Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бръснач за начинаещ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бръснач за начинаещ.

    Здравейте след дълго четене и гледане на клипчета, реших да се сдобия най-накрая и аз с бръснач. Бихте ли ми препоръчали нещо като за начинаещ, може и 2-ра употреба, готов за ползване както и каиш към него, до около 80-100 лв.

  • #2
    От: Бръснач за начинаещ.

    Преди няколко дни гледах един клип в тубата на човек, който се занимава с реставрация и заточване на бръсначи.
    Та той препоръчва с цел спестяване да се вземе нещо втора употреба, на да е заточено от майстор. А за каиш препоръчва да не се пестят пари, а да секупи широк, който позволява да минаваш цялото острие.
    За покупката от къде, от кой и дали си заслужава, ще те насочат колегите от България. Преди да купуваш пускай снимки тук и патай дали става. Има доста разбиращи съфорумци тук.

    Коментар


    • #3
      От: Бръснач за начинаещ.

      Бръсначи съм виждал да се продават нови по бутикови магазини в София и струваха някакви нечовешки пари-примерно 500+ лева за една кутия, в която има бръснач, каиш и не помня какво още. Напоследък наистина има някаква мода по бръсненето тип "като едно време на фронта", която обаче според мен се дължи на някакви западни веяния и няма да изкара дълго. Все някога тоя бръснач ще има нужда от заточване, а в София вече е чудо ако намериш къде да ти заточат обикновена ножица, какво остава пък за бръснач. Т.е. има си чисто обективни спирачки пред това явлението да се стане масова практика.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Бръснач за начинаещ.

        Първоначално публикуван от Iliya.Hristov Преглед на мнение
        Здравейте.....
        Здравей . Много помага да си попълниш профила.В тия пари може да се намери подходящ бръснач но без каиша.

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        .... а в София вече е чудо ако намериш къде да ти заточат обикновена ножица, какво остава пък за бръснач.....
        В двата щъркела и на Сточна гара,това на първо четене.Цената за бръснач е около 20лв.

        Коментар


        • #5
          От: Бръснач за начинаещ.

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          Бръсначи съм виждал да се продават нови по бутикови магазини в София и струваха някакви нечовешки пари-примерно 500+ лева за една кутия, в която има бръснач, каиш и не помня какво още. Напоследък наистина има някаква мода по бръсненето тип "като едно време на фронта", която обаче според мен се дължи на някакви западни веяния и няма да изкара дълго. Все някога тоя бръснач ще има нужда от заточване, а в София вече е чудо ако намериш къде да ти заточат обикновена ножица, какво остава пък за бръснач. Т.е. има си чисто обективни спирачки пред това явлението да се стане масова практика.
          Определено има една такава работа с модата, но пък тя като че ли се позадържа. Предполагам, че не всички ще продължат и някои ще се върнат към пластмасовите бръсначки и ще им останат бръсначите за празник или за показване. То със всяка мода е така. Ама като гледах един човек във фитнеса как блъскаше една задръстена бръсначка в мивката, доста ще си останат класици

          С точенето не е толкова страшна работата, ако си друснал 500 лева за бръснача и каиша, по някое време можеш да прежалиш и някой лев за прилични камъни. Вече ги има и у нас, има и кой да даде някой съвет. В някой форум примерно Ама щом в Щръклетата може да занесеш бръснач за точене, значи има и по-лесно решение на проблема.

          Коментар


          • #6
            От: Бръснач за начинаещ.

            От Варна съм, като цяло не е проблем да дам и около 100 лв само за бръснача, стига да си заслужава.

            Коментар


            • #7
              От: Бръснач за начинаещ.

              Точно това ми е идеята, може и 2-ра употреба бръснач от някой колега от форума + препоръка за добър каиш

              Коментар


              • #8
                От: Бръснач за начинаещ.

