Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Няколко въпроса за Терано 2

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Споко, няма да е за дълго. Просто на повечето филтри обратниа клапан малко по малко спира да работи баш добре и при дълъг престой филтъра се източва в картера. Бавенето е докато го напълни.

    Пробвал съм сигурно 5-6 марки, и евтини и скъпи. С MANN - нула грижи - гасне за под секунда, без промяна до следващата смяна (при мен межди 10 и 15000км). Всички други, без изключение, след змана се държат точно както и MANN - гасне бързо. С времето малко по малко започва по-често да гасне по-бавно, като към края се е случвало да газне за 4-5 секунди. Купих оригинален - драмата приключи. На втората смяна с оригинален забелязах че на него покрай надписите NISSAN се мъдри и надпис MANN със съответния номер под него. От тогава минах на MANN - 2 пъти по-евтини са от същия , но с добавени надписи NISSAN.

    Та, "в целата схема" нЕма ни шах, ни мат. Проиграно, опитано, изводите направени преди повече от 6-7 години.
    Благодря за отговора! За миг не съм се съмнявал е казаното от теб (респект)!!! Мислех да изчакзм още 2-3К км и да го сменя с маслото, но ще сменям уикенда [emoji16]

    Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

    Коментар


    • #62
      От: Няколко въпроса за Терано 2

      Още един глас за MANN, не само за терано, а по принцип.Освен всичко друго, цената им при вносител е добра до толкова, че не си струва да се търси по евтина алтернатива.Друг е върпоса, че много търговци злоупотребяват с доброто име на марката и си слагат произволна надценка, щото били най-добрите.

      Коментар


      • #63
        От: Няколко въпроса за Терано 2

        За съжаление не за всичко. Например конкретно за терано горивен Mahle по няколко белега е по-добър. На аналогичния MANN пластмасата отдолу за източването беше очеизвадно по-некачествена, а уплътнението беше напукано, та се наложи да взема от стария Mahle и уплътнението и капачката.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #64
          От: Няколко въпроса за Терано 2

          Не е изключено и тях да ги ментосват, въпреки че до ден днешен не съм попадал на менте.До сега на нов филтър какъвто и да е не съм виждал напукано уплътнение.

          Коментар


          • #65
            От: Няколко въпроса за Терано 2

            Да попитам, на задните колела, от вътрешната страна на таза има едни бутончета, това индикатори за износени накладки ли са?
            Едното го натиснах и влезе навътре.
            Последно редактирано от kra_kra; 18-04-19, 06:47.
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • #66
              От: Няколко въпроса за Терано 2

              Ще трябва да снимаш. Индикатори със сигурност не са - няма терано във вселената с такива.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #67
                От: Няколко въпроса за Терано 2

                Спарки,ето за това бутончета става въпрос.
                Прикачени файлове
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #68
                  От: Няколко въпроса за Терано 2

                  Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                  Спарки,ето за това бутончета става въпрос.
                  Това е обезвъздушотеля на спирачното цилиндърче ,има гумена капачка -маншонче отгоре и при обезвъзушаване се развива и отвива с ключ 8мм!Обикновено като се налага интервенция там ги отвивам (с чираците най често )и навивам нови обезвъздушотели -стотинки са !Това "бутонче" НЕ ТРЯБВА ДА ПОТЪВА ни най малко при натискане!!!
                  "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                  Кольо.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Няколко въпроса за Терано 2

                    Не е за обезвъздушаване.
                    За обезвъздушаване си има друго.
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • #70
                      От: Няколко въпроса за Терано 2

                      В задната част на барабана се вижда нали,отдолу е жилото на ръчната !При мен май го няма?
                      "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                      Кольо.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Няколко въпроса за Терано 2

                        Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                        Спарки,ето за това бутончета става въпрос.

                        Isuzu Trooper

                        Да не е тапа?
                        При мен като я махна,имам достъп до винта разположен между долния край на челюстите на ръчната.
                        по средата на винта има зъбчатка(като я въртиш нагоре разпъва,а надолу събира челюстите)служеща за регулиране на ръчната






                        Поздрави

                        Коментар


                        • #72
                          От: Няколко въпроса за Терано 2

                          Не е тапа.
                          Ще отворя барабана да видя,но времето ми е ограничено в момента.
                          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                          Коментар


                          • #73
                            От: Няколко въпроса за Терано 2

                            Така, след повече от 6 месеца заедно, все още има неща които откривам и които ме дразнят в моя Теранозавър [emoji16]
                            1. Има едно МНОГО дразнещо дрънчене някъде в арматурното тъбло, което не мога да разбера от къде идва. Звукът е на метал в метал !?!? Най-ясно е сутрин, когато вибрациите са по-големи.
                            2. Днес открих тези интервенции на предходен собственик (или джамбазин)
                            Според мен запушеното маркуче е за EGR-a.
                            3. Под въздушния филтър има някакви клапани (според мен), на които има един свободен штуцер. За какво служи това?

                            Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • #74
                              От: Няколко въпроса за Терано 2

                              Клапаните са за EGR-а. Това на първата снимка е единия маркуч на климатика. Запишеното маркуче ще да е на EGR-а, да. И двете маркучета оригинално отиват до въпросните клапани. Единия е входящия вакуум, който се разклонява към двата клапана, другия е изходящ за към самия EGR клапан и оригинално е на свободния щуцер на управляващия клапан.

                              Някой просто е запушил EGR-а по "лесния" начин. Ама дали реално е запушен, или по-точно дали EGR клапана е изправен, никой не знае.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Няколко въпроса за Терано 2

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Клапаните са за EGR-а. Това на първата снимка е единия маркуч на климатика. Запишеното маркуче ще да е на EGR-а, да. И двете маркучета оригинално отиват до въпросните клапани. Единия е входящия вакуум, който се разклонява към двата клапана, другия е изходящ за към самия EGR клапан и оригинално е на свободния щуцер на управляващия клапан.

                                Някой просто е запушил EGR-а по "лесния" начин. Ама дали реално е запушен, или по-точно дали EGR клапана е изправен, никой не знае.
                                Бях почти сигурен, че е запушен EGR-a. Има ли смисъл да се занимавам да го възтановявам, ще окаже ли влияние на работата на мотора?

                                Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X