Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Няколко въпроса за Терано 2

    Ето го моето копче за аварийки.
    Няма дизайн, но пък струваше около 1.50лв в железарията.
    При мен отвора в таблото беше затапен с фабрично капаче, което пробих за да монтирам бутона.
    Няма лампа, но то на това място копчето дори и знаме да развява пак няма да се вижда.

    П.П. Грозното радио беше монтирано само за проба.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-03-29 16.42.22.jpg
Прегледи:1
Размер:46.7 КБ
ID:5807040
    Георги Тонев

    Коментар


    • #47
      От: Няколко въпроса за Терано 2

      Копчето го намерих при Китайците (AliExpress.com) за 17 BGN. Остана да избера мултимедия [emoji16]
      Никой ли няма да качи снимка на вече монтирана медия [emoji848]
      Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • #48
        От: Няколко въпроса за Терано 2

        Здравейте, някой разглобявал лие турбината на парното? Днес свалих моята, защото има едно много дразнещо скрибучене като поработи исвестно време ... но нищо не можах да разглобя [emoji2955]
        Подлежи ли въобще на ремонт или да търся нова?

        Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

        Коментар


        • #49
          От: Няколко въпроса за Терано 2

          Подлежи на смяна на втулки и четки със сигурност. Но подробности не знам защото не съм го правил лично. Предстои ми като се пооправи времето.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            От: Няколко въпроса за Терано 2

            Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
            Ако сложа ново радио виждам два проблема - аварийните и чейнджъра. Да кажем ще се прежаля да сложа бутон за аварийките, но има ли как да си използвам чейнджъра?

            Моето радио си баца, но дисплея съвсем се е предал.

            Като се замисля няма ли и НАТС да почне да се цупи?
            Ако много ти се занимава, мога да предложа вариант "2 в 1".
            1. Да ти подаря радиото от "новото" ми терано. На него дисплеят и всичко си му работеше. Та да си го ползваш или за подмяна или за донор за дисплея. За разлика от Спарки, аз мисля, че тая гад си говори с NATS-a и просто така няма да захапе при теб.
            2. Да видиш решение за 1DIN радио с копче за аварийки.

            Чейнджърът предава цифрово аудио, така че не е свъвсем елементарен за интерфейсване.
            При мен не стоеше въпроса дали да оставам с оригиналното аудио. Именно заради USB-то.

            Коментар


            • #51
              От: Няколко въпроса за Терано 2

              NATS-а ще спре да се цупи в момента, в който дадеш контакт твоя си ключ. Моето терано е било с такова радио, а към момента на закупуване беше с 1DIN с оригинална рамка и бутон:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:134544723.XZjVPWUL.NissanTerrano2Radioupgrade01reg.jpg
Прегледи:2
Размер:80.5 КБ
ID:5809102

              Може да се намери по моргите и в eBay например, бутона също.

              Не знам какво толкова си ги тачите тия чейнжъри - една флашка за 10 кинта побира всичките CD-та в чейнджъра и то в некомпресиран вид.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #52
                От: Няколко въпроса за Терано 2

                Извинявам се че ползвам темата но да не отварям нова ще попитам тук.
                На Тераното ми отказа вентилатора на парното, бушоните в купето са здрави, ако може да ме насочите къде да търся проблема ако има някоя хитринки, иначе го почвам както си му е реда.
                Не работи нито една степен.
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #53
                  От: Няколко въпроса за Терано 2

                  Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                  Извинявам се че ползвам темата но да не отварям нова ще попитам тук.
                  На Тераното ми отказа вентилатора на парното, бушоните в купето са здрави, ако може да ме насочите къде да търся проблема ако има някоя хитринки, иначе го почвам както си му е реда.
                  Не работи нито една степен.
                  При теб най вероятно става въпрос за това https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=194537

                  Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

                  Коментар


                  • #54
                    От: Няколко въпроса за Терано 2

                    При мен я няма и четвъртата степен.
                    Моторчето беше шумно и вибрираше, ще го свалям.
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • #55
                      От: Няколко въпроса за Терано 2

                      На тераното има една капачка-около 15х15 см грубо, която дава достъп до електромотора на парното, но отвън. Но явно е проектирана от руснак, защото е сложена на такова място, че всичката вода която се стича от тавана минава през нея. И понеже нали руснак-капачката пропуска, и водата си намира място да капе върху електромотора. После се сещате...