                Първоначално публикуван от Илиян Илиев™ Преглед на мнение
                Преди няколко дни гледах един клип в тубата на човек, който се занимава с реставрация и заточване на бръсначи.
                Та той препоръчва с цел спестяване да се вземе нещо втора употреба, на да е заточено от майстор. А за каиш препоръчва да не се пестят пари, а да секупи широк, който позволява да минаваш цялото острие.
                За покупката от къде, от кой и дали си заслужава, ще те насочат колегите от България. Преди да купуваш пускай снимки тук и патай дали става. Има доста разбиращи съфорумци тук.
                Точно това ми е идеята, може и 2-ра употреба бръснач от някой колега от форума + препоръка за добър каиш

                Коментар


                • #9
                  От: Бръснач за начинаещ.

                  [QUOTE=ivo-police;3379754]Здравей . Много помага да си попълниш профила.В тия пари може да се намери подходящ бръснач но без каиша.

                  От Варна съм, като цяло не е проблем да дам и около 100 лв само за бръснача, стига да си заслужава.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бръснач за начинаещ.

                    Имаше и нови бръсначи по около 100 лева в български магазини (примерно Двата щъркела), изглеждаха прилично. В магазините обикновено има и по-качествени марки (примерно Robert Klaas) и можеш да се ориентираш за качеството, като ги сравниш. Това ако предпочиташ нов. Очевидно е предимството когато е нов - не се налагат специални дезинфекционни процедури. Не че е страшно, не би трябвало да са непосилни тия процедури, хората се справят

                    Втора употреба има варианти понякога доста добри, но там е още по-важно някой опитен да те насочи или направо да ти го избере. После трябва и да го приготви за употреба. Качеството може да е доста по-високо от на бюджетните варианти.

                    Каиш около 40 лева може да се купи също, доколкото помня. Имаше препоръки за конкретни модели и магазини в някоя от темите.

                    П.П. Горе нямам предвид китайски бръсначи, за тях нищо не мога да кажа, но цени над 30 - 40 лева за такива не си представям да са разумни.
                    Последно редактирано от nissan_gr; 19-10-18, 15:47.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бръснач за начинаещ.

                      Малко знам за видовете и кой за какво е. Знам, че са 4 размера и 4 форми на острието...обаче до там.
                      На тоя сайт с щъркелите най-евтиния е 258 лева, каишите към 100...
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бръснач за начинаещ.

                        Да помогна с каиша:

                        http://www.stayaliveshop.com/%D0%91%...e-Razor-Strop-

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бръснач за начинаещ.

                          Ползвам такъв от няколко години, за моята употреба-върши работа!
                          Дали ще имаш 5-10 каиша - бръснеш се според начина на живот...
                          За мен е добър!
                          Из темите се говори за подготовка и пр., но никъде не се обяснява процедурата... Моя единствено съм го мазал с течен парафин от вътрешнатата страна... Това 5-6 пъти за първата година...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бръснач за начинаещ.

                            Първоначално публикуван от Сашо Преглед на мнение
                            И аз ползвам и такъв.Само понеже не мога да пазарувам от компютъра го купих от човек за 50лв.Върши работа.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бръснач за начинаещ.

                              Аз имам два каиша. Един като горния и един по-малък, поръчван някъде от ебай. Този горният дойде леко прегънат, гънката си остана и ми пречи. Отделно от това е твърдичък и комбинацията от двете не ми допада. Поради тая причина него го ползвам само за ножове, когато ми се занимава. Казвам го, за да имате предвид - ако пристигне в същия вид, да поискате да ви го сменят навреме.

                              За бръсначите ползвам другия, въпреки че е по-къс и по тесен. По равномерно се разпределя натиска по острието, а и плата му е по-качествен. Правя Х-образни движения, защото е по-тесен. Нямам никакъв спомен нито за цената му, нито за продавача.
                              Последно редактирано от nissan_gr; 22-10-18, 10:13.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X