Обява

Свий
Няма добавени обяви.

тропане на клапани на санта фе2.7 бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • тропане на клапани на санта фе2.7 бензин

    Здравейте на всички!
    Извинявам се предварително ако има такава тема но съм нов лайк
    Имам проблем с "Чисто новият" Ни санта фе(баба Тонка)2000ната год. 2.7 бензин.V6. При закупуването на въпросният джип, двигателят работеше тихо. След смяна на масло и филтри, започнаха да тракат повдигачи, което е адски дразнещо. След което "майстора" обяви че е слагана добавка за да се утиши двигателя. При което, решихме че искаме да го направят, след което ни беше обяснено че при тях работи "гуруто" на хюндай-те и ни обявиха че са лагери на колянов вал. Ок, съгласни. Цената на смяната, плюс вече свален колянов вал и респективно шлайфане, на ново смяна на масло, нови свещи, 1700 лв.
    Ок. Днес жена ми си взима колата и...... клапаните си тропат, както и след въпросната "само" смяна на масло.
    ТА въпросът ми е, възможно ли е да е маслена помпа? Или ако не, понеже питах, може ли да е от маслената помпа и ми казаха че не е възможно, понеже са видяли че подкачва. Може ли все пак да е маслена помпа, която не подкачва достатъчно?
    Или ако не е тя, след смяна на лагери, ангренаж, водна помпа, свещи, масло, филтри, какво може да бъде?
    Питам по простата причина че харесваме колата и нямаме намерение да я препродаваме защотото има (някакъв) проблем.

  • #2
    От: тропане на клапани на санта фе2.7 бензин

    Ъъъъ ... Е тия като са се обявили, че работи "гуруто" там и са ви казали от какво е и т.н.... сменили сте каквото е трябвало според тях и в крайна сметка проблема си остава ... май е добре да си оправят нещата за тяхна сметка . То така може и целия двигател да смените.

    Отваряли двигателя и правили това-онова и нищо не направили ?!?!? *б@х ги у гуротата ....
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #3
      От: тропане на клапани на санта фе2.7 бензин

      Старото масло ще да е било с добавка някаква... Как се казва сервиза и кой е "гуруто"?
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        От: тропане на клапани на санта фе2.7 бензин

        Бах ги у майсторите!Отиваш в сервиза намираш гуруто и му казваш или да ти върне парите,или да си оправи майсторията.

        От къде на къде решихте,че са лагери!?Това най-вероятно са хидрощуцери и новото масло не им е понесло,какво наляхте!?
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          От: тропане на клапани на санта фе2.7 бензин

          Те гурутата са така, чували са, че G6BA има проблем с колянов вал, незнайно от кой, та всеки се хвърля там да го ремонтира - в повечето случаи без необходимост. Клапаните са хидравлични, ама чак да тропат ... Не са скъпи тия клапани, защо не ги смените всичките или този, който не работи добре ? Аз от двигатели не разбирам, ама не се и хващам туко-така на меродавния мнения на "гурута", особено обвъзрващи с такива баснословни суми. Връщайте им автомобила да си оправят бакията с рекламация. Очевадно след 1700 лева дадени, резултат няма. Лампата за маслото изгася още при въртене на стартер на тоя мотор, надали ще е там проблема.

          Коментар


          • #6
            От: тропане на клапани на санта фе2.7 бензин

            Връщайте колата и да си я оправят! Ба*и наглеците!
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар


            • #7
              От: тропане на клапани на санта фе2.7 бензин

              Не мога да си редактирам горното мнение, но може би това ще е от полза за колегата пуснал темата. Бях го забравил тоя бюлетин, който се отнася точно за 2.7 Делта мотора.

              https://f01.justanswer.com/El_Jared/...yundai+TSB.pdf

              На някои мотори, маслните филтри, различни от оригиналните причинявали звуци в двигателя. Нищо не пречи да се сложи един друг филтър.

              Коментар


              • #8
                От: тропане на клапани на санта фе2.7 бензин

                Ахахах,ревъ как така ще дадеш 1700лв че тропали клапаните,та ти си дал една трета от цената на колата за ремонт.а и най интересното е защо после я взе колата при положение че пак тракат клапани.Ама не е виновен този който яде баницата а този който му я дава.
                0 8 76 36 8 542

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X