Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cherokee wk/wh 3.0 CRD Проблем с гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Grand Cherokee wk/wh 3.0 CRD Проблем с гуми

    Привет. Поради липса на летни гуми с размер 245/60R18 сложих 255/60R18
    Проблемът е, че предните гуми опират в стабилизиращата щанга и в тенекиите в подкалника при крайно положение - смъкнали са боята.
    Интересува ме фланци ще ми решат ли проблема и ако да с какъв размер да са? До колкото разбрах минималната дебелина на фланци е 25мм - достатъчно здрави и надеждни ли са? Мерих разстоянието и при 30мм фланци вече е на кантар при завой диагоналите на протектора на гумите може да опрат в пластмасите на подкалника. Предложете моля начини на решаване на проблема.

  • #2
    От: Grand Cherokee wk/wh 3.0 CRD Проблем с гуми

    Замислял ли си се, да не би пък да е по-добре да си лсожиш тези гуми,които препоръчва все пак производителят?
    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
    Тел: +359 887 847261

    Коментар


    • #3
      От: Grand Cherokee wk/wh 3.0 CRD Проблем с гуми

      Разбира се. Имам зимни в препоръчаният размер. На пазара има и всесезонни. Гумите са вече на няколко месеца и не става да се върнат, а и искам чисто летни.

      Коментар


      • #4
        От: Grand Cherokee wk/wh 3.0 CRD Проблем с гуми

        Със фланци, само ще влошиш положението.
        Поне аз така си го представям.

        Коментар


        • #5
          От: Grand Cherokee wk/wh 3.0 CRD Проблем с гуми

          Ще премести проблема от вътре на вън.Няма да опира в щангата,но ще яде подкалника.Това е положението.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • #6
            От: Grand Cherokee wk/wh 3.0 CRD Проблем с гуми

            255/60/18 го дават максималният допустим размер на гуми, без да има нужда да се правят модификации (Pinch weld на подкалника, фланци, лифт китове). Можеш ли да кажеш марка и модел на гумите?
            Jeep WH 3.0 CRD
            -2" RC lift suspension spacers

            Chevy Tahoe GMT900 5.3 LY5

            Коментар


            • #7
              От: Grand Cherokee wk/wh 3.0 CRD Проблем с гуми

              Continental 255/60R18 братята американци чета, че слагат доста по-широки без проблем. Дори този размер с 3 см фланци не стържат. Възможно ли е проблемът да е в управлението? Алуминият на шенкела е подбит от стоманеният ограничител на долния носач
              Последно редактирано от Alamo; 20-10-18, 13:32.

              Коментар


              • #8
                От: Grand Cherokee wk/wh 3.0 CRD Проблем с гуми

                Потвърждавам с General Grabber AT3, размер 255/60/18 на Grand Cherokee WK Overland. Вчера ги сложих и опират леко в купето от вътрешната страна, но при пълен завой само. Имаше 1-2 мм разстояние до болта на горния носач, но аз все-пак отрязах за всеки случай частта, която служи за държане на контра.
                Решението е фланци. Vromos ги продават на цена 250 лв, но аз на предишния WJ бях сложил и съм малко скептично настроен, тъй като пеоменяше драстично поведението в завой. Мисля засега да карам така, докато не ми узрее в главата гениалната идея за лифт 2'' /избрал съм rocky road за целта/.
                Надявам се да съм помогнал.

                Коментар


                • #9
                  От: Grand Cherokee wk/wh 3.0 CRD Проблем с гуми

                  Някой с 18" гуми и фланци може ли да сподели колко е разстоянието от ръбовете на протектора до подкалника отпред и отзад?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Grand Cherokee wk/wh 3.0 CRD Проблем с гуми

                    При толкова малки гуми(255 или 265/65-17 255/60-1 за да опират в стабилизиращата щанга или в рамата, значи геометрията е неправилна.
                    Първо трябва да се центрира стабилизиращата щанга и да се провери дали ограничителите на завоя не са повредени.
                    После трябва да се центрира предния мост. Някой му викат магаре.
                    1. Предни долни носачи се вадят максимално навънка и се стягат.
                    2. Развиват се четирите болта на моста.
                    3. Центрират се предните два болта на моста с планка 6мм между моста и рамата без да се стягат болтовете.
                    4. Премества се моста в задната част докато надлажните наклони(кастор) станат еднакви и се стягат четирите болта на моста.

                    Най малките фланци които могат да се сложат на WK са 25мм. При WK2 може и 9мм но там шпилките са по дълги.
                    Не слагайте фланци от целофан за да не ви падат колелетата.
                    Имам лифт на Bilstein Street-B6 и Offroad-B8

                    Коментар


                    • #11
                      От: Grand Cherokee wk/wh 3.0 CRD Проблем с гуми

                      Сега ако кажеш и къде да отида да ми направят този реглаж... ако знаеш, бих се радвал да споделиш, било то и на лично, за да не се приеме като реклама.
                      това последното за лифтовете не го разбрах. Имаш предвид, че го имаш инсталиран на колата си ли?
                      Последно редактирано от jamaika; 24-10-18, 22:50.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Grand Cherokee wk/wh 3.0 CRD Проблем с гуми

                        Не знам къде да го направиш.
                        Имай в предвид ,че това нещо като време и пари струва колкото три стенда.
                        Два комплекта окачване имам за продаване. Слагани са само за проба.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Grand Cherokee wk/wh 3.0 CRD Проблем с гуми

                          Еми явно няма да се прави това, което препоръчваш... очевидно аз сам не мога да го направя...

                          Пиши ми на Л.С. за окачванията и ми дай цена и детайли за какво точно става въпрос, защото Bilstein B6 и В8 са просто модели на амортисьори, доколкото разбирам аз /а то не е много/.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Grand Cherokee wk/wh 3.0 CRD Проблем с гуми

                            https://usermanual.wiki/Document/bil...337013023/html

                            Коментар


                            • #15
                              От: Grand Cherokee wk/wh 3.0 CRD Проблем с гуми

                              Би ли ми казал какво ключва комплекта и каква е цената му?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X