Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изложения и новини от света...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Изложения и новини от света...

    Не е само до цената. Бенелито е ендуро с 19х17 гуми със спици, клиренс 220 мм, вдигнат високо ауспух и т.н. А тази Хонда си е шосейка със 17х17 гуми и клиренс 170 мм. И освен това да не си мислите, че тази Хонда е правена в Япония? 90% по нея всичко е китайско.
    Колкото до тази грозотия TNT 1130... Тя е за друг форум, а не за този.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #17
      От: Изложения и новини от света...

      Бенелито има 135 мм ход на окачването (колкото на Yamaha FZS 1000 например, което се сещаме какъв мотор е).

      https://benelli.com.au/model/benelli-trk-502-x/

      И при Хондата е нещо такова.

      Относно клиренса, няма информация в официалния сайт, но в някои достоверни източници е посочено 190 мм (при Хондата е 170 мм - посочено в официалния сайт).
      Не съм сигурен точно какъв е смисъла от голям просвет с малък ход на окачването ...
      Това не са някакви знаменити офроудъри.

      От 2019, CB 500 X е с 19' предно колело.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019_CB500X_2000x1275_GrandPrixRed_42515B.jpg
Прегледи:1
Размер:356.9 КБ
ID:5812527

      17' инча предно колело завива много по-добре.

      PS: Забравих спиците, за какво са ? За скачане ли, летите колела са екстра за шосеен мотоциклет, спиците при тези мотоциклети са по-скоро отговор на тренда.


      Коментар


      • #18
        От: Изложения и новини от света...

        Хонда най-накрая са изкарали перфектния мотор за 21 век: https://www.bultraco-sofia.bg/https%...riding-trainer
        П.П. Аз понеже съм си по ретрото, предпочитам да си карам мотори от миналия век.

        Коментар


        • #19
          От: Изложения и новини от света...

          https://benelli.com.au/model/benelli-trk-502-x/


          От 2019, CB 500 X е с 19' предно колело.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019_CB500X_2000x1275_GrandPrixRed_42515B.jpg
Прегледи:1
Размер:356.9 КБ
ID:5812527

          17' инча предно колело завива много по-добре.

          PS: Забравих спиците, за какво са ? За скачане ли, летите колела са екстра за шосеен мотоциклет, спиците при тези мотоциклети са по-скоро отговор на тренда.


          [/QUOTE]

          С 19 отпред Хондата изглежда много по-добре според мен. Знам че със 17 отпред се завива по-добре на асфалт, но мен ме интересуват и вълнуват ендурата, а не асфалтовите мотори. Колкото до клиренса черпя информация от тук. https://www.motorcyclespecs.co.za/mo...K_502X_18.html
          Да. Ходът на амортисьорите е 145 мм. Малко е, но за сметка на това предните амортисьори на Бенелито са с диаметър 50 мм, което е много по-добре от тези на Хондата, които, като гледам са някъде 38 мм най-много и май ще искат по-честа поддръжка...
          Джантите със спици за черно каране са много по-добри от лятите джанти. Поемат повече удари, по-гъвкави са и по-лесно се оправя джантата, ако се изкриви. Недостатъка на джантите със спици е това, че трябва да караш с вътрешни гуми. Но и на това са намерили отдавна решение фирмите. Предполагам обаче, че Бенелито е с вътрешни гуми, защото джантите му са стандартни, но може и да греша, защото само картинки гледаме. И спирачките на Бенелито най-вероятно са по-добри от тези на Хондата, защото е с два диска отпред.
          От тези двата мотора аз определено бих предпочел Бенелито, защото е ендуро, нищо че на другото пише Хонда, но всеки сам си решава за себе си.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #20
            От: Изложения и новини от света...

            Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
            https://benelli.com.au/model/benelli-trk-502-x/
            Колкото до клиренса черпя информация от тук. https://www.motorcyclespecs.co.za/mo...K_502X_18.html
            Да. Ходът на амортисьорите е 145 мм.
            @ВладиЧ, много от информацията в motorcyclespecs.co.za е некоректна, затова съм пуснал линк към официалната страница на Бенели, ходът на окачването е 135 мм, за просвета няма информация, но в някои по-авторитетни източници е посочено 190 мм, 20 мм повече от Хондата.
            Да, гумите са с вътрешни.

            Коментар


            • #21
              От: Изложения и новини от света...

              Повече ми харесва Бенелито от тая Хонда. Гледах някакво филмче, на което точно това Бенели TRK 502 беше с предна капла 17 и ляти джанти. Може би на това се дължи разликите в размера на клиренса. Изключително смешно изглеждаше това Бенели със 17х17 капли... Както и смешно изглежда тая Хонда с някакъв външен вид подобен на ендуро, но с капли 17х17 и гуми предна 120х17, а задна 160х17. На Жоро Хондата VFR-а 750 кубика беше със същите размери гуми. А VFR-a e ендуро, колкото аз съм марсианец.
              Ето филмчето. https://www.youtube.com/watch?v=N0F5vdzzxb4
              Последно редактирано от ВладиЧ; 15-04-19, 18:37.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #22
                От: Изложения и новини от света...

