Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ролбар по поръчка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ролбар по поръчка

    Здравейте,

    Можете ли да ме упътите къде в София или околностите има добър майстор, който се занимава с изработка на ролбари?
    Искам да бронирам предницата на моята Honda CR-V 99г. с хубав здрав ролбар (не от тези декоративните) по поръчка.
    Да пада огъване, заваряне, подсилване и т.н.

    Търсих из форума и единственото което открих за София е:
    Трамвайна спирка "Шейново", на "Цар Борис 3", след АГ болницата "Шейново". Търсите Тишо. Голям железарски цех
    Уж е на Цар Борис III а тази болница е на другия край на града на Мария Луйза и съвсем се обърках.

    Всякакви контакти са добре дошли.

    Благодаря
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:honda.jpg
Прегледи:1
Размер:182.3 КБ
ID:6151309

  • #2
    От: Ролбар по поръчка

    Първо си изясни понятията! "Ролбар" е тръба (конструкция от тръби), предназначението на която е да предпази хората при обръщане на колата през таван.

    Това, което искаш да направиш, по-скоро е "булбар" и името му идва от места, където хората слагат такива неща за да се предпазят при удари с животни. По нашенско смисъл от подобни конструкции има само за коли, използвани за екстремен офроуд. Леката кола от снимката не я виждам в тази роля. Монтирането на яки тръби като своего рода оръжие за каране в града е малоумна комплексарщина. На всичкото отгоре, ползата е съмнителна, а възможните проблеми - доста повече:

    На първо място, подобни изпълнения са незаконни (явяват се изменение на конструкцията на автомобила), в следствие на което можеш да имаш неприятности с "компетентните" органи.

    На второ място, при наличие на тръбна конструкция пред бронята е много вероятно при ПТП застрахователят ти по ГО да откаже да плаща поради наличието на незаконно изменение в конструкцията. Още повече, че с тръбите най-вероятно ще нанесеш повече щети, отколкото ако си само с щатната броня. Пази Боже да удариш с тях пешеходец!

    На трето място, тръбите пред бронята вместо да те предпазят, в в някои случаи могат да ти нанесат по-големи щети отколкото би имало при удар броня в броня. Отделно, твърдите метални конструкции пращат на кино всички сметки на производителя за зони за деформация и момент на задействане на въздушните възглавници, което може да се окаже твърде нездравословно за теб и возещите се в колата ти ...

    Та, в крайна сметка, помисли си дали искаш да правиш такива изменения на такава кола! При всички положения, слагайки тръби с мисълта да се предпазиш от някоя и друга драскотина, ти самият ще нанесеш труднозаличими щети на щатната броня, която със сигурност ще трябва да се пробива тук и там, за да се монтират носещи планки ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Ролбар по поръчка

      Цяла една загадка е КЪДЕ може да бъде закрепена тази, даже и декоративна и максимално олекотена, конструкция. Така, че да не се отпори от собствената си инерция при преминаване през някоя Лилянка.

      Хондичката не просто няма рама, няма даже и удебелени опори на предната броня - каквито имат някои по-джиповидни и по-стари леки коли.

      Коментар


      • #4
        От: Ролбар по поръчка

        Благодаря!
        Очевидно това за което съм си мислел е "Булбар" а не "Ролбар". И мен ме притеснява че хондата няма рама (ако беше на шаси щеше да е друго..) но така или иначе не искам уред за блъскащи колички, а броня, която да не е декоративна и да знам че някой като ме чукне, ще го забърша (вместо да си събирам бронята от пътя).

