Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко въпроса за Терано 2

    Здравейте, от 2 седмици съм горд собственик на Terrano 2 2.7 2001г. 😁.... и сега имам някои неясноти.
    1. Интервала на чистачките не работи, както и когато използвам пръскалките чистачките не тръгват. Търсих във форума и разбрах , че проблема е в реле, което обаче аз не намирам на мястото кедето е посочено в едно от ръководствата (в коша под мотора на чистачките). Друго терано 2003г. също няма такова реле, при него когато се включи интервала цъка някъде край волана. Накаква идея къде се намира това реле?
    2. На празен ход има големи вибрации, на тестера оборотите са 725, тампоните са видимо здрави. При подаване на малко газ или пусна климатика нещата се оправят. Идеи 😀

  • #2
    От: Няколко въпроса за Терано 2

    1. При теб е интегрирано с ключа за чистачките. При тия до 2000г. е отделен модул. Казва се Wiper Amplifier. В ръководството, раздел EL, страница EL-94.
    Представлява това:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:71216(1).jpg
Прегледи:1
Размер:83.9 КБ
ID:5800767
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:71216(3).jpg
Прегледи:1
Размер:85.0 КБ
ID:5800768

    Номера му е 25260-AV770. Търси го на старо - цената на ново хич няма да те зарадва (над 200EUR в Дубай).

    2. Когато се случат вибрации, често привидно здравия тампон на раздатката е само привидно здрав. Това ако мотора е механично ОК, ама при 2.7 механични проблеми клонят към невероятност. На празен ход например е нормално волана да вибрира, особено при по-студено време.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Няколко въпроса за Терано 2

      Мерси за бързия отговор, но при мен "ръчките" са от дългите, а тези са за фейс-лифта, иначе имат същите функции

      Коментар


      • #4
        От: Няколко въпроса за Терано 2

        Нямам ръководство за това терано под ръка за да погледна къде се намира.

        Иначе номера му е 28510-7F011 и представлява това:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:genuine-nissan-terrano-mk2-wiper-amplifier-brand-new-part-285107f011.jpg
Прегледи:1
Размер:62.2 КБ
ID:5800781

        Ръчката е от ръководството от 2002-ра. В ръководството за тия преди 96 се пада някъде под мотора. Моето старото е 98-ма, и аз съм гледал но там го няма. Може да е отвътре на купето. За тия след 1996-та има суплементи (май 2 броя) на сервизното няколко, ама ги имам само в печатен вид и няма как да видя.

        А за тия между 2000 и 2002-ра изобщо нямам идея има ли суплементи, или е ново сервизно.

        Ще трябва да следиш жиците от мотора къде отиват.


        ПП: Може например да е под пластмасата под чистачиките. Отварял съм там, ама не помня какво имаше. Но ми се струва че ако е близо до мотора би трябвало да има директно жици между него и мотора.
        Последно редактирано от sparkybg; 19-10-18, 12:11.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Няколко въпроса за Терано 2

          ...макар че ето тема по въпроса, където и при стария вид ръчки, управлението пак е в самата ръчка:

          https://www.micra.org.uk/threads/wip...nctions.65125/

          Ето такава му е буксата:

          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Няколко въпроса за Терано 2

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            ...макар че ето тема по въпроса, където и при стария вид ръчки, управлението пак е в самата ръчка:

            https://www.micra.org.uk/threads/wip...nctions.65125/

            Ето такава му е буксата:

            Днес пак гледах в коша, има една празна букса в снопа от мотора на чистачките, но и на другото терано от което гледам пак е празна ... иначе подобно реле няма. Уикенда ако остане време ще разглобя корите на волана.
            Днес успях да огледам и тампона на раздатката по-добре ... и пак ми изглежда перфектен !!!! Остава да е сменян преди и да не качествен ... не знам.
            Първо ще гледам да оправя чистачките!

