Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сандъчета за "края на света"

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Сандъчета за "края на света"

    Благодаря за отговора! Да, прави са колегите - по темата може да се разтягат локуми много.

    Одеве някой по-горе спомена сникерс или нещо сладко. Може да се замени с чист мед - единствената храна която не се разваля. Аз бих добавил по-голямо канче за варене на по-голямо количество вода или дивеч, силни подправки, по-голяма бутилка за вода (съхранение на преварената) и повече от едно острие. Добавянето на прашка ми се вижда също добра идея. Гумите траят доста на тъмно, става за дребен дивеч.

    Коментар


    • #17
      От: Сандъчета за "края на света"

      Бих добавил парафинови свещи, компас и един флакон калиев перманганат.
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • #18
        От: Сандъчета за "края на света"

        В ибей продват готови китове за зомби апокалипсиса, има и цели форуми, където това е основна тематика-как да се подготвим за идването им. Има планини с глупости, от които обаче могат да се изкарат някои ценни съвети.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #19
          От: Сандъчета за "края на света"

          А сложи ли нещо от сорта на фоносорб или друго предотвратяващо вътрешния кондезн?Неизбежен е и съсипва всичко освен стъкло и пластмаса.Та ефективноста на пакета е на ръба.Иначе има нещо идейно,но трябва да се дообмисли в много аспекти.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #20
            От: Сандъчета за "края на света"

            Недей да разчиташ много-много на този силикон, кълчища по ще ти свършат работа.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #21
              От: Сандъчета за "края на света"

              Зависи много и за какъв край на света ,става въпрос!Че при ядрен масиран колапс ,няма смисъл ,само се удължава агонията......!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #22
                От: Сандъчета за "края на света"

                Лелеее, тя до къде е стигнала темата!
                Силикона и конденза не ги мислете. Май съм пропуснал да го спомена по горе, но преди 6 г. отварях моето старо за проверка и добавки, както и това на жената. По онова време и двете бяха стояли в земята по около 5 г. и в нито едно от тях нямаше влага, конденз или каквито и да било проблеми.
                Проблем имах с това на дъщерята защото се беше спукал капака.
                Горните снимки са на новото мое сандъче просто защото старото беше намерено и откраднато(случват се и тези неща ако не се внимава достатъчно) а не защото нещо се е повредило.
                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                Коментар


                • #23
                  От: Сандъчета за "края на света"

                  Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                  ...преди 6 г... ...бяха стояли в земята по около 5 г...
                  Ма теб си те пере сачмата не на шега.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Сандъчета за "края на света"

                    Направо си намери някоя дупка или пещера в близост и си складирай там.За какво копаш?При какъвто и да било катаклизъм,без ядрен или химическ,най-добре се оцелява в майката природа и по- скоро в планините ,в градовете ще е пълно с мародери,а извън тях по-лесно може да се опази човек и с оръжие и без,та провизии се кътат където има смисъл и шанс за оцеляване!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Сандъчета за "края на света"

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Ма теб си те пере сачмата не на шега.
                      Не четем май темата, но бързаме да се изкажем.
                      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Сандъчета за "края на света"

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Ма теб си те пере сачмата не на шега.
                        И аз така си помислих, но като се замислих, че в колата имам вода, храна, одеяла и инструменти с които мога да оцелея доста дълго, явно и мен ме пере съчмата.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Сандъчета за "края на света"

                          Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                          Предистория:
                          Първото сандъче го зарових преди 10-15 години. Даже не помня точно кога.
                          Идеята беше, че ако поради някаква причина се окажа без дом близки и подкрепа и само с дрехите на гърба си, да имам място от където да се снабдя с няколко дреболии от първа необходимост без да се налага да ги крада и да са сравнително достъпни.
                          С течение на времето направих по едно такова за всеки член от семейството според нуждите и желанието му. Само най-малкия дели мястото с майка си(за сега). Разположени са в околностите на София в близост до големите изходни артерии. Приблизителния радиус е от 3 до 5 км. в страни от пътя, в гористи райони без пряка видимост от пътя и близо до ясни видими и трудно унищожими ориентири. (Например: голямо и по възможност специфично скално образование, но НЕ къща или дърво.)

