Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

    Днес пак врътнах едни 6-700 км. из татковината - е няма такъв кеф и на магистралата 130-140 не ги усеща (и повече Мооооже ), и в планината по кривите завой е като залепен и по черно минава, абе радва ме всеки път

    Коментар


    • #47
      От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
      Днес пак врътнах едни 6-700 км. из татковината - е няма такъв кеф и на магистралата 130-140 не ги усеща (и повече Мооооже ), и в планината по кривите завой е като залепен и по черно минава, абе радва ме всеки път
      Макар, че съм фен на джип гранд чироки за WJ не съм възхитен от поведението му при високи скорости. Клати, не завива, не спира, бързо ускорява за изпреварване, но после да се вмъкнеш м/у МПС-тата и да намалиш скоростта не е много лесно. Ункално проходим за стокова комплектация, но труден за управление по хлъзгав терен с висока скорост /следствие от ндействието на quadra drive/.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #48
        От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        Днес се качих на едно Чероки, като салон, екстри много добре, но, не знам как е при Теракана, но останах неприятно изненадан от ниския таван на Черокито , почти като при на лека кола, сравнявам го с Фронтерата ми, там тавана си е висок и просторен, та виж дали ще ти допадне ниския таван при Черока, особено ако си и по-висок.
        Вчера ми се наложи да се повозя отзад на теракана, аз съм 1,8м 95кг седалката шофьорската също беше настроена като за тези рамзери. седях си като цар и имах педя над главата и пред коленете.
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • #49
          От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Макар, че съм фен на джип гранд чироки за WJ не съм възхитен от поведението му при високи скорости. Клати, не завива, не спира, бързо ускорява за изпреварване, но после да се вмъкнеш м/у МПС-тата и да намалиш скоростта не е много лесно. Ункално проходим за стокова комплектация, но труден за управление по хлъзгав терен с висока скорост /следствие от ндействието на quadra drive/.
          Един познат беще казал за една Алфа - "не мога да карам кола която набира по-бързо от колкото спира"
          Интересно, не съм забелязал посочените от теб недостатъци. Но не съм го и карал много бързо на хлъзгаво може би, само като го купих се прибрах от Габрово до София за час и нещо през февруари и беше валял сняг този ден, но бях екзалтиран от придобивката и може би не съм обърнал внимание - Сериозно - имал съм 7 "джипки" до сега и Гранда (WJ 1999) е най-леката, най-пъргавата и най-шосейната от тях!
          За мястото вътре не мога да кажа нищо (аз съм 174 см. )

          П.С.
          Като го купих не спираше - смених спирачна помпа, АБС модула и ремонтирах спирачни апарати и сега нямам никакви забележки, вчера смених шарнири и затегнаха напречната щанга - сега се държи като лека кола на шосето и през Родопите през тези завой само изпреварвахме (мислих, че съм се успокойл много, ама още явно ми е останало в кръвта )
          П.П.С.
          Аз карам по правилата - не знам защо така прозвуча този глупав пост.

          Коментар


          • #50
            От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

            И аз преди да си купя WJ 1999 4,7 с куадра драйв покарах Митсибуши Паджеро с 3,2 дизел, ТЛК 120 3,0 дизел, Нисан Патрул с 3,0 дизел и затова за моите нужди логично избрах WJ, но същия сравнен с по-паркетно настроените машини с неговите 2 цели моста категорично губи и като бързина, сигурност и комфорт на асвалт. Това, че има голям въртя момент и е относително лек му върши работа само за драг, но не и в реалната пътна обстановка.
            Но по темата нищо не мога да напиша за теракан.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #51
              От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              За 4х4 само си мислиш, че ще ти дава по-голяма сигурност. С "честно" фултайм 4х4 са само грандовете с раздатка 242, които обаче са двигател 4.0, който иде слабичък за тази кола. При другите системи реално си на задно, като колата сама "решава" кога да мине на 4х4. Ако мислиш да караш по-бързо на хлъзгави пътища преминаването от задно към 4х4 може и да те изненада неприятно ...

