Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Няколко въпроса за Терано 2

    Няма смисъл. Остави го така. Просто запуши EGR клапана както е редно - с ламаринка, за да е сигурно че наистина е запушен.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #77
      От: Няколко въпроса за Терано 2

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Няма смисъл. Остави го така. Просто запуши EGR клапана както е редно - с ламаринка, за да е сигурно че наистина е запушен.
      Сга огледах, има един ваккум клапан закачен за колектора. Ако там го затапя достатъчно ли е?

      Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • #78
        От: Няколко въпроса за Терано 2

        Между вакуум клапана и колектора се слага ламаринка с формата на оригиналното уплътнение, но без дупката в средата, примерно 1мм дебела (от капачка от буркан няма да стане). Вакуум до там вече не ходи, така или иначе, тъй че и да затапваш вакуума - все тая. Въпроса е че самия клапан може и да не затваря съвсем добре.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #79
          От: Няколко въпроса за Терано 2

          Първоначално публикуван от EXPLOSIVE Преглед на мнение
          Сга огледах, има един ваккум клапан закачен за колектора. Ако там го затапя достатъчно ли е?

          Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
          От генерацията тръгва метална тръба която отвежда газовете до клапана ,завъртяна е между мотора и купето. От към генерацията е трудно да я отвиеш ,но от към клапана е на малък фланец с два болта 6мм ,само ги разхлаби колкото да вкараш ламаринка както е писал Спарки ,стягаи и газ!
          "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
          Кольо.

          Коментар


          • #80
            От: Няколко въпроса за Терано 2

            Здравейте колеги, честито Рождество Христово, имам един въпрос за тераното

            Какв е този маркуч оградения, че днес ми падна

            Коментар


            • #81
              От: Няколко въпроса за Терано 2

              От там изтича конденза на климатика.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #82
                От: Няколко въпроса за Терано 2

                Светка ми лампата на ръчната от време на време, като натискам спирачки. Тази с удивителната. Не е от казанчето за течността, там е пълно до горе. Спира си добре, но ми се струва, че след няколко поредни натискания на спирачката се вдървява по-бързо от преди. Отзад карам с повече тежест от известно време. От въздух в системата ли святка. За какво святка тази лампа и каквъв друг сензор има освен за ръчната? ТДИ '98 е, няма АБС. ... Възможно ли е да е от задните спирачки сигнал, въпреки, че май няма сензор там?
                Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                X-trail 2.2 Di 2003
                Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                Коментар


                • #83
                  От: Няколко въпроса за Терано 2

                  Има въздух. Ако няма повреда би трябвало системата сама да се обезвъздуши.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Няколко въпроса за Терано 2

                    Нито би се обезвъздушила сама системата ако има въздух, нито въздух е причината. Изфирясва вакуума от някъде. Има датчик за това. Провери си вакуум маркучите. Вероятно има напукан маркуч или уплътнение.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Няколко въпроса за Терано 2

                      Спарки, спести ми едни 40 паунда поне ) Още като отворих капакът го видях. Скъсан маркуч. Това мисля, че е точно на въпросния сензор за вакума, под въздушния филтър е. Доскъсал съм го случайно, като съм сменял масления филтър. Десен волан е колата. Удивителната на ръчната вече не святка. Ремонтът с огледът продължи 5 минути.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:58684926_2464198860486413_6448113549142130688_n.jpg
Прегледи:1
Размер:19.7 КБ
ID:5813649Натиснете снимката за да я уголемите

Име:59244086_2310538499273505_8522910467704750080_n.jpg
Прегледи:1
Размер:17.3 КБ
ID:5813650
                      Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                      X-trail 2.2 Di 2003
                      Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                      Коментар


                      • #86
                        От: Няколко въпроса за Терано 2

                        Здравейте, имам проблем с водача на предното ляво стъкло. Смъква се без проблем, но когато започне да се вдига, предния край изостава и стъклото спира. Трябва да го намествам с ръка за да се вдигне до край.
                        На снимката съм отбелязал от къде се мести стъклото. Има един бял плъзгач, който върви в шината и когато стъклото започне да се вдига плъзгача излиза от шината.
                        Подлежи ли на ремонт или целия механизъм се сменя?

