Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бръснач за начинаещ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Бръснач за начинаещ.

    Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
    Хубава работа.Преди ибрика не забърсваш ли грубото с хартийка?Обсрахме темата на човека.Модератора ще трие хилейки се.
    Ае ся, с хартийка, че без хартийка, че с хавлийка... много бъзикане ще дойде.
    Тааааа, думата ми е, че някои старовремски методи за поддръжка на хигиената и формата си имат известни предимства пред маркетинговата политика на съвременните компании. Бистрено е десетки пъти, да не се впускам в подробности, може да се прочете по темите. Ако някой иска специално да сподели тревогите и неволите си, просто не трябва да се изненадва от вялата активност тук.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #32
      От: Бръснач за начинаещ.

      Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
      Филармониката ,е единствения бръснач от всичките които имам на който острието се огъва при допир .Е ,за режещия ръб става дума.Между дово и това горе бих взел испанеца.
      С протекции и адмирации моля бат Пепо за мнение и Войводата да провери обявата.
      Колегата излезна сериозен ,вече тренира контрата.
      От конкретните два - Филармониката е много по-хубавият бръснач. Не е за начинаещи обаче,нито ще усети разлика,нито пък ще може да го поддържа...
      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
      Най-добрият ром е студеният ром!
      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

      Коментар


      • #33
        От: Бръснач за начинаещ.

        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
        Я ,преведи тая дума.Не ,че аз не мога де.Жокер турцизъм е.
        Турцизъм е.Идва от "бъзък" - шеговито бъркане с пръст(определен) в дупка(определена)на някого.Чувал ли си лафа "Тоя е бъзикан като малък"..? От там и "Бъзък баклава",тоест - с дупка.Ето такава:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:turska-kuhnia1.jpg
Прегледи:1
Размер:44.5 КБ
ID:5801564
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • #34
          От: Бръснач за начинаещ.

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          Ае ся, с хартийка, че без хартийка, че с хавлийка... много бъзикане ще дойде.
          Тааааа, думата ми е, че някои старовремски методи за поддръжка на хигиената и формата си имат известни предимства пред маркетинговата политика на съвременните компании. Бистрено е десетки пъти, да не се впускам в подробности, може да се прочете по темите. Ако някой иска специално да сподели тревогите и неволите си, просто не трябва да се изненадва от вялата активност тук.
          А ти защо му се връзваш?! Колегата е от Шумен,нормално е да ползва такава терминология - Ибрик,Бъзик... По тези места сигурно още имат Чапралъ..?
          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
          Най-добрият ром е студеният ром!
          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

          Коментар


          • #35
            От: Бръснач за начинаещ.

            Бат Пепо значи според теб няма смисъл да давам толкова пари за Филармоника така ли? Като цяло идеята ми е да си взема един бръснач и да си го ползвам с години, няма да ставам колекционер. Но все пак разширих бюджета до около 200, 300 лв, да мога все пак да взема нещо по-добро.

            Коментар


            • #36
              От: Бръснач за начинаещ.

              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
              Филармониката ,е единствения бръснач от всичките които имам на който острието се огъва при допир .Е ,за режещия ръб става дума.Между дово и това горе бих взел испанеца.
              С протекции и адмирации моля бат Пепо за мнение и Войводата да провери обявата.
              Колегата излезна сериозен ,вече тренира контрата.
              Първоначално публикуван от Iliya.Hristov Преглед на мнение
              Бат Пепо значи според теб няма смисъл да давам толкова пари за Филармоника така ли? Като цяло идеята ми е да си взема един бръснач и да си го ползвам с години, няма да ставам колекционер. Но все пак разширих бюджета до около 200, 300 лв, да мога все пак да взема нещо по-добро.
              За тия пари Robert Klaas има в България, можеш да го огледаш, да пипнеш. Стара марка са и моите впечатления са за добро качество. Доколкото помня, на тях също им се огъва острието при допир, за което Иво горе споменава. Може да се провери в магазина. На моето Dovo със сигурност се огъва.

              Не съм в никакъв случай против Филармониката, само давам обратна връзка за другите две марки.
              Последно редактирано от nissan_gr; 31-10-18, 11:07.

              Коментар


              • #37
                От: Бръснач за начинаещ.

                А,не,че няма смисъл,просто не е за учебен.Като качество е много над конкретното Дово,но за да усетиш разлика в бръсненето ще ти трябва малко опит.Точенето и поддръжката му също изискват известни умения.Не е някаква драма,има хора за това.Точно във Варна обаче,на колега му съсипаха бръснача,та си играх близо седмица да го възтановя...Та,трябва да се внимава с точиларите.
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • #38
                  От: Бръснач за начинаещ.

                  Филармониката която си бях харесал е продадена ( Благодаря за съдействието на Войводата ). Ако си харесам нещо друго ще го споделя да попитам за мнение.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Бръснач за начинаещ.

                    Аз по-скоро бих се загледал в нещо ей-такова,да се уча на и със него
                    https://www.ebay.co.uk/itm/Straight-...geP:rk:23:pf:0
                    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                    Най-добрият ром е студеният ром!
                    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Бръснач за начинаещ.

                      Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                      Аз по-скоро бих се загледал в нещо ей-такова,да се уча на и със него
                      https://www.ebay.co.uk/itm/Straight-...geP:rk:23:pf:0
                      Проконтролирах няколко продавачи ,до 50лв могат да се вземат няколко английски и немски бръснача с ширина 20 ,22 мм и един ларк бил чисто нов.Не знам с ларка дали няма да го пуснем много бързо по стръмното.На косъм съм да го рискувам с ларка ,все пак има и един по тесен да си дотренирва.А научи ли се с китаеца после може и да се пробва и със секира.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Бръснач за начинаещ.

                        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                        Проконтролирах няколко продавачи ,до 50лв могат да се вземат няколко английски и немски бръснача с ширина 20 ,22 мм и един ларк бил чисто нов.Не знам с ларка дали няма да го пуснем много бързо по стръмното.На косъм съм да го рискувам с ларка ,все пак има и един по тесен да си дотренирва.А научи ли се с китаеца после може и да се пробва и със секира.
                        Недей! Ще пуснеш мен по надолнището така... Ларка във 6/8 е по-труден за точене от испанските.Всъщност,каквото и да вземе колегата,ще го наточа съвсем безкористно Като малко поощрение към начинаещ...нали знаеш
                        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                        Най-добрият ром е студеният ром!
                        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Бръснач за начинаещ.

                          Просто не знам как да изразя благодарността си към вас... освен в бутилки?
                          А аз продължавам да разглеждам остриета, и да търся подходящото за закупуване. Докато естествено тренирам с Jowika-та

                          Коментар


                          • #43
                            От: Бръснач за начинаещ.

                            Течната форма на благодарността е универсален културен метод Бат Пепо и Иво-police ми звучат като хора, които цветя и бонбони не пият

                            Коментар


                            • #44
                              От: Бръснач за начинаещ.

                              Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                              Течната форма на благодарността е универсален културен метод Бат Пепо и Иво-police ми звучат като хора, които цветя и бонбони не пият
                              Напълно съм съгласен с теб

                              Коментар


                              • #45
                                От: Бръснач за начинаещ.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181103_150628[1].jpg
Прегледи:1
Размер:329.4 КБ
ID:5801784
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181103_150643[1].jpg
Прегледи:1
Размер:283.8 КБ
ID:5801785

                                Прави се ...е вече е при бат Пепо изчистен ,полиран и сглобен със специалните сребърни нитове.Следващата снимка ще е от собственика.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X