Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уред за нощно виждане от Лидъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Уред за нощно виждане от Лидъл

    Първоначално публикуван от kompirovski Преглед на мнение
    Фотоапарат с инфрачервен режим от сорта на Sony V1 няма ли да свърши същата работа?
    Цифровите фотоапарати имат инфрачервен филтър пред сензора и като правило не стават за нощно наблюдение. Нощни снимки правят с увеличаване на експозицията, което е добре за снимка, но не върши работа за видео в реално време.

    Е, има изключения, правени и за работа в нощен режим.
    Ето едно:




    И още едно:


    Цената им обаче е висока и не заместват специализиран прибор за наблюдение.

    Коментар


    • #32
      От: Уред за нощно виждане от Лидъл

      Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
      Значи остава да изчакаме някой да го вземе това лидълско "нещо" и да направи ревю тук
      Аз го купих...Играчка е, макар че като за парите си дава прично контрастен и отчетлив обръз при пърлна тъмнина. Хубавато е ,че се захранва от 6 броя ентини батерии тип АА. Който има мъжко дете вкъщи, ще му е много интересно...За 222 лева не може да се има претенции към този ,бинъкъл за нощно виждане"!
      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

      Коментар


      • #33
        От: Уред за нощно виждане от Лидъл

        Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
        Приятел взе един и успях да го разгледам и пробвам.

        Общо-взето е както очаквах - базов уред с ограничени възможности, но все-пак е използваем и не е съвсем играчка.
        Стори ми се прилично изработен за парите си.

        Ползва цветна камера, а щеше да е по-добре с черно-бяла - те имат по-добра светлочувствителност.
        На по-тъмно без подсветка е безполезен, но с нея вижда добре до към 50 метра.
        Подсветката е в ниския инфрачервен спектър /815 нм?/ и се вижда и от хора като бледа червена светлина.
        Ползва 6бр. АА батерии и май ги харчи бързо, особено с подсветка.

        Базовото му увеличение е 3Х, което го прави трудно използваем в закрити помещения и за навигация /вървене/ в тъмното.
        Става обаче за наблюдение на открито.

        Резолюцията е ОК и дисплеят се вижда добре, но лицето отразява светлина от него и може да демаскира ползващия го.
        Голямо предимство е, че този уред се ползва и с двете очи, монокулярите натоварват доста при продължителна употреба.

        Мисля, че си струва парите и е едно приемливо начало в света на нощното виждане.

        Правдиво мнение. Аз не съжалявам, че го купих ,,Брезер"-а. Обиди ме само отношението на ,,ЛИДЛ България", защото бяха СКРИЛИ СТОКАТА, а в 07:00 часа бях първият клиента за тденя в конкретния търговски обект!.
        Само едно уточнение, уредът е с двукратно, а не с трикратно увеличение. Резбата на отвора за поставяне на статив не е стандартен. Изпробвах го с болт Ф6 и болт Ф5 и не ще да ,,захапе" резбата. Мисля да го оборудвам с аксесоари за камера GO PRO. В никакъв случай не е е боклук. Но е пресалено обемист и учудващо лек, като за размерите си..Обективът отпред с ринга за фокусиране е доста паянтово изработен. Много дразнещо е капачето на обектива, което е свързано към корпуса на бинокъла, посредством тънка сиджимка. През уреда през нощта, не могат да се видят мерници. Пак казвам, твоа е един добър подарък за момче
        https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

        Коментар


        • #34
          От: Уред за нощно виждане от Лидъл

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          Най-вероятно това е просто една инфрачервена камерка с х3 увеличение и подсввтка...
          Точно това е!
          https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X