Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Земеделие, но какво?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Земеделие, но какво?

    Колеги имам собствени около60 декара, но пръснати на пърчета по 5-10дка. Имам също така и машини с който да ги гледам.Сега дайте идеи какво да ги сея за субсидий, не ми се кандидатства по програми защото знам че няма да стане. Имам и доста свободно време. Ако има някой запознат за коя култура как ще се заплаща през следващата година да драсне. За пасищата изискват ли се животни или могат и да се косят, и по колко варира за дка. Ще се радвам да чуя мнението на всеки. Благодаря.

  • #2
    От: Земеделие, но какво?

    Ще ти дадат субсидия. Но провери колко е, преди да повдигаш въпроса. Не е толкова, колкото разнасят слуховете и разговорите на маса.
    Изборът на култура е според условията, не е според цените. Отсега мога да препоръчам отглеждане на ананаси, че в България са на добра цена, но надали...
    На такива малко ниви възможностите се ограничават до нещо интензивно като еко-боб, зеленчуци, билки, лавандула? Но при тях има и работа и често се получава случката като да имаш помпа за гуми и си търсиш кола по тази причина.

    Коментар


    • #3
      От: Земеделие, но какво?

      До тия 60 декара, разпиляни...изобщо можеш ли да стигнеш? Възможности за напояване от водоизточник наблизо?
      Доста са факторите. Последно съм се занимавал със субсидии и стопанства по времето на САПАРД и то за кратко, но в момента ако искаш да се качваш на тоя влак, трябва да си наясно, че вече не минава от там, от където минаваше едно време. Масово се въведоха изисквания за минимален добив, за да вземеш субсидия. При зеленчуците пък не всички култури се субсидират. Като цяло, направи си сметката така, че 2-3 години в началото да може да оцелее бизнеса без субсидии, защото нещата ще стават все по-сложни. Да, субсидии някакви ще има и в бъдеще, но размерът ще се променя, принципите на отпускане също.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Земеделие, но какво?

        Печалбата ти да зависи от наличието или отсъствието на субсидия е като да обясняваш, че не караш кола заради цената на годишния технически преглед.

        Коментар


        • #5
          От: Земеделие, но какво?

          Първоначално публикуван от Emil Manev Преглед на мнение
          Колеги имам собствени около60 декара, но пръснати на пърчета по 5-10дка. Имам също така и машини с който да ги гледам.Сега дайте идеи какво да ги сея за субсидий, не ми се кандидатства по програми защото знам че няма да стане. Имам и доста свободно време. Ако има някой запознат за коя култура как ще се заплаща през следващата година да драсне. За пасищата изискват ли се животни или могат и да се косят, и по колко варира за дка. Ще се радвам да чуя мнението на всеки. Благодаря.
          1. Ориентирай се към една определена политическа партия. Там знаят как се прави.
          2. Продай всичко и...в началото на София в дясно.
          3. Не ме слушай и направи друго.

          Поздрави и успех!

          Коментар


          • #6
            От: Земеделие, но какво?

            Свържи се с консултантска фирма занимаваща се с проекти свързани със земеделие и ПРСР.
            Те ще ти кажат дали може, дали не може и дали има смисъл.

            Коментар


            • #7
              От: Земеделие, но какво?

              Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
              Свържи се с консултантска фирма занимаваща се с проекти свързани със земеделие и ПРСР.
              Те ще ти кажат дали може, дали не може и дали има смисъл.
              Към настоящия момент, по-правилен съвет едва ли ще намериш.
              Казвам го съвсем отговорно. Пожелавам ти успех!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X