              Иначе бензиновия V8-ак хубаво, обаче колата не е само двигател и, с коли на възраст 15-19-години, ако изтеглиш късата клечка, може да се видиш в приключение ...
              Точно над това размишлявах тези дни след като покарах един Гранд 4.7 При Терракана поведението е доста предвидливо и в двата режима 2Н и 4Н. Гранда с този автомат на хлъзгаво не ми хареса. Може би не съм му свикнал...другото, което слагам на кантара е уникално евтината подръжка на Хюндая. Само помпата и дюзите са греда ако стане нещо иначе един корейски амортисьор е 60лв (говоря за стоковите)
              Ще почакаме още малко. Не бързам да вземам решение

              Коментар


              • #52
                От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

                Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                Аз съм пред обратната дилена - дали да сменя WJ-я с някой от последните Теракани, но задължително ще търся 163кс и TOD раздатка. За момента обаче ме спира това, че имам читав и безпроблемен WJ и нямам никакво време за да тръгна да търся Теракан.

                Теракан като тоя дето искам търсих 3 месеца и не намерих. Раждясалите шасите и силно износеният интериор бяха на всякъде. Запазен по моите критери WJ намерих за 1 седмица. И след още една седмица съжелявах, че е с шибирах, защото леко ми опира глават в тавана .
                Имаш лично съобщение. Иначе имат ръждички на шасито, обаче са предимно повърхностни. Аз досега изгнило не съм видял

                Коментар


                • #53
                  От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

                  И съединителя май е доста скъп при механична кутия на Теракана. Иначе си е Паджеро 2, без супер селект-а. По принцип 150-коньовия е по-предразположен към проблеми в горивната система, не е добре да се кара с малко нафта в резервоара.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #54
                    От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    И съединителя май е доста скъп при механична кутия на Теракана. Иначе си е Паджеро 2, без супер селект-а. По принцип 150-коньовия е по-предразположен към проблеми в горивната система, не е добре да се кара с малко нафта в резервоара.
                    Моя е 2002-ра година и съединителя е 300лв. Няма демпфер. Демпфер има при фейслифта. Иначе не мисля, че нивото на горивото е определящо за работата на помпата и дюзите. Те си имат живот, ние искаме да не се чупят
                    Аз на моя му слагам добавка в нафтата и зареждам само на големите вериги. Другото е божа работа.
                    Интересен е момента със задния LSD диференциал. Май масово има проблем с тях. Но не знам на какво се дължи и дали се лекува

                    Коментар


                    • #55
                      От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

                      Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
                      Иначе не мисля, че нивото на горивото е определящо за работата на помпата и дюзите.
                      Ако смукне въздух "комън рейла" си майцетобало...
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #56
                        От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Ако смукне въздух "комън рейла" си майцетобало...
                        Е не говорим да оставиш нафтата да свърши. Но всеки път го оставям да стигне резерв преди да сипя

                        Коментар


                        • #57
                          От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

                          Съединителят на 163 коньовият е с демпферен маховик, на 150 е обикновен.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #58
                            От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Ако смукне въздух "комън рейла" си майцетобало...
                            Това зао, какво се случва като смукне въздух?
                            След обезвъздушаване има ли някакви трайни последствия за двг?
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #59
                              От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              Това зао, какво се случва като смукне въздух?
                              След обезвъздушаване има ли някакви трайни последствия за двг?
                              Пълни глупости написани на изуст.
                              Нито двг го касае нито се пали трудно след това.Доста съвременни дизели си имат ел.помпа или механична такава и ръчна и си пали почти веднага.
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар


                              • #60
                                От: Да сменя ли Terracan за Grand Cherokee?

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Ако смукне въздух "комън рейла" си майцетобало...
                                Да, бе, да! Как ли пък не!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X