Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с раздатката на Jeep Cherokee KL

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с раздатката на Jeep Cherokee KL

    Здравейте. Наскоро си купих Cherokee KL Trailhawk 2014 на 50000 км. от Германия. След прибиране в Бг, за съжаление установих. че не мога да включа бавните скорости. Аз живея във Варна и попитах в другите теми, но читав сервиз за Jeep няма в града. Ходих 4 пъти в Силвърстар-Варна, там ми направиха диагностика за 108лв. и заключението беше повреден TCM(transfer case modul). Не подавал изходящ сигнал към моторчето на актуатора на раздатката. Поръчах го при тях - 500лв+20 дена чакане+54лв за смяна. За същия, рокауто искат 80 долара+13 за доставка за 5-6 дена. Видях и оферти от 2 немски сайта за 218евро без доставката, но след монтаж няма как да го обуча софтуерно. След пристигане на модула в Сивърстар ми се обадиха за монтаж. После чаках половин ден за да ми кажат, че не могат да го обучат софтуерно и трябва да оставя колата по-дълго при тях. Оставих я, за да ми съобщят на другия ден, че има проблем вече в самата раздатка. Обявиха цена - 11000лв+450 за смяната, това последното от сервизния инженер. Между другото, приемчика Жельо е свестен момък и се опита всякак да ми помогне, ама фирмата им е такава.
    След обяснения, че раздатката не може да се ремонтира и се сменя цялата, се сетиха за актуатора. Неговата цена при тях е 3000лв. При рокауто е 560+за доставка 18 долара. Прибрах си колата. То стана малко като пътепис, ама сега какво. Май следва пътя към София и среща с дядо Владо. За друго не се сещам. Има и друг нюанс, ще купя частите от Щатите, ама след монтаж някъде, кой ще ги обучи софтуерно. Надявам се на помощ от форума, за което благодаря предварително.

  • #2
    От: Проблем с раздатката на Jeep Cherokee KL

    Я звънни и на Еди, макар че той сигурно ще види темата
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с раздатката на Jeep Cherokee KL

      11 000 лева или има една нула в повече?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с раздатката на Jeep Cherokee KL

        Не. Няма нула в повече. Единадесет хиляди лева. Проверих и в рокауто - 1600 usd + 240 за доставка. Е, ще има и още 300 за ддс и мито. Ако върна в щатите стара, ще ми приспаднат 500 долара. Всичко е много, много далече от цената на Силвърстар.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с раздатката на Jeep Cherokee KL

          Първоначално публикуван от kalo1234 Преглед на мнение
          ... Всичко е много, много далече от цената на Силвърстар.
          Изобщо не можеш да сравняваш цените на Рокауто и т.п. с официални дилърски цени. Още повече, че такива части на първото място не са нови, а рециклирани.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с раздатката на Jeep Cherokee KL

            Наистина не мога. Проверих и цените в Мопар: раздатка-1860usd, актуатор - 860usd. Нето цени - без доставка, мито и ддс.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с раздатката на Jeep Cherokee KL

              Първоначално публикуван от kalo1234 Преглед на мнение
              ... приемчика Жельо е свестен момък ...
              Взел ти е 700лв. и ти е върнал колата в същото състояние.
              Сега ти иска 11 000лв. и не се знае дали ще се оправи.
              Свестен казваш...

              Ти или си много богат или много търпелив.
              Най ме е страх от хора без мечти...

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с раздатката на Jeep Cherokee KL

                Не съм богат, ама няма къде да отида. В Силвърстар-Варна ходят едни "житарки" дето не си знаят парите
                и аз от безизходицата се набутах там. Те са забравили и плстмасовия капак на двигателя да монтират обратно,
                някъде из сервиза е на отговорно пазене, така че пак ще ходя там.

                Коментар


                • #9
                  Колега какво е развитието по проблема?

                  Коментар


                  • #10
                    Прибра ли си стария TCM, защото според мен си е бил ОК ! Не може и раздатка и модула да са заминали по едно и също време.
                    Пълни мошенници!

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от kalo1234 Преглед на мнение
                      От: Проблем с раздатката на Jeep Cherokee KL

                      Не съм богат, ама няма къде да отида. В Силвърстар-Варна ходят едни "житарки" дето не си знаят парите
                      и аз от безизходицата се набутах там. Те са забравили и плстмасовия капак на двигателя да монтират обратно,
                      някъде из сервиза е на отговорно пазене, така че пак ще ходя там.
                      Там ще разбереш, че не си имал капак още когато си отишъл.

                      Някой е кеширал за твоя сметка...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X