
      Не е нужно да си фен на пушкалата, за да определиш препърството без (огнестрелно) оръжие за безсмислица.

      Коментар


      • #93
        От: Сандъчета за "края на света"

        абсолютно е задължително.

        Оръжието несъмнено има своята роля, ОСОБЕНО ако знаеш какво да го правиш. Повишава шансовете, но на някаква цена - и не е задължително да си готов да я платиш.

        Коментар


        • #94
          От: Сандъчета за "края на света"

          Аз, като не пипал никога оръжия, бих искал такова сандъче...

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:44732002_701659933536721_6328783028193591296_n.jpg
Прегледи:1
Размер:74.7 КБ
ID:5801287
          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

          Коментар


          • #95
            От: Сандъчета за "края на света"

            Такова можеш да съхраняваш някъде по хималайските склонове.

            Коментар


            • #96
              От: Сандъчета за "края на света"

              Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
              Аз, като не пипал никога оръжия, бих искал такова сандъче...

              [ATTACH=CONFIG]972665[/ATTACH]
              Това не е сандъче, това не е и модел, нито макет даже - това е само условен знак на сандъче за преживяване.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #97
                От: Сандъчета за "края на света"

                Само пиенето липсва. Ама, като за човек, не държал оръжие в ръце и това стига...
                HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                Коментар


                • #98
                  От: Сандъчета за "края на света"

                  Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                  Парето не го познавам, дедукция ми звучи като изваждене, а аз не обичам тази операция.
                  Отново не си чел внимателно. Или по скоро прочел си, това което си искал да прочетеш.

                  Ако приемем че историята е автентична, то автора е оцелял не в серия престрелки. А именно защото е стоял под радара. Живот в затворена общност (няколко къщи, не бих се учуди ако са и роднини). Минимум контакти с външни хора и то само при крайна необходимост. Комбинация от материални запаси, полезни умения (бил е фелдшер, разбирал е от градинарство), късмет и отново лоу профайл. Поддържал е къщата си мърлява отвън и самият той не се е разхожда накичен с патрони като Панчо Виля.

                  По неговите свидетелства лъскавите къщи, тия с многото луканка в мазето и многото оръжия, са били обрани още в първите дни. Щото споменава банди от по 50+ човека. Колкото и пушки и патрони да имаш под леглото - все някога ще те надделеят. А ако говорим за войната в Босна - просто трябва да ти паркират един Т-55 пред къщата и да те издухат със все домочадието и запасите от какалашки и патрони.

                  И те така...
                  Последно редактирано от windwarrior; 23-10-18, 22:15.
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Сандъчета за "края на света"

                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение

                    И те така...
                    Аз пак да питам - за какво му е било всичкото това джепане? Мърлявата къща, камуфлажа и късмета като цяло са го спасили от тежко въоръжените и добре организирани мародери, но наистина ли мислиш, че не е стрелял за да опази ресурсите си, а е трупал въоръжение за колекцията си?

                    Коментар


                    • От: Сандъчета за "края на света"

                      И те така...[/QUOTE]

                      Прочети "Как да оцелеем след края на света такъв, какъвто го познаваме" и "Патриоти" и намери седемте разлики
                      Умения и късмет трябват а не припаси, ама е по-лесно само да се пазари.

                      Коментар


                      • От: Сандъчета за "края на света"

                        Единственият случай, в който би ми потрябвало подобно сандъче, е световна ядрена война. Ама тогава, все си мисля, че едва ли ще ми трябва някакво си сандъче. По-скоро, бих се нуждаел от добри препоръки...
                        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                        Коментар


                        • От: Сандъчета за "края на света"

                          И те така ма е оцелял и казва какво трябва пък кой не вярва те така първи си отива или разчита на вазелин с късмет.......да му излезе късмета един вид преди да му свърши вазелина.

                          сложи вътре едно голямо фолио и метни един поглед едно време Близнака какво носеше в джунглата,има интересни идеи там
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Сандъчета за "края на света"

                            То цялото препърство си е един цирк, където льольовци си купуват скъпи играчки и се мислят за рамбовци.
                            Е тоя шебек ми е любим. https://youtu.be/Qth1k962_9A

                            Коментар


                            • От: Сандъчета за "края на света"

                              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                              Аз пак да питам - за какво му е било всичкото това джепане? Мърлявата къща, камуфлажа и късмета като цяло са го спасили от тежко въоръжените и добре организирани мародери, но наистина ли мислиш, че не е стрелял за да опази ресурсите си, а е трупал въоръжение за колекцията си?
                              Аз пак да те питам - според неговите лични спомени, в колко престрелки е участвал? Джепането му е трябвало за лична безопасност, в град в който всички ходят с джепане. Апропо - цялото му налично джепане е било 3 какалашки и 6 пистолета. И неколкократно подчертава, че самотните пистолероси първи дават фира. Нека не бъркаме секса с любовта. И аз имам СОТ, но не мисля че е способен да ме спаси от нещо повече от квартални наркомани. Ако ме на бележат сериозни квартири крадци - ще ме изнесат докато спя, без даже да се събудя (имам поне два примера за което).

                              Та фатката е да не изпъкваш като въшка на чело. Щото от там нататък е въпрос на това кой ше го извади по голем. И шанса твоя да е най голем не е висок.

                              На лошо нема, копайте бункери и окопи, складирайте сандъци с патрони. Ако чак толкоз ви требе извинителна бележка да притежавате джепане - зомби апокалипсиса също е вариант за пред жената.

                              Аз ще инвестирам в курсове по първа помощ, например. Щото ако, нали, таковата - пушечно месо с какалашки ще има много. Не се иска много акъл да държиш равна мушка и да знаеш от кой край се държи хавтомата. А квалифицирани специалисти по първа помощ - не чак толкоз. Примерно. Та да не стане така, че да ми лъскаш обувките, при все запасите ти от какаляшници и патрони. Чисто хипотетично. Нищо лично.
                              Последно редактирано от windwarrior; 23-10-18, 23:07.
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • От: Сандъчета за "края на света"

                                Позациклихме, но ти започна пръв: Ти би ли писал за участия в престрелки, с огромна веорятност за жертви, независимо от контекста, в който се е случило? Остави правната страна на въпроса - случките са толкова близки като време, че вероятността някой осакатен или близките на някой убит бързо да разпознаят или припознаят виновност въобще не е малка. Трябва да си напълно луд за да признаеш такова нещо.

                                Някак си ми беше пришито фенство на оръжие - това не е така, даже вече нямам и ловна пушка, а лично КНО никога не съм имал. Кой може да се справи с АК, отдавна е известно. Кой на кого ще лъска обувките в постапокалиптична ситуация е сложна работа, но във всички случаи с по-чисти обувки и въобще с обувки ще бъде по-добре въоръженият, по-добре организираният и не на последно място - по-безскруполният.

                                Още веднъж: Не съм фен на оръжието, не съм препър и не мисля, че препърите без организация и въоръжение имат каквито и да е предимства пред всички останали.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X