Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уред за нощно виждане от Лидъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Уред за нощно виждане от Лидъл

    Айде хора, от понеделник нападайте, не знам дали ще става за нещо и изобщо дали ще върши работа ама .... - https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?ar...eLocaleAttr=bg

    Изпратено от Nokia 3310
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

    HONDA DOMINATOR 650NX

  • #2
    От: Уред за нощно виждане от Лидъл

    Точно от Уидъу такова нещо НЕ!Иначе мерси за информацията!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #3
      От: Уред за нощно виждане от Лидъл

      Тутурутка за 5 лева - зъби нЕма ма за 5 лева толко
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Уред за нощно виждане от Лидъл

        Все пак има 1 месец "гратисен" период. Може да се пробва. Какви са ви съображенията за категоричното НЕ ?
        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
        Toyota Land Cruiser KDJ 125

        Коментар


        • #5
          От: Уред за нощно виждане от Лидъл

          Добър нощен който долу горе става за нещо започва от 15 ПЪТИ по-висока цена,а в лупите и еле в нощното виждане катерички за 5 лева няма.

          ФЛИР имат един монокъл,това ако говорим за начална до средна хубост,тоя които се катерят по каски,стандарти разни покриват,можеш хеликоптер да караш с тях,тралала.......не се пипат пък и ги няма свободно на пазара.Това което го има ЗАПОЧВА от 1000 Долара тукашна цена,от там вече ти смятай дали са похарчени тия 200 и малко или са вложени в нещо полезно.

          Зависи и за какво де,ако е да видиш крава на равна поляна в лунна вечер ммммммможе и да стане,за 5 лева толкова катеричка има
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Уред за нощно виждане от Лидъл

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Добър нощен който долу горе става за нещо започва от 15 ПЪТИ по-висока цена,а в лупите и еле в нощното виждане катерички за 5 лева няма.

            ФЛИР имат един монокъл,това ако говорим за начална до средна хубост,тоя които се катерят по каски,стандарти разни покриват,можеш хеликоптер да караш с тях,тралала.......не се пипат пък и ги няма свободно на пазара.Това което го има ЗАПОЧВА от 1000 Долара тукашна цена,от там вече ти смятай дали са похарчени тия 200 и малко или са вложени в нещо полезно.

            Зависи и за какво де,ако е да видиш крава на равна поляна в лунна вечер ммммммможе и да стане,за 5 лева толкова катеричка има
            И при този тип уреди тенденцията да поевтиняват като всичко останало е налице .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: Уред за нощно виждане от Лидъл

              Т.е си струва да набиеш 200+пари , + шерп, + плюс легендата пред жената.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #8
                От: Уред за нощно виждане от Лидъл

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                И при този тип уреди тенденцията да поевтиняват като всичко останало е налице .

                Като поевтинее добрата оптика в уред с двойно приложение ми се обади да сравня с истински такъв и да видим / ако видим де / какво се вижда от едното и какво е видно от другото - крава на поляна в ясна лунна нощ
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Уред за нощно виждане от Лидъл

                  Значи остава да изчакаме някой да го вземе това лидълско "нещо" и да направи ревю тук
                  2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                  Toyota Land Cruiser KDJ 125

                  Коментар


                  • #10
                    От: Уред за нощно виждане от Лидъл

                    И при този тип уреди, както и при всичката останала екипировка, зависи точно за какво ще го ползваш. Ако ще пощиш ориз в безлунна нощ, с боксови ръкавици - очевидно не става. Ако ще караш щурмови хеликоптер, дълбоко зад вражеските линии, явно пак не става. Също и за коригиране на артилерийски огън. Тва ясно.

                    Но имам приятел, който се занимава с... ъъъъ.. birdwatching... как му се вика на български, наблюдение на популациите на птици. Та отдавна си мечтае за такъв уред, да следи гнезденето и поведението на нощните хищници в България. Поради ред причини не може да си позволи уред за 2000+ лева.

                    Та въпросът му е, ако някой все пак се навие да си го купи този уред, дали с него ще може да се различи нещо с размерите на бухал/гугутка, в клоните на дърво от разстояние 20-30-50 метра?

                    Предварително благодаря за смислените отзиви.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Уред за нощно виждане от Лидъл

                      Зима пробва ако не му върши работа връща. Инак от това което видех из интернет съм скептичен.
                      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Уред за нощно виждане от Лидъл

                        Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                        Зима пробва ако не му върши работа връща.
                        Каква точно е политиката на Лидл в това отношение? Искат ли стоката да е неразопакована, да не е ползвана или да няма видими следи от ползване?
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Уред за нощно виждане от Лидъл

                          Един път съм връщал - смесител за бяня - при покупката бях недогледал какво точно купувам и в последстие установих че не ми върши работа. Разопакована беше , не беше ползвана и нямаше следи от употреба. Доколкото знам ако няма вандалщини до 30 дена може да се върне без да съм сто процента сигурен.

                          https://www.lidl.bg/bg/Obsluzhvane.htm тук пише 90 дена.
                          When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Уред за нощно виждане от Лидъл

                            Това е много нисък клас цифров уред, т.е. цифрова камера със по-висока от стандартната светлочувствителност и дисплей.
                            Резолюцията на такива уреди по подразбиране е ниска /свързано е със светлочувствителността им/.

                            Уредът няма ЕОП /електронно-оптичен преобразувател/, което е ядрото на класическия прибор за нощно виждане.

                            За да върши изобщо някаква работа навън, ще трябва да се ползва задължително със вградената си инфрачервена подсветка или най-добре - с много по-силен външен инфрачервен фенер.
                            Животните и птиците обаче виждат донякъде и в инфрачервения спектър, така че наблюдението им с такъв уред може да не е успешно. Но ако те все пак толерират светлината, тя че кара очите им да "светят" на дисплея и така се откриват по-лесно.

                            Предвид факта, че следващото ниво уреди почва с четирицифрена сума, вероятно си струва да се пробва.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Уред за нощно виждане от Лидъл

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              Като поевтинее добрата оптика в уред с двойно приложение ми се обади да сравня с истински такъв и да видим / ако видим де / какво се вижда от едното и какво е видно от другото - крава на поляна в ясна лунна нощ
                              Цената е много относително нещо и от доста години не е показател че едно нещо като е скъпо то е и качествено . . На времето сме монтирали на наши изделия 2С1 израелски прицели струващи поне 20 пъти повече от нашите панагюрски и руските а определено не бяха по добри . Даже бих казал че им липсваха някои възможности на руските Оптика ПУ ; ПД и ПСО 1 можеш да счупиш евентуално с чук пък не струват хиляди левове (долари).
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X