                        Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • #87
                          От: Няколко въпроса за Терано 2

                          Аз бих пробил внимателно две малки дупки в белия плъзгач, след което завиваш 2 саморезни видии, по-късички, от другата страна на шината така, че да действат като ограничители и да се плъзгат по шината. Мажеш или пръскаш шината с грес някаква за смазка. Виж и дали стъклото не е излязло от улея-водач в предната част на вратата /това може да е основния проблем/. Напръскай гумените уплътнения по които се движи стъклото със силиконов любрикант, който става за гума, продава се във всеки строителен хипермаркет мисля.
                          Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                          X-trail 2.2 Di 2003
                          Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                          Коментар


                          • #88
                            От: Няколко въпроса за Терано 2

                            Ами аз имам същия проблем и не съм го решил още.

                            Този водач се продава като отделна част, но го няма като Оригинална Нисанска част. Оригинално се продава целия механизъм.

                            Аз бях намерил такъв неоригинален водач, но изработен изцяло от пластмаса. Странно, но го дават, че се използва и при Мерцедес Вито. Смених го, но положението си остана същото, дори се влоши. Като хванеш стъклото с ръка, то се накланя напред-назад ... Този пластмаковият е кекав.

                            Гледам, че в Алиекспрес се продава такъв водач, метален, като оригиналния и мислех да поръчвам.

                            Друго... Стъклото, от двата си края, се движи в гуменото уплътнение. Погледни го и него. При мен уплътнението беше изрязвано и модифицирано, а металният улей, в който влиза уплътнението, беше баран с клещи. Та си намерих здраво уплътнение и изправих металния улей. Но нъцки, още не работи като хората.

                            То се вижда, че се клати във водача

                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #89
                              От: Няколко въпроса за Терано 2

                              Като за начало, механизма ти не е оригиналния, а е сменян. А от личен опит - по-добро от оригиналното няма - при него въпросния плъзгач е най-висок и стъклото се криви най-малко.

                              За съжаление проблема е поправим ако се смени уплътнението, ама ново уплътнение няма от къде да се намери.
                              Някакво подобрение може да се постигне с играчка с положението на стъклото (бутнато максимално назад и предния край максимално вирнат) и предния водач (често се изкривява напред и стъклото излиза от него), или заместване на частта от уплътнението в предния водач с такава от нещо друго. Говоря за "релсата", която води стъклото в предния край на вратата, зад кората. "косъмчетата" въху гумата във водача, които имат за цел плавното движение на стъклото в него, с времето изфирясват и уплътнението започва да се държи като обикновена гума. Освен това на ново уплътнение на дъното му има нещо като тефлонова ивица, чиято цел е дори стъклото да опре в дъното на релсата/гумата, то да се плъзга по нея, а не да запецне.

                              @afgany: Поръчвал съм металния вариант, става. Така съм си възстановил едното заводско на новото терано. Бяха сложили неоригинално и съответно имаше грижи. Имах строшено оригинално с работещ мотор - взех си металния вариатн на шината, заедно с пълен ремонтен комплект жило, макара, корпус на макарата. Стана като ново, засега. И работи като ново. Легна ми на нещо като 50кинта, ако помня добре, но си има и играчка покрай възстановяването.

                              Впрочем и оригиналната планка подлежи на възстановяване, ако е напукана там, където се хваща жилото. По няколко начина при това. Не съмснимал, но общо взето ако е само напукана или частично счупена - тел от реотан + каноколит с втвърдител (например на AkFix). Омотаваш напукания захват с телта, заливаш отгоре с каноколит и проблемите приключват вовеки, поне с тая част от проблемите. Имам и 2 резервни възстановени оригинални, тъй че смятам че съм си решил проблема за следващите 10 години.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Няколко въпроса за Терано 2

                                Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
                                Спарки, спести ми едни 40 паунда поне
                                Цветя и бонбони не пиеме!
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X