        И все пак ще се радвам ако имате някакви контакти на хора/фирми изработващи булбари в София

        Коментар


        • #5
          От: Ролбар по поръчка

          Такива готови булбарове има в Англия на цени около 100те паунда, доставка до врата в БГ още около 20-25 и готово, хромирани, хубави, оригинални и не е промяна в конструкцията.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            От: Ролбар по поръчка

            Първоначално публикуван от flashman Преглед на мнение
            Благодаря!
            Очевидно това за което съм си мислел е "Булбар" а не "Ролбар". И мен ме притеснява че хондата няма рама (ако беше на шаси щеше да е друго..) но така или иначе не искам уред за блъскащи колички, а броня, която да не е декоративна и да знам че някой като ме чукне, ще го забърша (вместо да си събирам бронята от пътя).

            И все пак ще се радвам ако имате някакви контакти на хора/фирми изработващи булбари в София
            Колега , харесва ми , че си упорит !
            Предполам , а и почти съм сигурен , че нямаш и 30 години. Момчетата по-горе достатъчно подробно се опитаха да ти кажат , че смисъла от такова нещо на такъв автомобил клони към 0..та . Предполагам какво се опитваш да постигнеш , просто първо смени автомобила.....

            П.П. Върл почитател съм на Хонда , без майтап...
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #7
              От: Ролбар по поръчка

              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              Такива готови булбарове има в Англия на цени около 100те паунда, доставка до врата в БГ още около 20-25 и готово, хромирани, хубави, оригинални и не е промяна в конструкцията.
              Ти не четеш ли какво пише над твоя пост или просто ти е важно да вземеш участие? Човекът не иска хромирано украшение. Иска железа, с които да "забърсва" ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: Ролбар по поръчка

                Нашата Хонда е същата,както са ти казали,няма къде да ги хванеш
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Ролбар по поръчка

                  Първоначално публикуван от flashman Преглед на мнение
                  броня, която да не е декоративна и да знам че някой като ме чукне, ще го забърша (вместо да си събирам бронята от пътя).
                  Това описание предполага, че очакваш някой с голяма скорост да те блъсне докато се движи назад?
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    Ролбар по поръчка

                    Виждал съм едни дебели пластмаси за отпреде които играят роля на булбар.
                    Със сигурност ги има за Фронтери.
                    Хем не е смяна на конструкцията хем пази от паркинг щети.


                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ролбар по поръчка

                      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                      Виждал съм едни дебели пластмаси за отпреде които играят роля на булбар.
                      Със сигурност ги има за Фронтери.
                      Фруктиерата е рамна конструкция и е нормално да има такива неща за нея.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ролбар по поръчка

                        Колеги, над 30г. съм и тази хонда не ми е основния автомобил. Това ми е резервния офроуд автомобил (да..знам че не е истински офроуд джип, но това ми излезе като наистина поддържана колав перфектно техничско състояние).
                        Това ще се кара в гората също, ще има нови офроуд гуми, ще се надига на планки..не ме бърка да му укрепя цялото окачване!!! Пари няма да жаля. Просто искам да съм супер спокоен като го карам и да го пускам и през полята.
                        За сравнение, 1бр. амортисьор на основния ми автомобил струва 1600лв. До гуша ми дойде да тръпна над него и за това искам пълна бронировка да си карам с 40км.ч спокойно.
                        Все още се надявам че ще помогнете със съвет към кого да се обърна.
                        Мерси

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ролбар по поръчка

                          Рецепта за слагане на булбар на Хонда ЦРВ:

                          1. Закупува се рамен автомобил по желание
                          2. Поставя му се булбар
                          3. Демонтират се емблемите от този автомобил отпред и отзад и се поставят емблеми на Хонда заедно с надписа CR-V

                          Готово.

                          Много по-евтино от укрепването на ЦРВ до степен да може да носи булбар.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ролбар по поръчка

                            Доколкото разбирам, човекът иска да превърне един СУВ в джип.

                            Горе-долу такъв ефект ли се търси?

                            П.С. Първата снимка е RC, а втората е на следващата генерация, но се схваща идеята.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:225.0 КБ
ID:5800465 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:291.0 КБ
ID:5800466

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ролбар по поръчка

                              Това второто може спокойно да спечели приза - най-грозен туних евър.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X