Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ролбар по поръчка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ролбар по поръчка

    Това е много, ама много по-скъпо.

    Грубо казано изисква изграждане на реална рама под купето. За такива коли тя по необходимост работи съвместно с вътрешна или външна клетка. Пренасяне на агрегатите и окачването на рамата, промяна на вида окачване, взаимстване на мостове и трансмисия от по-тежки машини и тн... И после тази конструкция живее 1-2-3 състезания.

    А пък това от втората снимка в нашите вкиснати гори с тия аспиринчета вместо колела ще е такава забавна картинка, ...

    Коментар


    • #17
      От: Ролбар по поръчка

      Първоначално публикуван от flashman Преглед на мнение
      ... искам пълна бронировка да си карам с 40км.ч спокойно.
      ...
      Явно си си навил на пръста, захапал си юздите и не желаеш да слушаш. Е, сигурно ще се намери някой да ти прибере *стотин лева и да те пусне да си трошиш главата. Що се отнася до спокойствието - то ще е мнооого илюзорно и ще продължи до, недай Боже, първия малко по-сериозен удар ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: Ролбар по поръчка

        Що ли не оставим човека.

        Като се прасне в бордюра вместо да лепи броня ще оправя първо геометрията на купето. Голям праз.

        Коментар


        • #19
          От: Ролбар по поръчка

          c0dy^ точно това е идеята като на първата снимка..макар че Ясен ми поуби желанието да правя квото и да било с тая Хонда..ако си бях взел Паджеро, друго щеше да е с яката рама..
          И все пак щеше да е готин проект..оставям я на някой майстор за 1 месец и гледам как се преобразява всяка седмица.

          P.S. Нужно ли е всеки един коментар да ми се модерира?

          Коментар


          • #20
            От: Ролбар по поръчка

            Първоначално публикуван от flashman Преглед на мнение
            c0dy^ точно това е идеята като на първата снимка..
            Цъ. От това, което си написал тук, никак не личи идеята да е такава. Я си прегледай пак писанията! Искаш "пълна бронировка", с която да си караш спокойно и да забърсваш (предполагаемо - който ти се изпречи по градските улици).

            Хондичката от първата снимка не е само с поставен един як булбар, за да се кюска с този - онзи и да плаши гаргите пред кафето. На нея на мястото на щатните са монтирани нови силови брони, в т.ч. - с лебедка отпред. Предполагам, че може и да е играл и флекс по калниците, за да се поберат по-големи гуми. При подобен тюнинг се търси не "пълна бронировка" с цел забърсване, а подобряване на геометрията (ъгъл на захождане) и възможност за монтиране на лебедка.

            Това от картинката не ти дава никаква по-голяма сигурност при някакъв удар. По-скоро обратното - с лебедка на носа със сигурност ще нанесеш повече щети по каквото удариш, като в същото време ще рискуваш и да понесеш по-големи щети, отколкото с щатната броня. При удар нещо ще поддаде. Ако си напърчил отпред една читаво направена силова броня от, примерно, 3-4-мм ламарина + дебелка плоча за лебедката, много е вероятно да поддадат тънките ламарини, за които е закачена бронята. Ако нищо не поддаде - ще поддадеш ти и тези, които се возят с тебе ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              От: Ролбар по поръчка

              Докато направите 50 мнения във форума всяко едно от тях минава през удобрение на модератор. Това съвсем не означава, че се модерира.
              Иначе това от първата снимка можеш да го намериш за 100-200 долара заедно с бронята и куклата шофьор ��
              [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

              Коментар


              • #22
                От: Ролбар по поръчка

                Само аз ли си мисля, че Хондичката от първата снимка е нещо като "мачбокс" моделче?

                Коментар


                • #23
                  От: Ролбар по поръчка

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Само аз ли си мисля, че Хондичката от първата снимка е нещо като "мачбокс" моделче?
                  По скоро някое RC

                  Аз поне извлякох полза от темата. Научих, че това от пред на колата ми се казвало булбар, а не ролбар.
                  Suzuki Grand Vitara 2.5 V6 H25A 2000г. | 3" сиромашки лифт

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ролбар по поръчка

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    да ти прибере *стотин лева ...
                    х10

                    Първоначално публикуван от flashman Преглед на мнение
                    Все още се надявам че ще помогнете със съвет към кого да се обърна.
                    Мерси
                    Добре де, пробвай с Чоко 0878511557
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ролбар по поръчка

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

                      Хондичката от първата снимка не е само с поставен един як булбар,
                      Колега, това е RC!!
                      [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ролбар по поръчка

                        Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
                        Колега, това е RC!!
                        Какво е RC?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ролбар по поръчка

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Какво е RC?
                          https://en.wikipedia.org/wiki/Radio-controlled_model
                          [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ролбар по поръчка

                            Първоначално публикуван от flashman Преглед на мнение
                            ..... До гуша ми дойде да тръпна над него и за това искам пълна бронировка да си карам с 40км.ч спокойно...
                            Къде искаш да си караш спокойно с 40км/ч?
                            Дори с истински джип ако се челосаш с 40 в някое сериозно дърво щетите и по джипа или по теб няма да са малки.
                            Потърси из руските форуми (те са луди и вкарват всичко в гората) там може да видиш идеи за булбар.
                            НО - какъвто и бул бар да сложиш той ще се захване някъде по купето - при удар ще поддаде по-слабото звено, демек ако булбара е прекалено здрав ще покривиш купето.
                            Ако искаш хондичката да стане офроуд автомобил аз се сещам само за един вариант - да насадиш купето от хондата върху рама от истински джип с все карантиите му (поне скорости , раздатка и мостове)

                            На теория можеш да хванеш булбар на предната греда (магаре) и да подпреш на буферната греда на бронята или на захватите и, поне там е малко усилено, но на практика това хич не е желателно, защото при удар вместо да се деформира бронята ще покривиш геометрията на автомобила...
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ролбар по поръчка

                              Тотално си се объркал,каква Хонда,каква гора,аз почвам да си мисля че нямаш или тепърва ще купуваш црв.Таз Хонда е екстра за градска среда и 10 см.сняг.От там нататък си прави сметката за какъв офроуд автомобил говориш.

                              Црв е чудесен автомобил ,но не е нищо повече от лек градски автомобил ,с една идея по проходим

                              Отпред е 15-20 см.пластмаса...за хващането,може да се хване за бронята,освен визия ,нищо друго,даже и по лошо.

                              Имаме служебен товарен Форд транзит,който понякога минава без проблем на места,където Хондата минава с зор.Нашата е 147 к.с и бая трябва да ръмжи,за да развърти и четирите колела.
                              Последно редактирано от Roninn; 16-10-18, 17:40.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ролбар по поръчка

                                Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
                                Колега, това е RC!!
                                Не бях се вглеждал, но и не мисля, че е от особено значение. Въпросната картинка нали беше дадена като илюстрация на идея за тунинг.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X