Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търсене на Grand Cherokee и информация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търсене на Grand Cherokee и информация

    Здравейте, колеги.
    Спрял съм се на едно Grand Cherokee и ме интересува някой колега дали не го е огледал вече да даде малко информация.
    Ето това е снимка на въпросното:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gc.jpg
Прегледи:1
Размер:70.1 КБ
ID:6151215
    Намира се в автокъща в с. Драгичево до гр. Перник. Аз съм от Бургас и всяка помощ с информация би ми била полезна за да не се разкарвам напразно.
    По телефона ми казаха, че днес някой го е оглеждал и изпробвал и се зачудих дали не е някой от форума.

  • #2
    От: Търсене на Grand Cherokee и информация

    Това бензинов осмак ли е?
    Най вероятно е италианка - ръжда няма да има, но италианците не обичат да сменят масла.
    Кутията трябва да е 545RFE, здрава кутия, ако се полагат елементарни грижи.
    Предния и задния диференциал VARILOCK ли са? До лоста на раздатката пише ли QUADRADRIVE II?
    Какво пише на километража въобще не гледай - 16 години по 15 000км. = 240-250к км.
    Газово има ли? Ако няма си приготви 1500лв.
    Покарай я, да няма никакви звуци и прекъсвания от мотора (топъл/студен), автомата да включва мазно и плавно.
    Закарай ч в някой сервиз да я вдигнат, да видят окачването, свали малко цената и я взимай!
    Най ме е страх от хора без мечти...

    Коментар


    • #3
      От: Търсене на Grand Cherokee и информация

      Беше бензинов осмак, но обявата е свалена така, че най-вероятно някой го е взел вече.
      Нямам късмет за сега. Доста трудно се оказва намирането на Гранд Чероки осмак на добра цена и състояние за съжаление особено 2002-2004 година.
      Чак почвам за WK 3.0 ЦРД да се замислям. Те поне са под път и над път.

      Коментар


      • #4
        От: Търсене на Grand Cherokee и информация

        Първоначално публикуван от Asgard Преглед на мнение
        Беше бензинов осмак, но обявата е свалена така, че най-вероятно някой го е взел вече.
        Нямам късмет за сега. Доста трудно се оказва намирането на Гранд Чероки осмак на добра цена и състояние за съжаление особено 2002-2004 година.
        Чак почвам за WK 3.0 ЦРД да се замислям. Те поне са под път и над път.
        Незнам дали беше забелязал но на този Гранд му светеше Джеки Чан. Та това беше една от най евтините обяви в нета, някои се набалбука и сега ще го прави.

        Коментар


        • #5
          От: Търсене на Grand Cherokee и информация

          Видях да. Според продавача било от Газовото, но които го е взел ще разбере дали е така наистина. Основните му забележки уж били козметични, външни. Обявата лятото беше на 8200лв, а сега се почви на 6900лв. Може на зор да е бил човека или е имало нещо гнило.
          Не ми харесва липсата на избор на пазара и като, че ли цените леко се завишиха. Миналата зима имаше по-голям избори цените за мое учудване бяха по-ниски.
          Първоначално бях се насочил към ZJ 5.9. Ходих дори до Русе да гледам едно, но се оказа в доста различно състояние от снимките и описанието. След това, като че ли някак се разочаровах от модела, а и цената на запазените екземпляри някак не ми се нрави. Впоследствие се насочих към WJ 4.7 2002-2004 Overland по възможност. Тук отново се сблъсквам с проблема от малък избор, състояние и цена. Все още не съм се отказал, но колкото повече чета толкова повече, като, че ли се насочвам към WK 3.0 CRD. Доводите ми са от към цена-качество, като че ли в момента тази покупка си струва най-много. Пък и аз не търся машина за тежък офроуд. По скоро нещо, което 90% ще се движи по асвалт и 10% черни пътища и полянки. Свикнал съм на твърдо окачване и може да ми е проблем люлеенето.
          Ако обобщим нещата до 10 000 лева може да се намери:
          ZJ 5.9 1998г. 248к.с. 480NM
          WK 3.0CRD 2005-2008г. 218к.с. 510NM
          WJ 4.7 2002-2004g. 264к.с. 450NM
          Не мисля, че дизела ще отстъпва, като динамика. Аз правя около 10000км годишно така, че и разликата в разхода за гориво газ/дизел няма да ми е голяма.
          Общо взето разликата за мен е:
          ZJ по-малко електроника и по-евтина подръжка за сметка на лошо представяне на асвалт и висока скорост. 20 годишен. Добри материали на изработка.
          WK повече електроника (като минус), по-добро представяне на пътя и добро извън. По нова кола и за мен по-добър дизайн за сметка на интериорните детайли.
          WJ среден вариант между двата по-горе.
          Та на почти еднаква цена доста се замислям кое си заслужава повече парите.
          Както и да е търсенето продължава пък ще видим какво ще изпадне в крайна сметка. Така или иначе не бързам за никъде. Бих се раздвал да прочета и нения на собственици, както и тяхните виждания по въпроса. Все пак от първа ръка нещата може да не са, както аз ги виждам.

          Коментар


          • #6
            От: Търсене на Grand Cherokee и информация

            Аз съм от Перник и ходих да го гледам (с верния ми майстор, разбира се). Не съжалявяй, че е свалена обявата и се радвай, че не си бил път от другия край на България. Положението беше следното :
            - Цялата дясна страна зверски ожулена, пасажерската вратата даже беше хлътнала навътре;
            - Ръждичка беше почнала да избива на задния капак и заден ляв калник;
            -Следи от драскотини и камъчетата, но без тях не може;
            -Мотора - High Output със спортен КN филтър, готин звук и т.н.,НО:
            - Дефектирала ламбда сонда(не помня коя точно);
            -На бензин не му работеше 4-ти цилиндър;
            -На газ менеше оборотите в доста голям диапазон (500-1500);
            -'Вчера го били карали и имало леко потропване (тип 'желязо в желязо') някъде отдясно ' - думи на човека от борсата;
            -Интериорът като цяло беше запазен, с изключение на задните седалки, които на едно място бяха залепени със скоч, но това се виждаше на една от снимките;
            Думите на майстора, който дойде с мен бяха: 'Ако ти го свали на 5К -взимай, иначе НЕ!!!'. Свалиха го на 6К и съответно нямаше сделка. Просто не си заслужаваше парите. Иначе успех в търсенето и късмет! Аз си намерих това, което търсех и се надявам да съм попаднал на поддържан екземпляр и коректен продавач. Пожелавам ти го и на теб!

            Коментар


            • #7
              От: Търсене на Grand Cherokee и информация

              Благодаря за споделената информация Късно, но все пак наистина ми олекна. Ако не е тайна би ли споделил ти какво си взе? Може и на лично ако не е за този раздел.
              Мерси за пожеланията и дано имаш много безаварийни километри с новата машина.

              Коментар


              • #8
                От: Търсене на Grand Cherokee и информация

                WJ 4.7. Още не съм го накалял и нямам снимки. От София, частна обява - беше 8200, после 7999, сиво-синкав. Тия дни ще посетя Дядо Владо да му пребае против уроки. Благодаря за пожеланията, поздрави и още веднъж - УСПЕХ!!!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X