Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    Пак се изпуска важния момент с теглото. Без да съм мерил давам едни +3-400 кила (поради рамата) за Теракана в повече.
    100 кила разлика ,вярваш или не.
    https://www.auto-data.net/bg/hyundai...utomatic-24821
    https://www.auto-data.net/bg/jeep-gr...utomatic-31261
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • #32
      От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

      Аз съм пред обратната дилена - дали да сменя WJ-я с някой от последните Теракани, но задължително ще търся 163кс и TOD раздатка. За момента обаче ме спира това, че имам читав и безпроблемен WJ и нямам никакво време за да тръгна да търся Теракан.

      Теракан като тоя дето искам търсих 3 месеца и не намерих. Раждясалите шасите и силно износеният интериор бяха на всякъде. Запазен по моите критери WJ намерих за 1 седмица. И след още една седмица съжелявах, че е с шибирах, защото леко ми опира глават в тавана .

      Коментар


      • #33
        От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        С муфа с G-роторна помпа и пакет фрикциони е в раздатката. Муфата се блокира при включване на бавни и се държи все едно е без диференциал (УАЗ, Wrangler и т.н.). Когато не е блокирана муфата, кара на задно + ня-я-я-якакви проценти (~ 2 %) тяга, предавани на предния мост. Като избуксува задният мост, от разликата във въртенето на предни и задни колела въпросната "Г-роторна / героторна" помпа се задейства, помпа масло и притиска фрикционните дискове в раздатката, така прехвърля тяга и на предния мост, можела и до 100 % от задния на предния да предаде. На същия принцип са "Vari-lok" диференциалите отпред и отзад, ама там прехвърлят "тракция" от ляво към дясно колело и обратно.
        Вече знам NV247 , чак по-късните са с NV245 с междинен диференциал... това само показва, как съм си купил Гранда - без въобще да знам нищо за него

        Коментар


        • #34
          От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
          Пак се изпуска важния момент с теглото. Без да съм мерил давам едни +3-400 кила (поради рамата) за Теракана в повече.
          И какво от това?!?
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 22-10-18, 13:45.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #35
            От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            И какво от това?!?
            Зима, хлъзгаво, поведение в завои, спирачен път и т.н.


            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #36
              От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Зима, хлъзгаво, поведение в завои, спирачен път и т.н.
              Значи ако не попаднеш на раздатка 242, като цяло имаш задвижване като на теракан с ТОД, и предвид еднаквите килограми(ако гранда е с газово например) поведението в завой и при спиране е със сходни параметри. Теракана има плюс не клати задницата...
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • #37
                От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                Абе тези АТ-та много приличат на Зимни, та дай да видим
                [ATTACH=CONFIG]972460[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]972461[/ATTACH]
                Колко и да приличат са си АТ, нямат нищо общо със зимната гума.
                8)

                Коментар


                • #38
                  От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

                  Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                  Колко и да приличат са си АТ, нямат нищо общо със зимната гума.
                  Щом казваш, аз все пак ще пробвам

                  Коментар


                  • #39
                    От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

                    От как го имам жипа,карам зимата с АТ-та!И винаги с повече внимание отколкото с чисто зимни.И няма спор че зимната гума си е зимна.
                    И аз тъй си купих жипа без реално да знам кво купувам.Първата зима,сняг,Младост 4,попрочел уж за разни фрикциони,Г точ...помпи,АТ-та,колата умна,решава когиш да включи предно,газ на един завой,нали,ша включи предния и ша ма изкара,на Муро к..о,пирует на 360 градуса,памперса и добре че нямаше коли около мен!
                    От тогаз нямам никакви проблеми зимата и минавам където трябва да мина без проблеми.Ама вече знааааам!!!!
                    Хюндай имат двама мои колеги.Взеха ги полвин година преди аз мойта.Големи увещания бяха от тяхна страна и аз да съм с таквоз.Еми не ми харесва интериора и ми направи впечатление едно клатене кат спираш,предницата люляше нагоре нодолу,не знам дали е било нормално....
                    Та така.
                    Ай наздраве.
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                    0888854582
                    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

                      Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                      ... и ми направи впечатление едно клатене кат спираш,предницата люляше нагоре нодолу, ...
                      Като на умрели амортисьори?
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

                        Ми ба ли го!?!?!?Някак си кат спреш и предницата,за разлика от мойто кенеф на оня се виждаше предния капак,та предницата имаше едно такова полюляване два-три пъти до де се успокои....Тогава предположих че може да е от тежка кола.Ама до тогава бех карал само "бегачки" с разпънки разни и от пред и от зад!От тогава не съм карал Хюндай та нямам база за сравнение.
                        Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                        0888854582
                        Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                        Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

                          Днес се качих на едно Чероки, като салон, екстри много добре, но, не знам как е при Теракана, но останах неприятно изненадан от ниския таван на Черокито , почти като при на лека кола, сравнявам го с Фронтерата ми, там тавана си е висок и просторен, та виж дали ще ти допадне ниския таван при Черока, особено ако си и по-висок.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            но останах неприятно изненадан от ниския таван на Черокито, почти като при на лека кола
                            Оооооо дааааааа!Още ми се случва да си млатна главата кога бързам!Язък му на американския дизайн!Днес пак карах GMC YUKON,амииии обем бе!И после нека ми разпраят че размера нямал значение.......
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                            0888854582
                            Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                            Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

                              Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                              Оооооо дааааааа!Още ми се случва да си млатна главата кога бързам!Язък му на американския дизайн!Днес пак карах GMC YUKON,амииии обем бе!И после нека ми разпраят че размера нямал значение.......

                              Този GMC наистина е с голямо купе, кеф:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:122.jpg
Прегледи:1
Размер:1.92 МБ
ID:5801268

                              Коментар


                              • #45
                                От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Като на умрели амортисьори?
                                Ми не щАт хората да дават пари за масла (освен за двигателя, и то по-еФтинко) и амортисьори, особено тези които до преди това са карали леки автомобили, но добре, че напоследък поне гуми почнаха да си купуват.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X