Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Няколко въпроса за Терано 2

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Е ти къде искаш да се усеща ABS-a??? Той се задейства само като блокира колело при спиране. Щом не свети лампа и не се задейства хаотично, всичко е наред.
    На бившата Кия нерядко се задействаше без причина. Просто спираш нормално и той "рита". Я датчик, я букса или буксата на модула за АБС ... Може и кал по някоя гривна да е натрупало.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #17
      От: Няколко въпроса за Терано 2

      Ами първа кола ми е автоматик,дизел и с ABS.
      Май и не съм карал други с тази система.По точно педала при всяко спиране ли вибрира или при ситуация?
      Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
      ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

      Коментар


      • #18
        От: Няколко въпроса за Терано 2

        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
        На бившата Кия нерядко се задействаше без причина.
        Тоест притесняваш се защо сегашната ти кола е в ред, при положение че старата не е била в ред?

        На ABS-а задачата му е да се задейства когато е нужен, а не когато си иска.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Няколко въпроса за Терано 2

          Хич не се притеснявам, сегашният си работи както трябва. Просто споделям, че при повреда, АБС-ът може да трака без да е блокирало колело. Дори и без да си натиснал спирачката. Караш си и го чуваш как ръмжи от време на време.

          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #20
            От: Няколко въпроса за Терано 2

            Така тракаше на старото ми Терано при деформирано зъбче на гривната на задната полуоска при смяна на лагер.С наваряване на зъбчето и припилване се оправи.
            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
            0878739299

            Коментар


            • #21
              От: Няколко въпроса за Терано 2

              Моето ЛСД със сигурност не работи, но не съм сигурен дали да се опитвам да го подкарвам със смяна на маслото или да го оставя така. Това с поднасянето на задницата е пряко свързано с ЛСД-то. Не знаеш кога се включва и кога ще те вкара в някоя странична канавка, поле, дол....В дилема съм, може да ме изкара от някое затъване обаче и може да ме вкара в такова.
              Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
              X-trail 2.2 Di 2003
              Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

              Коментар


              • #22
                От: Няколко въпроса за Терано 2

                LSD-то не се "включва". Включено е постоянно. И със смяна на масло няма да го подкараш, така или иначе.

                За другото - не знам как ги карате тия теранота, но по скромното ми мнение дори късата база е изключително контролируем автомобил, когато му знаеш лимитите. Кола с предно като тръгне е в пъти по-трудна за овладяване от късо терано, тръгнало с вратите напред.

                Някога съм карал Tranzit със задно. Онова като тръгне качествено правиш метли почти докато спреш. Нищо общо - тераното ако не поиска да се оправи с натисната газ, отпускаш я леко или в екстремни случаи натискаш съединителя и то си се изправя, стига да не въртиш волана като гламав. И това при положение че шофьорските ми умения хич не са някаква изключителност.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Няколко въпроса за Терано 2

                  Sparky знам ак работи ЛСД-то и не ме притеснява пътното му поведение обаче на кални или заледени тесни пътчета из кърищата, когато гледаш да не излизаш от пътя, защото ще се нахакаш я в поле, я в дол, я в канафка, като превърти отзад и зацепи ЛСД-то директно те дръпва настрани.... реално така се получава, после като се нахакаш е по-добре да го има, защото може и да те изкара, но е "нож с две остриета".... а не е сигурно, че няма да тръгне със смяна на маслото, може маслото му да не е за ЛСД в момента, не съм го сменял лично...
                  Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                  X-trail 2.2 Di 2003
                  Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                  Коментар


                  • #24
                    От: Няколко въпроса за Терано 2

                    Когато маслото му не е за LSD прави други номера - шумове при завой, залепване и отлепване на пластините със съответния шум и т.н. Ако с обикновено масло е хлабаво, с LSD масло ще е още по-хлабаво.

                    Добавката за LSD е именно да предотврати залепването на пластините при покой и съответно задържането и отлепването на тласъци при разлика в оборотите на двете гуми, а от там и износването им. То износено LSD няма да съживи.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Няколко въпроса за Терано 2

                      Някъде го имаше това, но задните диференциали H233B имат ли различни предавателни числа, ако реша да сложа друг? Аз съм '97 ТДИ. Тези от ТД ли ще да са различни?
                      Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                      X-trail 2.2 Di 2003
                      Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                      Коментар


                      • #26
                        От: Няколко въпроса за Терано 2

                        От TD и от бензиновите са 4.625. На трилитровите са 3.9 и 4.11.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Няколко въпроса за Терано 2

                          Тоест за ТДИ кой е? Как мога да ги различа в моргата като са свалени?
                          Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                          X-trail 2.2 Di 2003
                          Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                          Коментар


                          • #28
                            От: Няколко въпроса за Терано 2

                            TDI е 4.375, TD и бензин е 4.625.

                            В морга - трябва да вдигнете гумите и да въртите или гумите, броейки колко оборота ще направи кардана за един оборот, или въртейки карана да гледате колко оборота са нужни за един оборот на гумите. Това при работещо LSD. Ако дифа е отворен, вдига се и се върти само едната гума, и сметката е наполовина или двойна (зависи от гледната точка).
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Няколко въпроса за Терано 2

                              Здравейте, някой да е имал подобен проблем:
                              Аудиото (това с касетофона) не иска да запаметява станции, като му дам да търси намира само FM+. Иначе запаметените от преди станции си стоят, но ако искам да ороменя нещо, не става.
                              Някой знае ли как да го рестартирам (с махане на клеймата не става)?

                              Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

                              Коментар


                              • #30
                                От: Няколко въпроса за Терано 2

                                Взимай ново 2DIN с навигация и не се занимавай с глупости.
                                Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                                Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                                Opel Campo 3,1 TD '99
                                Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X