Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за начинаещ заварчик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Съвет за начинаещ заварчик

    Да усетих го за тока(нисък трябва за вежена), изгорих 5-6 норда 3.2мм и ми се обадиха за друга работа.. Иначе се получава.. само тавански карам за в момента...
    В началото викам кво става да не са мокри, то съм бил на обратна полярност, че последно заварях с Вежен.. междувременно почнах и тренировки с ТИГ-а

    Коментар


    • #32
      От: Съвет за начинаещ заварчик

      Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
      При позиция таван тока не трябва да е нисък, а като при хоризонтален шев. Ъгъла на водене варира от 80 до 100 градуса взависимост от вида на шева /челен, ъглов/.
      Ок, Гога.
      Ще пробвам другия път, както ти казваш, така и така- таван ми се случва супер рядко.
      Може и там да ми е била драмата, знам ли.
      Поздрави

      Коментар


      • #33
        От: Съвет за начинаещ заварчик

        Първоначално публикуван от resistbody Преглед на мнение
        ....В началото викам кво става да не са мокри, то съм бил на обратна полярност, че последно заварях с Вежен....
        Обратна полярност е когато електрода е свързан към + /DC+, DCEP, EP, PP1.2 и др./. Веженчето го карай на права полярност.

        Коментар


        • #34
          От: Съвет за начинаещ заварчик

          Ясно - моя грешка, мислех си че е обратното, благодаря за разяснението....

          Коментар


          • #35
            От: Съвет за начинаещ заварчик

            Първоначално публикуван от resistbody Преглед на мнение
            Ясно - моя грешка, мислех си че е обратното, благодаря за разяснението....
            За полярността разяснението е вярно ,за силата на тока обаче,не съм съгласен с Гогата!
            Принципното и най опростеното определяне на силата на тока е :диаметъра на електрода Х 35-40 Ам. При таван и вертикал намаляваш тока с 10 -20%.
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • #36
              От: Съвет за начинаещ заварчик

              Норд 3.2 на 95-100А ги работя, ама и на хоризонтала с Норд-а не съм заварял.
              А с вежена на хоризонталните 105А - 3мм е материала, на ъглови с планка 5мм ги карах на 115А

              Коментар


              • #37
                От: Съвет за начинаещ заварчик

                Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                За полярността разяснението е вярно ,за силата на тока обаче,не съм съгласен с Гогата!
                Принципното и най опростеното определяне на силата на тока е :диаметъра на електрода Х 35-40 Ам. При таван и вертикал намаляваш тока с 10 -20%.
                За силата на тока Гогата е прав . Дори формално .
                Жокер : пост №36 При все че същия пост (36) си е тур льо гювеч , ма то е отделно .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #38
                  От: Съвет за начинаещ заварчик

                  Interceptor ...Проблема е че винаги ми дърпа заварката към единия от детайлите.

                  Тук във видеото обясняват на руски как да се контролира. в 0,35 секунда от клипа.
                  ,
                  <span style="color: rgb(0, 0, 0); background-color: rgb(250, 250, 250);">


                  ===================================

                  След 7:00 минута на клипът има нагледен тест за издръжливост между базичен и рутилов електрод.



                  Коментар


                  • #39
                    От: Съвет за начинаещ заварчик

                    Здравейте, от скоро съм горд собственик на телоподаващо Кракра УТ5А, ползвам трансформаторен електрожен пройзводство на СПТУ по машиностроене, имам и токоизправител правен. Имам няколко въпроса на който досега нямам удовлетворителни отговори?
                    1. Задължителен ли е правия ток при използване на телоподаващото ако няма изрично изискване за такъв?
                    2. Примерно, при тел 0,9мм и ламарина 0,8мм, тока е на максимум и управлението се извършва чрез скороста на подаване, правилно ли съм разбрал?
                    3. При използване на токоизправител ръкохватката на + или на - е, и защо при положение че електроните се движат от + към - май?
                    Предварително благодаря за отговорите.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Съвет за начинаещ заварчик

                      1.Задължителен е плюс дросел и кондензатори за филтриране.
                      2.Няма тел 0,9мм.Контролира се напрежението,подаваш толкова колкото трябва за да прави провар,също нагласяш и скоростта на тела.
                      3.Ръкохватка на плюс.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Съвет за начинаещ заварчик

                        Благодаря, телта е с флюс за работа без газ, без газ явно е компромис, засега нямам бутилка. Днес го пробвах за първи път, на 3+мм шина нямаше разлика в работата с и без токоизправитела, а ламарината си я режеше при различни настройки, а същата тази ламарина съм я заварявал с електроди 2мм. Ако може малко по-вече информация за дросела, параметри, снимка, къде да погледна, начин на връзване.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Съвет за начинаещ заварчик

                          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                          1.Задължителен е плюс дросел и кондензатори за филтриране.
                          2.Няма тел 0,9мм.Контролира се напрежението,подаваш толкова колкото трябва за да прави провар,също нагласяш и скоростта на тела.
                          3.Ръкохватка на плюс.
                          Има тел 0.9 ,даже имам в гаража.
                          Ползвам дюза от 1 мм.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #43
                            От: Съвет за начинаещ заварчик

                            Първоначално публикуван от мариновдт20 Преглед на мнение
                            Благодаря, телта е с флюс за работа без газ, без газ явно е компромис, засега нямам бутилка. Днес го пробвах за първи път, на 3+мм шина нямаше разлика в работата с и без токоизправитела, а ламарината си я режеше при различни настройки, а същата тази ламарина съм я заварявал с електроди 2мм. Ако може малко по-вече информация за дросела, параметри, снимка, къде да погледна, начин на връзване.
                            Това, което си намислил по принцип е извън всякакви параметри, които ти трябват. Ще изгубиш доста време и някой лев, но ще научиш едни неща за това как работят тези машини. Ако искаш звънни един тел, мога да ти спестя част от главоболията, минах по същия път.
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • #44
                              От: Съвет за начинаещ заварчик

                              Здравейте, май се почна от това изядено от молците иманеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190117_161811.jpg
Прегледи:1
Размер:398.7 КБ
ID:5806659, имах тези Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190117_162002.jpg
Прегледи:1
Размер:513.4 КБ
ID:5806660Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190117_162018.jpg
Прегледи:1
Размер:566.5 КБ
ID:5806661 и се стигна до това Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190117_162031.jpg
Прегледи:1
Размер:450.6 КБ
ID:5806662. Нататък ще видим до къде ще стигна. Благодаря за предложението ще се възползвам от него само малко да ми се избистри кашата в главата. Из Руските сайтове четох и гледах малко за дроселоте, разпиляха един двигател от пералня ще се пробвам да направя

                              Коментар


                              • #45
                                От: Съвет за начинаещ заварчик

                                А захранването от къде ще вземеш? Имам впредвид източника на тока. На снимките не го видях.
                                Дросел може да навиеш на траф от микровълнова(според мен). Доста е мощен-към киловат. Така че има достатъчно желязо за индуктивност. При бюджетно изпълнение май и за основен траф ще стане. Сигурно ще изкара едни 80-90ампера и с 1минута заваряване, 10мин цигари ще вършиш работа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X