Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на първи телескоп за детето и за мен!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на първи телескоп за детето и за мен!

    Решил съм дядо Коледа да донесе на дъщерята телескоп.Тя е на 6.5г и има разнообразни интереси.
    Смятам,че ще и бъде интересно да гледа небосклона и имам нужда от помощ в избора на телескоп.
    Тъй като материята ми е меко казано непозната ще помоля знаещите да помагат.
    Бюджет да кажем 200-300лв.На този етап смятам ще стигне пък ако се запали/м ще се подменя във времето.
    Сега да питам.Нов ли да се търси или втора ръка.Къде да ги търся?
    Какво да им гледам?Всякаква информация би била полезна.
    Благодаря предварително.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

  • #2
    От: Избор на първи телескоп за детето и за мен!

    Виж в технополис. Като за начало има добри неща, но от София не очаквай добра видимост,
    Лятото в планините е съвсем друга бира.

    Коментар


    • #3
      От: Избор на първи телескоп за детето и за мен!

      Знам за видимостта.Цял живот все тук живея.За планините ще му мислим.Нали за това джип имам.Обаче някак технополис ми се струва неправилният магазин за избор на подобна техника.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • #4
        От: Избор на първи телескоп за детето и за мен!

        telescopite.com има за всеки джоб, даже един от тези които в ценовият диапазон има приставка и може да се слага смартфона за снимки. Също и telescope.bg . Приятно занимание. Но аз се запалих в 8 клас и така четири години в кръжока по астрономия. Успех в избора и начинанието.
        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

        Коментар


        • #5
          От: Избор на първи телескоп за детето и за мен!

          Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
          Знам за видимостта.Цял живот все тук живея.За планините ще му мислим.Нали за това джип имам.Обаче някак технополис ми се струва неправилният магазин за избор на подобна техника.
          Ти провери, никой няма да те накара да купуваш.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на първи телескоп за детето и за мен!

            Здравейте.
            Колегата Анастасов ти е дал правилните места за избор на телескоп/за начало/. Аз ще те посъветвам при избора, да отчетеш момента, че малко дете ако не го заинтригува това, което му предлагаш още в началото, е вероятно по-нататък да не го използвате телескопа. При нас горе-долу така се получи. Сигурно ще наблюдавате луната/дано да му е интересно на детето/, ще опитате с някои от по-ярките звезди и близки планети и т. н. т. Ние успяхме да видим дори пръстените на Сатурн/не детайлно-телескоп Конуспейс 6/. Но за да се получат нещата добре и да е интересно, трябват и познания по темата. Къде по небето какво да търсиш, как да инсталираш и настроиш телескопа... С две думи: хем е добре телескопът ти да е хубав и мощен/разбирай скъп/ за да заинтригуваш детето с това, което ще види, хем не забравяй, че ако ли не, след това ще си имаш още едно нещо, което ще се чудиш къде да денеш/или продадеш/.
            Но, за малко дете е по-добре да се опита нещо, отколкото обратното. Успех!

            Коментар


            • #7
              От: Избор на първи телескоп за детето и за мен!

              От това което има в технополис: марка "Селестрон" в този ценови диапазон са по-скоро играчка, стават за гледане на луната, но понякога са трудни за фокусиране и при грубо боравене се разпадат. "Формеи" имат допълнителна нужда от по-добри окуляри, иначе стават. По принцип е доста трудно да нацелиш нещо в небето ръчно. По-скъпите модели обикновено са с по-лесен механизъм за нацелване. Примерно (Селестрон) Астромастер 70 и 90 , втория хваща обектите по-лесно. Не ги препоръчвам, просто за пример. Според мен има повече смисъл да вземеш нещо втора ръка, поне за тези пари ще е от леко по-горен клас. По-нататък леко подобрение може да става със закупуване на още окуляри.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на първи телескоп за детето и за мен!

                Втора ръка къде!?
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на първи телескоп за детето и за мен!

                  Има форум " Звездно общество " там има теми точно в този смисъл "Как да избера телескоп за дъщеря ми ? ", имаше в същата тема и линкове за телескопи втора ръка. Та, колегата е прав. И ако научите повечко митове и легенди за звездите и съзвездията определено ще има по голям интерес. И звездна карта ще трябва. Поздрави.
                  Астропазар в самият форум.
                  Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                  "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                  "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на първи телескоп за детето и за мен!

                    Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                    Втора ръка къде!?
                    Мога да ти дам, за временно ползване, един 20-60 кратен. Да видите дали ще и хареса.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на първи телескоп за детето и за мен!

                      Е как да обясня че дядо коледа е донесъл временно телескоп. Ако и хареса трябва да си го купя а ти трябва да си склонен да го продадеш.
                      Помисли и в тази посока.
                      Няма страшно в умирачката...
                      Страшното е да си жив!...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на първи телескоп за детето и за мен!

                        Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                        Е как да обясня че дядо коледа е донесъл временно телескоп. Ако и хареса трябва да си го купя а ти трябва да си склонен да го продадеш.
                        Помисли и в тази посока.
                        Не, не се продава!
                        А за зарибявка мога да предложа бинокъл Олимпус 8-16х40, пак временно/
                        Поздрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на първи телескоп за детето и за мен!

                          Благодаря за предложението.Ще разгледам и предложенията по сайтовете с обяви и ще приложа тук някой модел ако ми хареса.
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на първи телескоп за детето и за мен!

                            Преди няколко години мой приятел си купи телескоп от Conrad (Щайнбергер), може да провериш и там какво предлагат.
                            Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на първи телескоп за детето и за мен!

                              Понеже и аз играх същата пиеска - щерката, рожден ден, телескоп (вече не помня модела, но този ценови клас, май от телескопи...).
                              Радост, сглобяване, първи тестове... и пълна забрава и продажба втора ръка, просто да не заема място.
                              Да оцелиш нещо с нисък клас телескоп си е късмет и изкуство - луната минава през зрителното ти поле за 30-40 секунди, а да я хванем в него ни отне 15 минути - (по-високият клас си имат компютеризирани, моторизирани стойки за да следват обекта!).
                              Стискам палци при вас да се получи по-добре - важно е, че сме опитали!
                              Последно редактирано от alex_markov; 15-10-18, 09:57.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X