                      На моето като го взех, едно от първите неща беше да почистя хубаво повърхностите, да го омажа със силикон, хубавичко стагяне, и да забравя за съществуването на капакчка на това място.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Няколко въпроса за Терано 2

                        Здравейте, от няколко дена забелязах, че сутрин когато запаля лампата за налегането на маслото изгасва за 2-3 секунди, но с едно премигване. Същото го прави когато колата е стояла 7-8 часа в покой. Маслото е на 5-6К км. Lucky Moly 10W40, филрър Filtron (мисля). В други случаи лампата изгасва веднага.


                        Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • #57
                          От: Няколко въпроса за Терано 2

                          И по- зле ще стане. Затова си купи правилния филтър, а именно MANN или оригинален ( който пак е MANN).
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Няколко въпроса за Терано 2

                            Здравейте, колеги! Повече от 10 г. чета форума, но това ми е първи пост. Не исках да отварям нова тема, надявам се не е проблем да пиша в тази. От 2 седмици и аз съм горд собственик на Терано 2, 2.7 TDI, къса база, автоматик, модификация Sport (каквото и да означава това), 1999 г. Покупката беше малко неочаквана за мен - в смисъл не знаех много за модела преди да го купя и сега от 2 седмици чета усилено форума -поздравления за многото споделена информация от хората с опит! Няма да досаждам с излишни въпроси, вече си изясних доста неща, четейки тук. За сега нямам никакви ядове с джипката, при мен проблемът е друг -бих искал да и направя един първоначален подробен технически оглед и обслужване, но бих искал това да го извърши човек с опит с модела, за което разбира се съм готов да си платя. Аз съм от Бургас, доста рових из форума, но не открих тема с препоръчан човек/ сервиз или майстор в района. Ако в Бургас няма подходящ съм готов и за по далечно разстояние, стига наистина човекът да е читав! Благодаря предварително!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Няколко въпроса за Терано 2

                              Такааа ... направо съм шах!!!
                              В неделя сутрин, след съвета на Sparky, отивам да сменя масления филтър. Качвам се, подгрев, запалване .... и Оооо чудо .... лампата за меслото огасна на секундата [emoji45]. Отложих процедурата за по-късно следобяд ...., но ситуацията е същата ... гасне на секундата ... и така до днес!?!?!
                              Преди бше така:
                              https://youtu.be/p9GSoOKc1mQ


                              Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

                              Коментар


                              • #60
                                От: Няколко въпроса за Терано 2

                                Споко, няма да е за дълго. Просто на повечето филтри обратниа клапан малко по малко спира да работи баш добре и при дълъг престой филтъра се източва в картера. Бавенето е докато го напълни.

                                Пробвал съм сигурно 5-6 марки, и евтини и скъпи. С MANN - нула грижи - гасне за под секунда, без промяна до следващата смяна (при мен межди 10 и 15000км). Всички други, без изключение, след змана се държат точно както и MANN - гасне бързо. С времето малко по малко започва по-често да гасне по-бавно, като към края се е случвало да газне за 4-5 секунди. Купих оригинален - драмата приключи. На втората смяна с оригинален забелязах че на него покрай надписите NISSAN се мъдри и надпис MANN със съответния номер под него. От тогава минах на MANN - 2 пъти по-евтини са от същия , но с добавени надписи NISSAN.

                                Та, "в целата схема" нЕма ни шах, ни мат. Проиграно, опитано, изводите направени преди повече от 6-7 години.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X