Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уаз 469 за дърводобив

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Уаз 469 за дърводобив

    Здравейте колеги. Решил съм да оборудвам с механична лебедка един Уаз и да опитам да работя със него. Целта ми е механината лебедка да привлича дърсените материали до извозните пътища без да тегля на собствен ход. Към момента съм купил донор за проекта и гуми за него в размер 33/10.5/15. Предстои ревизиране на силовите агрегати и обесопасяване със тръбна клетка. Искам да Ви попитам оригиналният КОМ на Уаз-а подходящ ли е за това натоварване? Ще търся възможно най-бавната лебедка като редукция... Масово използваната в разни такива проекти е от Зил 157. Към момента съм намерил лебедки от УРАЛ, АТЛ ,ЗИЛ 157 ,Газ63 ,Робур. Някой знаели от изброените коя е със най-бавен редуктор и най-подходяща ? Благодаря за помоща и съветите предварително. Надявам се темата и проекта да са Ви интересни и да се получи нещо ползотворно..
    Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

  • #2
    От: Уаз 469 за дърводобив

    Ти сериозно ли мислиш да работиш с УАЗ ка?

    Преди години съм вадил трупи от сечище в дере. Работехме с трактор Болгар ТК82Н. Лебедка от ЗИЛ 157,преправена на прикачна за трактора. Стоманено въже 14 или 16 мм на моменти се късаше като конец. На моменти сме вързвали трактора за дърво, за да не отиде в дерето.

    Уазката е прекалено лека и слаба за такава работа. Може и да става за дребни дървета, но не е за сериозна работа.

    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Уаз 469 за дърводобив

      Цялата работа я върши накратко лебедката нали така Завързана Уазката за дърво стига да върти лебедката ще извади дървесината... Не мисля на собствен ход да тегля с нея съм пояснил
      Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

      Коментар


      • #4
        От: Уаз 469 за дърводобив

        ураловата е много тежка лебедка,виетнамковата е добра но по добра е зиловата. другите не ги знам.гумите най добре да са тракторни.уазката наистина ще се окаже слаба за тази дейност.но една виетнамка е идеална за целта.има едни момчета са направили една виетнамка за дьрводобив сьс зилова лебедка.лично сьм виждал как на една влечка свалят по 12-13 кубика трупи.така че не е лошо да преосмислиш проекта.

        Коментар


        • #5
          От: Уаз 469 за дърводобив

          Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
          Цялата работа я върши накратко лебедката нали така Завързана Уазката за дърво стига да върти лебедката ще извади дървесината... Не мисля на собствен ход да тегля с нея съм пояснил
          Нали като извадиш няколко дървета ще си задръстиш пътя около теб. Как ще ги подредиш? Някои е удобно да ги разбуташ, други да ги закачиш и изтеглиш в страни.

          Всъщност не знам какъв ви е терена и какъв е материала, но си трябва по-мощна, тежка и здрава машина за работа. Виж, ако е за да си изкараш 10-тина кубика дърва за лични нужди - става. Ако ще работиш всеки ден и искаш да изкарваш пари - трябва си сериозна машина.



          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Уаз 469 за дърводобив

            Сега ще почнеш да ревизираш мостове, двигатели, раздатки и тем подобни - ще хвърлиш сумати пари, пари за прикачване на лебедката, която ще я вържеш яко за шасито- ще вържеш джипа за някое дърво и като напънеш ще го скъсаш на две това шаси. Друго, мотора ще дойде слаб за нея или ще счупиш съединителя и няма нищо да се получи. Ако мислиш да изкарваш пари с това чудо бих ти казал вземи едно булдозерче ДТ75, направи му на навеса отзад една плоча, зад нея сложи една лебедка от Зил 131, направи едно карданче и си пакай трупи и си свиркай. ДТ-та има по 4-5 хиляди перфектни, лебедката ти е хиляда, плоча от старо гребло на друг булдозер 5-600 лева и работата, абе 7-8 бона инвестиция и си номер 1. Да не говорим, че с ДТ-то ще можеш и да си чъгърташ пътища, да зариваш коловозите, да чистиш стари пътища, да си обръщаш наклони тук-таме, където е по меко. Разбира се за тежки натоварвания ДТ-то е слабо, Все пак не е Т100 или Т150. Ако не ти е за бизнес и си решил твърдо с Уаза прави каквото знаеш. Качвай снимки да се кефиме и ние на изобретението.
            “Не приемай живота твърде сериозно. Никой не е излязъл жив от него.”

            Коментар


            • #7
              От: Уаз 469 за дърводобив

              Ела виж моята на Газката е от Газ-66.тел.0898762122Румен .Че е много писане.Ако мислиш да я ползваш за промишлена работа не става.

              Коментар


              • #8
                От: Уаз 469 за дърводобив


                Това е интересно, може да ву свърши работа
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X