Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КИА Спортич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • КИА Спортич

    Здравейте,

    Опитвам се да намеря своето място в 4х4 света... Чета форума отдавна, доста неща имам още да разбирам.
    Би ли могъл някой от Варна да ми помогне при оглед на возило?
    Търся евтино за закупуване 4х4, с евтина поддръжка (все субективни понятия) бензин/газ, ръчна СК, задължително климатик. За предпочитане с бавни скорости. Ще се ползва като втора кола в семейството, основно за вилна зона - черни пътища... Харесах една КИЯ Спортидж, 2001г, 192 000км, 1800лв. Има я в трибуквен сайт за продажби...
    Окончателно се ориентирах се към този модел след като прочетох темата за повдигането на този модел , но бих купил и друго. Мога да отделя към 3000лв, възможно е (но не желателно) да станат 4000.
    Разбирам, че това са малко пари за такъв вид превозно средство, но засега ще се въздържа от харченето на по-големи суми. Ще съм благодарен на всеки, който би помогнал със съвет, съобразен с возилото и моята отправна позиция. Имам понятие от агрегати и възли по колите, но при 4х4 има специфики, а и всеки модел е различен...


    Поздрави,
    Орлин
    Последно редактирано от jazy; 19-10-18, 10:54. Причина: Без линкове

  • #2
    От: КИА Спортич

    Спортидж първа генерация е най-евтината за придобиване и поддръжка 4х4, но 1800 лв са подозрително малко, вероятно колата е с повреда или е изгнила. За 3-4000 лв. има доста прилични екземпляри и има голям избор. Задължително тествайте колата за проблем с главата, хъбовете-ако не са ръчни, вероятно не работят...Преглед в сервиз струва 30-40 лв., ако продавача откаже-ясно, следващата. Успех!
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      От: КИА Спортич

      Аз не намирам такава Кия. В кой сайт е?

      Виждам една на 1800 в Карс-а. Тъмно синя в Монтана, бензинова. Но не съвпада по описание. В Олх няма на тази цена

      При всички положения, като вземеш евтина джипка, ще налееш още мно-о-ого пари. Ще подминеш цената на хубава такава и пак ще си остане кърпена гробница. Събери повече пари и вземи нещо читаво, без ръжди.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #4
        От: КИА Спортич

        От личен опит ще ти кажа, че за тези пари ще вземеш таралясник, който след известно време като разбереш това, ще търсиш друг балама да го вземе.
        Няма смисъл абсолютно никакъв, само загуба на време и на пари.
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #5
          От: КИА Спортич

          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
          Аз не намирам такава Кия. В кой сайт е?.
          В ОЛХ е колата - В търсачката "КИА Спортич"м регион Варна и излиза. Мек таван, на симките изглежда добре. Сменени- масла,филтри,ремъци. Нищо не ми струва да я видя, за оглед в сервиз исках помощ - разбира се че ще си платя прегледа... Просто не искам да я закарам в кой да е сервиз.

          Коментар


          • #6
            От: КИА Спортич

            Аз моята миналата година я взех за 3800лв, със здраво шаси и пазена, и досега съм дал още толкова, особено през последните две седмици. Така че помисли дали си заслужава тази, със сигурност е с проблеми и то сериозни.

            Коментар


            • #7
              От: КИА Спортич

              Колега си продава Киата,може да се видите?
              https://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=574
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X