Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

    Здравейте! От близо две години имам Терракан 2.9 150 коня...харесва си ми. Не е нещо особено но никъде не ме е оставил. Карам го предимно на извънградско и на излети в планината. От известен период от време се замислям дали да не го сменя с Чероки 2…? Ориентирал съм се към 4.7 бензин с газов инжекцион. Интересува ме какви са плюсовете и минусите?

  • #2
    От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

    https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=230325
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

      Защо не звъннеш на дедо Владо?

      Коментар


      • #4
        От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

        Не.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • #5
          От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

          Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
          Здравейте! От близо две години имам Терракан 2.9 150 коня...харесва си ми. Не е нещо особено но никъде не ме е оставил. Карам го предимно на извънградско и на излети в планината. От известен период от време се замислям дали да не го сменя с Чероки 2…? Ориентирал съм се към 4.7 бензин с газов инжекцион. Интересува ме какви са плюсовете и минусите?
          Не съм се и качвам в Чероки ама като най-голям минус виждам,че ще замениш машина с която сте се опознали с друга такава вероятно над 10 годишна.
          Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

          Няма вече Диско,няма вече Pinz...

          Коментар


          • #6
            От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

            Тоя "Теракан" с какво 4х4 задвижване е? Има парт-тайм сред тях, има "он деманд" (нещо друго им казваха в тАракан-средите), май класически фул-тайм няма?
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Тоя "Теракан" с какво 4х4 задвижване е? Има парт-тайм сред тях, има "он деманд" (нещо друго им казваха в тАракан-средите), май класически фул-тайм няма?
              Масово са прт тайм с лсд от зад което не работи.
              И за какво му е джипово 4х4 да си знае че си го има.
              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

              Коментар


              • #8
                От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

                Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                Масово са прт тайм с лсд от зад което не работи.
                И за какво му е джипово 4х4 да си знае че си го има.
                Ако сегашното е парт-тайм, с "куадра-драйФ" определено ще си му бъде по-комфортно и през зимата, и в планината.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

                  Сегашното е парт тайм. Като проходимост в лоши условия ми е достатъчно. Имам си хубави А/Т гуми за лятото а зимата карам със зимни. При Гранда ме блазнят бензиновия двигател и 4х4 системата, която дава по-добра сигурност при пътуване зимата

                  Коментар


                  • #10
                    Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

                    Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
                    Сегашното е парт тайм. Като проходимост в лоши условия ми е достатъчно. Имам си хубави А/Т гуми за лятото а зимата карам със зимни. При Гранда ме блазнят бензиновия двигател и 4х4 системата, която дава по-добра сигурност при пътуване зимата
                    Освен горепосоченото за зимата е доста по добре да си възможно най лек .
                    Гранда и в това печели.
                    Последно редактирано от rosen_offroad; 19-10-18, 14:43.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

                      "Куадра-драйФ" в разновидността II, дИмек с трите самоблокиращи се дЕфрИнцЯла (съгласно форумната техническа терминология) има малко странно поведение на сняг и лед, описвано е във форумЪт, така, че в началото може да има неприятни изненади и трябва да се свикне и уцели "чалъмът" на управление в такива условия. Това не е "Субару" или "А 6 / 8" за високоскоростно джиткане по утъпкани снежни шосета. Но във всички случаи е по-добре от само задно или парт-тайм при същите условия. А за проходимост в дълбок сняг и кал, "Субитата" и "Аудитата" могат само да гледат тъжно някъде от банкета на шосето.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        "Куадра-драйФ" в разновидността II, дИмек с трите самоблокиращи се дЕфрИнцЯла (съгласно форумната техническа терминология) има малко странно поведение на сняг и лед, описвано е във форумЪт, така, че в началото може да има неприятни изненади и трябва да се свикне и уцели "чалъмът" на управление в такива условия. Това не е "Субару" или "А 6 / 8" за високоскоростно джиткане по утъпкани снежни шосета. Но във всички случаи е по-добре от само задно или парт-тайм при същите условия. А за проходимост в дълбок сняг и кал, "Субитата" и "Аудитата" могат само да гледат тъжно някъде от банкета на шосето.
                        Гагич я разкажи Вранглер Сахара 2.8 дизел с какво 4х4 е?
                        Днеска ми направи срамно вчепетление че при качване на лек бордур на заден ход му дойде много зор и само едната задна гума въртеше


                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

                          Аз с теракана си пердаша зимата на утъпкан сняг с 80 спокойно(и без резки движения де). Превключвам си в движение на 4Н без никакъв зор и за сега ми стига. За по-висока скорост при зимни условия дори и не мисля, когато съм с такава тежка машина, без значение дали е теракан или гранд, защото спирането е много трудно. И мен бе блазни бензинов 8-ак, но в тойота...
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар


                          • #14
                            От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Ако сегашното е парт-тайм, с "куадра-драйФ" определено ще си му бъде по-комфортно и през зимата, и в планината.
                            Не е задължително. Куадра драйв е задно с 4х4, когато колата си поиска. Та може и да го изненада в някой момент ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

                              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                              Гагич я разкажи Вранглер Сахара 2.8 дизел с какво 4х4 е?
                              Днеска ми направи срамно вчепетление че при качване на лек бордур на заден ход му дойде много зор и само едната задна гума въртеше
                              "Урунгел Сахара" е парт-тайм машина, фабрично с отворени преден и заден диференциал. Може изобщо да е забравѝл да включи "двойното" като се е качвал на бордюра.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X