                          Мотиви:
                          Пониже някой ще се запита за какво ми е всичко това- най-краткия отговор е: за кеф. Малко по-дългия е: всеки сам за себе си трябва да намери причини да го направи и ако не успее, по-добре да не се занимава с това.
                          А най-дългия отговор всъщност не засяга никого освен мен и близките ми.

                          За самото сандъче:
                          Тъй като това е нещо което заравяш в земята и нямаш контрол над него и е възможно да не го намериш повече, водещи са били ниската цена и малката стойност на нещата.
                          Всичките ни сандъчета, както и нещата в тях са употребявани но здрави и качествени. Общата стойност на всяко едва ли надвишава 40-50 лв. Сума която сме преценили, че едва ли ще ни "бутне".
                          Поставил съм неща, които съм преценил, че може да ми потрябват ако се наложи да повървя повечко пеша и някакъв екзистенц-минимум за пребивавани на открито.
                          Качвам няколко ориентировъчни снимки, но не и списък защото мисля, че всеки сам за себе си трябва да си прецени какво да сложи. Това е новия ми бидон от тази година тъй като се оказа, че стария все пак някой го е намерил и когато отидох да го проверя част от нещата бяха разхвърляни а други, които са им се видяли ценни задигнати.

                          Бидона и запечатването му.(многоо силикон за да е сухо)
                          [ATTACH=CONFIG]972023[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]972028[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]972029[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]972030[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]972031[/ATTACH]

                          Съдържанието и напълването.

                          [ATTACH=CONFIG]972036[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]972035[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]972034[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]972033[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]972032[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]972037[/ATTACH]

                          Ползите:
                          1. Ако се наложи ще съм с малка крачка напред.
                          2. Всяка година като ходим да ги проверяваме с сина (сега на 6 г.) си правим приключение с откриване на "съкровище".
                          3. Един ден ако много остарея ще пратя внуците или правнуците да търсят "имането на деда си"
                          4. Ако до тогава не са открити- след 1000 г. някой млад археолог може да напише научен труд върху тях.

                          Сигурно има още какво да се каже, но за сега спирам.

                          П.П. Идеята за всичко по-горе далеч не е моя. Показаното е моя вариант.
                          Идеята ти е страхотна и много, много удачна! Дано никога не се стигне до практическата й приложимост! Но е много добре измислено!
                          ПОКЛОН!
                          Най-вече за това, че сподели идеята!
                          https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                          Коментар


                          • #28
                            От: Сандъчета за "края на света"

                            Това е хмммм.......писал си "за кеф"!
                            Поразсъждавах малко и си мисля.....ти сега имаш контрол върху действията си!Изцяло!Ако дойде тоя край на света абсолютно се съмнявам в къвто и да било контрол!Отделно краЙща много!А може би и не толко.Ядрен край,болестотворен край,слънчево изригване нали там свръх нова,зомбищарник /гледам са "The walking dead"/ някакъв.....
                            Та единствено тва "за кеф" донякъде го разбирам!
                            Аз лично не бих си правил труда да се отнасям сериозно с такъв въпрос!
                            п.п.я си спомни чумата през тъмното средновековие какви ги е сътворила!
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                            0888854582
                            Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                            Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Сандъчета за "края на света"

                              Па моето сандъче е виртуално - трупам го в главата и най-искрено се надявам края на света да се случи само в субективно измерение, че иначе ще е точно толкова полезно, колкото заровеното в двора . Щото обективното се случва съвсем субективно всеки ден и сандъчето остава... хм, последна грижа.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Сандъчета за "края на света"

                                Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                                Не четем май темата, но бързаме да се изкажем.
                                Прочел съм я, можеш да си съвсем сигурен. И не бързай да подскачаш - майтапът ми е напълно добронамерен. Имах предвид това, че сървайвалистваш поне от 11 години - отпреди онези три дванайсетки, отпреди Ролс, отпреди зомби-историите, отпреди поредиците по Дискавъритата.
                                Та че не е на шега - не е. А и че е сачма - сачма си е (кротка и обществено неутрална).
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X