Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бръснач за начинаещ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Бръснач за начинаещ.

    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
    Питали един японец какво иска най много--акъла на българина където му идва после.
    На времето пасти не е имало.От камъка направо на каиша.А и как са се бръснали с бронзови бръсначи и то без италянските сапуни направо не ми се мисли.
    Аз точно за такъв акъп питам, тука изглежда като да има хора, дето и той им е дошъл вече

    Иначе за камъка и направо каиша съм чел разни работи, тогава се препоръва белгийския камък. Някой японски синтетичен естествено, към 12 - 15 и нагоре хиляди също би трябвало да стане. Този тюрингския, за който писах, знам, че така се е ползвал.
    Последно редактирано от nissan_gr; 08-12-18, 17:29.

    Коментар


    • #77
      От: Бръснач за начинаещ.

      Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
      Става,но с известна уговорка..
      А каква е?

      Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
      Зависи от абразива,ама виж в тубата - има много клипове.
      Аз си представям нещо като шкурка 2000 или повече, залепена на стъкло, както при точенето на ножове, но понеже камъкът е на сигурно 80 - 100 години и ми е подарък, не ми се ще да експериментирам с него. Да не оцапам нещо работата.

      Коментар


      • #78
        От: Бръснач за начинаещ.

        Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
        ....

        Иначе за камъка и направо каиша съм чел разни работи, тогава се препоръва белгийския камък......
        Няма два еднакви камъка.Имам един котикул за който и тема съм направил и един купен от продавалника.Първия чисто нов ,втория употребяван купен за 20лв.Огромна разлика -стария е много по фин.

        Коментар


        • #79
          От: Бръснач за начинаещ.

          Има,Иво,има... Жокер - в описанието на белгийските,независимо от цвета,няма точен грит.Напримр жълтият - 6-8000... Ха сега де!? Нейсе,късметлии сте - когато аз започнах да се уча,нямаше интернет,та до момента,в който почнах да давам акъл минаха 30 (ТРИДЕСЕТ) и малко години...
          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
          Най-добрият ром е студеният ром!
          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

          Коментар


          • #80
            От: Бръснач за начинаещ.

            Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
            Има,Иво,има... Жокер .....момента,в който почнах да давам акъл .....
            Не споря ,еле па с тебе.Това за цвета не бях се замислил.Единия камък,по новия е светло жълт.А по стария който го усещам като по фин е светло кафяв .
            А акъл като се дава гледам да възприемам ,че после няма.

            Коментар


            • #81
              От: Бръснач за начинаещ.

              Белгийските и още няколко стават по-финни след продължителна и правилна употреба.Например два абсолютно еднакви,рязани от една и съща жила,първият е за домашно ползване,вторият - за професионално.С единият се поддържат 1-2 бриснача един път месечно,а на другият се прави различна по гъстота каша и през него минават по 10 остриета дневно.Само след месец между двата камъка няма да има нищо общо като поведение и краен резултат... А за акъла - ти специално възприемаш бързо Интернета обаче е наистина много полезно нещо,знаеш ли колко глупави съвети съм следвал и колко осморки съм направил на критски камък или синя белгия със сапунена вода..?
              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
              Най-добрият ром е студеният ром!
              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

              Коментар


              • #82
                От: Бръснач за начинаещ.

                Грешно ли е да се ползва сапунена вода?

                Коментар


                • #83
                  От: Бръснач за начинаещ.

                  Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
                  Грешно ли е да се ползва сапунена вода?
                  Значи няма значение кой какво ти казва.Всичко е проба -грешка и нова проба.Естествено подсказките помагат но само с тях не става.Практика трябва и то много.На времето бръснарите са използвали сапунена вода за камъка и после каиша.Сега камъни бол и пасти също.Според мен сапунената вода забавя т.н. бързи камъни,при мен са два китайски с грид 400/1000и 3000/8000 при котикула все едно си на стъкло.
                  Лично мнение .Пробваш и разбираш. По зле няма да стане.
                  ПП Още не съм се научил да точа бръснач с една ръка.Все ми идва отвътре да го подпра отгоре с още един пръст.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Бръснач за начинаещ.

                    Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
                    Грешно ли е да се ползва сапунена вода?
                    Ами някои камъни работят по-добре с масло,газ,нафта...На тези,които работят с вода,според мен е най-добре да се прави кашичка.
                    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                    Най-добрият ром е студеният ром!
                    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Бръснач за начинаещ.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181209_164413.jpg
Прегледи:1
Размер:132.4 КБ
ID:5804591Здравейте,
                      нов съм във форума. Преди 3 дена си взех това чудо и след като го приведох в работно състояние, го тествах по предназначение ( на лицето ) . И О! - чудо....то било голям кеф....успях да се обръсна макар и малко бавно ( 20-30 минути) с цената на 2 малки клъцвания.
                      Питането ми е - може ли някой "вещ" да ми каже какво съм си взел - марка, произход, качество....това което знам е че е 5/8 острието.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Бръснач за начинаещ.

                        Здравейте, нов съм във форума но ви чета отдавна.
                        Преди 2-3 дена се сдобих с първия си бръснач ( 5/ , марката е непозната за мен. Искам да попитам "вещите" - на добро острие ли съм попаднал и какъв е произхода/качеството му.
                        На острието има гравиран надпис - LICKSON - a на опашката на острието - Lickson garanti.
                        Засъжаление нямам права да кача снимка на това за което говоря.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Бръснач за начинаещ.

                          Благодаря на всички колеги от форума за съветите и помощта. Налага се да отплавам за няколко месеца, ако си харесам нещо от някой край на света, ще го споделя за мнение . Весели празници на всички!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Бръснач за начинаещ.

                            Здравейте, понеже и на мен ми влезе в главата бръснене с бръснач. Някой може ли да даде мнение за бръсначите на "TITAN" рекламират ги, като японски. Гледам, че са някъде в средния ценови клас.
                            LZ1ACU

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X