                По -дебелата предница позволява монтирането на "пълнители" което е плюс ако производителя не е предвидил система за регулиране. За тези под 43мм. възможностите са много малки. Но този ход от 135мм. е прекалено малък. Само от тежината на мотора ще се изгубят 20-30мм. , като добавим и един екипиран моторист от горе , ще отидат още поне 20мм. И с това което остава , не става и за каране по черен път , предницата постоянно ще удря на твърдо. А пък резервоара и седалката на Бенелито нямат нищо общо с ендуро мотоциклет. Предната спирачна система е подходяща за пистов мотоциклет но не и за ендуро. По начало каплите със спици са по-здрави и леки , но ако са от качествен производител с качествени материали , останалото е кашкавал , особено при тежък мотор и къс ход на окачването. Хондата поне има мегдан за подобрения. Но лично аз за тези пари бих си купил употребяван GS 1200 или KTM 990 .
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #23
                  От: Изложения и новини от света...

                  Мммм дааа. Да бъдеш, или да не бъдеш... Вечният въпрос... Ако имах такива пари нямаше изобщо да сменям мотора, но за сметка на това, какво пътешествие, и какви километри щях да направя...
                  Между другото то и БМВ-то 1200 няма седалка и резервоар на ендуро. Имам в предвид онези тесни по 10-15 см седалки, които се качват отгоре на резервоара на мотора. Такова чудо на мен не ми е притрябвало.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #24
                    От: Изложения и новини от света...






                    Владич , открий разликата.
                    Прикачени файлове
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • #25
                      От: Изложения и новини от света...

                      Тук си дал тая снимка на смешният TRK 502... Тоя КТМ съм го карал. Бива го. Особено с адвенчър седалка, ролбари, куфари и т.н.
                      Много ми се ще следващият ми мотор да е с по-малко кубици там някъде 500-700, а не 1000 и нагоре, та за това все гледам такива мотори като това Бенели. Но шосейки не ме интересуват без значение, от каква марка са. Мотори за мотокрос също! Ако са и с два цилиндъра е направо 6+. Има много малко такива мотори все още, макар, че вече започват да се ориентират фирмите. Новите БМВ-та 750-850. Ктм-а 790. Ямахата 700. Кавазаки 300 и е те това Бенели, но Х варианта...
                      По едно време бях на косъм да купя едно Кавазаки KLE 500. Но това много архивно бре. Тоя карбуратор, и окачване от малко над средата на миналият век... Не го купих, ама бях на косъм. Нямаше и 2000 лева цената. Иначе ендуро с два цилиндъра. Гуми 17х21. Голям резервоар. Удобна, мека седалка...
                      Последно редактирано от ВладиЧ; 15-04-19, 20:55.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • #26
                        online pharmacy discount code 49 mg

                        Hi! canadian pharmacy no rx very good site.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Изложения и новини от света...

                          компромис ли е тогава 790 на ктм, или полезна вещ? а може би малко ъпгрейднат встром 650...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Изложения и новини от света...

                            Влади Здравей, само да споделя опит за KLE 500 резервоара е 15л, седалката е мека на първо сядане, след 60 - 100км макс започваш да търсиш място за спиране поради болка в опашката/ кръста. Явно е правен за преходи, където повечето време си на стъпенките. Останалото си го описал сам. До преди година и малко го търкалях.
                            LZ1NIM/P
                            B pos

                            Коментар


                            • #29
                              От: Изложения и новини от света...

                              Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
                              компромис ли е тогава 790 на ктм, или полезна вещ? а може би малко ъпгрейднат встром 650...
                              Тия В-строми ги гледам, ама нещо хич не ми хващат окото. Карахме заедно с един приятел и по едно време спряхме един до друг... Ами тоя В-стром 650 се оказа по-голям от моето БМВ. И по-дълъг и по-висок... Ми за какво да сменям моя мотор за такъв? По-висок, по-дълъг и тежък почти, колкото моя мотор, ама пък 650 кубика, и с верига?!?! Какъв е смисъла?
                              Ще минавам май на едноцилиндров мотор. И без друго вече повече от 110 км/час мнооого рядко вдигам, освен това винаги съм сам на мотора. Ще се кефя на пейзажа и на малко по-голямата си проходимост и така...
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар


                              • #30
                                От: Изложения и новини от света...

                                Да не се повтарям, но мото гуцито е мнооого мотор! Прост, без много пластмаси, олд скуул визия, въздушно, V-образен напречен двигател, 80 коня, много прецизно изработен, удобна седалка, кардан... единствено малко ходовете му ми малеят, но иначе се доближава на 96% до представата ми за тур/адвенчър мАтор. има тестов, мисля да го пробвам...
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X