Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сандъчета за "края на света"

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Сандъчета за "края на света"

    Не помня къде се споменаваше, ама да припомня:

    живота е оцелял, защото се е смял.

    п.с. явно си нямате друга работа.

    Поздрави.

    Коментар


    • #32
      От: Сандъчета за "края на света"

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Прочел съм я, можеш да си съвсем сигурен. И не бързай да подскачаш - майтапът ми е напълно добронамерен.
      Ти също не ме разбра.Надявах се закачливите емотикони да покажат шегата, но по някога не съм сигурен, че ги ползвам правилно.
      Иначе добре зная, че четеш и по важното- вникваш в писаното.
      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

      Коментар


      • #33
        От: Сандъчета за "края на света"

        Май е пропуснато едно от най-важните неща за човек, храна в консерви с голяма годност и питейна вода:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:416.6 КБ
ID:5800985

        Коментар


        • #34
          От: Сандъчета за "края на света"

          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
          Май е пропуснато едно от най-важните неща за човек, храна ...
          Много правилна бележка, но защо за илюстрация си сложил картинка, на която няма никаква храна!
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #35
            От: Сандъчета за "края на света"

            ...
            Последно редактирано от windwarrior; 21-10-18, 23:38.
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • #36
              От: Сандъчета за "края на света"

              Бахти - автора на темата сподели реален, личен, опит и веднага го налазиха некви специалистори да му дават наклон на фуя. Ще кажеш че половината форум тука е оцелявал след ТСВ и зомби апокалипсис едновременно. И от тая висота пренебрежително и леко през зъби дава акъл на автора. Което за пореден път потвърждава тезата що у БГ не трябва да си ебеш жената на площада. Щото ще се събере тълпа кибици и да почне да ти дава акъл как да си ебеш собствената жена.

              Към автора - лично на мен темата ми е интересна, дано полюциите на форумните разбиратели и критикари не те откажат да пишеш в нея.
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • #37
                От: Сандъчета за "края на света"

                Струва ми се, че идеята на автора беше друга. Но явно е сам в начинанието и не можа да намери съмишленици или поне някой, който е приготвял собствени запаси от такъв вид. Поне както аз го разбрах, тук изобщо не става дума за оцеляване след бедствия от какъвто и да е вид. Напротив-предполага се, че цялата инфраструктура е налична.
                Създаването на навици за поддържане поне на минимални запаси е навик, който малцина имат. Повечето хора трудно се справят дори аптечката на колата да си държат в годност.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #38
                  От: Сандъчета за "края на света"

                  Тука само си коментираме.А кой, какво,как сам си решава.Подхвърлят се идеи,важното е ентусиазъм да има.Нещо дали ще работи или не,може да покаже само някаква ситуация.Дано няма такава.Който е прекарвал поне няколко дена из пущинак, сам е наясно как е ,при криза се предполага че няма да е сам.Темата е интересна .
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Сандъчета за "края на света"

                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                    Бахти - автора на темата сподели реален, личен, опит и веднага го налазиха некви специалистори да му дават наклон на фуя. Ще кажеш че половината форум тука е оцелявал след ТСВ и зомби апокалипсис едновременно. И от тая висота пренебрежително и леко през зъби дава акъл на автора. Което за пореден път потвърждава тезата що у БГ не трябва да си ебеш жената на площада. Щото ще се събере тълпа кибици и да почне да ти дава акъл как да си ебеш собствената жена.

                    Към автора - лично на мен темата ми е интересна, дано полюциите на форумните разбиратели и критикари не те откажат да пишеш в нея.
                    То вече остава малко да кажа. Ще кача няколко снимки като го заровя това, че трябва и ново място да търся. Аз показах какво и как аз съм направил. Предполагах, че ще има някакви полемики, но ако съм успял да помогна на поне един човек по някакъв начин то "всичко е точно".

                    Колегата "santaclash" вярно разбра една от страничните ползи от това за създаването на някакви навици най-вече у подрастващите, но мотивацията за тези работи е обширна тема.
                    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Сандъчета за "края на света"

                      Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                      Горните снимки са на новото мое сандъче просто защото старото беше намерено и откраднато(случват се и тези неща ако не се внимава достатъчно) а не защото нещо се е повредило.
                      Аз си представям погледа на тоя, дето е намерил бидона. И същност за какво по дяволите ще му е?!
                      Николай Савов
                      Опел Фронтера А КБ, 2.0
                      +359885 07 00 92

                      Коментар


                      • #41
                        От: Сандъчета за "края на света"

                        Ам'за секи случай - точно за каквото и на наш Сием.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Сандъчета за "края на света"

                          Хаха, siem, като те прочетох и веднага се сетих за Правилата за водене на горски чети, Панайот Хитов. Петдесетото правило, цитирам по памет ама мисля че добре съм го запомнил - нужни съкровища, в пределите на четата да има 4-5 скрити места с нужни потреби, брашно, барут, куршуми и нещо за ядене. Ръжено брашно малко насолено и мед.
                          Запасяването е добре, аз лично, че и семейно винаги сме си имали запаси, ама не в гората. Разсъждавал съм доста по въпроса /това там за края на света де/ и за себе си съм си наясно, че при наште условия и народопсихология стигне ли се до мародери в "големия град" и "хващането на гората", бидона по чукарите ще ми е последна грижа. Даже няма и да се сетя за него. А и при положение, че толкова боклуци, изхвърлени и непотребни за модерния човек неща има навсякъде из природата /особено покрай реките направо е заринато/ наистина не виждам смисъл от закопаване... За децата обаче съм съгласен - може да е интересно и твърде полезно, поне в определен период от израстването им.
                          За меда две думи, че и Хитов, и колегата по-горе го споменават. Ако ще е мед, с чиста съвест препоръчвам малко накълцани ядки и сушени плодове, заляти с мед колкото толкова и в херметична опаковка - това ако не е на слънце и на топло сигур ще ни надживее и няма място за сравнение с една кутия боб или русенско. Разбира се най-добре е всичко да е собствено производство или лично добито. Ей тука вече малките се включват пълноценно и с интерес - излети в гората, тва орехи, лешници ако се намерят, някое плодче да се изсуши на слънце и т.н. За добива на мед пък да не отварям приказката, че там темата е безкрайна, а и си имаме спец раздел у форума.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Сандъчета за "края на света"

                            Майтап: Може преди разходката, децата да изгледат някоя серия от зомби-апокалипсиса. Така ще им се затвърди идеята, и като пораснат и те ще си правят скривалища.
                            Не би трябвало да занимавате деца с това.
                            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                            Коментар


                            • #44
                              От: Сандъчета за "края на света"

                              Нищо им няма на децата.

                              Впрочем ето ви едно теоретично съображение:

                              Дълбочината на закопаване е компромис между лесното намиране (вкл. нелегитимно) и здравината на кутията. На метър дълбочина повечето квадратно-кубични бидончета ще са крайно неубедителни и склонни да се смачкат, особено при продължителен престой.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Сандъчета за "края на света"

                                Нищо им няма на децата,да свикват с реала.Аз още нищо не съм закопал ма имам 2 сандъка Пеликан в нас и 1-2 раници за в гората,гора наблизо няма ма ще я търсим ако се наложи

                                - Тате какво правиш?
                                - Мажа.
                                - Какво мажеш?
                                - Железата тате,избори идват.
                                - Какво ше става на изборите?
                                - ЕВем ли го тате,за това мажа.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X