            Коментар


            • #7
              От: Няколко въпроса за Терано 2

              Виж до моторчето на чистачките.
              Но проблема може и да е в самото листче.
              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

              Коментар


              • #8
                От: Няколко въпроса за Терано 2

                В лостчето ти е релето. От 98г нагоре е там, нищо че ръчката ти външно изглежда като от старите. И моето терано 98ма няма реле под мотора. Мотора няма как да е причината.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Няколко въпроса за Терано 2

                  Такаааа ... с чистачките съм до никъде ... намерих лостчета от по новия модел (фейслифта на моя), но нямам време да сваля моите за дидя дали са заменявми ... ако някой ми подскаже ще черпя �� . С вибрациите мисля, че имам по голям напредък, тампона на гърнетата е скъсан и си мисля, че той е главния виновник.
                  Сега обаче забелязах омасляване в лявата част на мотора. Рових се из ръководствата, но така и не разбрах какво има там. Виждам една плоча с 2 болтови глави около 17-19 мм. Омасляването е по цялата лява часст на мотора под главата и стига до скоростната кутия. Идей ��

                  Коментар


                  • #10
                    От: Няколко въпроса за Терано 2

                    Всички са омаслени там. Това, което виждаш с големите глави са тапи на разни клапани. Стегни ги малко и ще спре омасляването. И не знам защо, ама мисля че са 3 броя. Пак доколкото помня (било е някъде преди 8-9 години като стягах моите), по-удобно е да свалиш гумената престилка откъм гумата и от там да стягаш. Имам някакъв смътен спомен и че едната я стягах на канал, отдолу.

                    Друг виновник може да е изпуснала гарнитура на входящ колектор, ама не ми се вярва. Просто и провери болтовете.

                    Лостчетата по-скоро не са взаимозаменяеми, ама пък може и да греша. Защо не си взе като твойте (от возило от същите години)?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Няколко въпроса за Терано 2

                      Здравейте отново,
                      Четох някъде, че на 3.0 е прпоръчително е подгревните свещи да са с метален нагревател, а не керамичен. Последните се чупели и падали в цилиндъра. За 2.7 има ли нещо такова, при положение, че е предкамерен?

                      Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • #12
                        От: Няколко въпроса за Терано 2

                        Здравейте, аз пак имам питане ��.
                        Сега като се налага по-често да карам 4х4 чувам едно тънко виене от предния диф ��. Чува се и когато не съм превключил през раздатката, а само с хъбовете. Маслото на дифа е дменяно преди 10К км. Трябва ли да ме притеснява ��

                        Коментар


                        • #13
                          От: Няколко въпроса за Терано 2

                          Докато виенето е тънко - не. Не е задължително да е от дифа - може например леко да скърцат маншоните на полуоските.

                          Ако има сериозен проблем ще го усетиш много по-осезаемо. Карай си возилото.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Няколко въпроса за Терано 2

                            Здравейте Колеги!
                            Да ползвам темата за моите въпроси:
                            1.Свързан е с ABSa .Когато навляза в неравност,непочистен добре път от сняг,се включва и го усещам.
                            Иначе не.Все едно го нямам и когато сработи направо ме "изненадва",защото свиквам да карам все едно че нямам,а то понякога имам...
                            Не свети никакъв надпис.При палене си минава теста и лампата със символа изгасва.
                            Бях изкарал бушона му и тя светна веднага,след като го върнах всичко нормално.
                            При вас как е?
                            2.
                            Свързан с LCDто:
                            Като купих Тераното не го усещах,но му смених маслото с подходящо на кастрол и се появи-действа.На чакълест път излизам на асфалт и се усеща здраво.
                            И във връзка с тая тема https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=231773 реших че трябва да карам с повишено внимание в непочистените добре от сняг пътища,че леко се занесох.И няма да давам джипката на дъщерята като млад шофьор...
                            То това не е точно въпрос,ами размишление относно възможни ситуации свързани с по горната тема.
                            Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                            ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Няколко въпроса за Терано 2

                              Е ти къде искаш да се усеща ABS-a??? Той се задейства само като блокира колело при спиране. Щом не свети лампа и не се задейства хаотично, всичко е наред.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X