Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ако в Г-класата влиза вода - съвети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ако в Г-класата влиза вода - съвети

    Здравейте,
    тъй като чета по чуждестранни форуми, че водата не спира да се лее в предната част на купето от вътре дори и на най-новите модели Г и стелките винаги са мокри, представям на вашето внимание няколко вероятни възможности от къде идва проблема. В моята се оказа по-лекия случай, но никога не е късно за изненади.

    1 Вариант - от чистачките.
    Рамената на чистачките често или се "саморазхлабват" или уплътнението изгаря от слънцето. Рамото започва да играе и между него и болта влиза вода колкото си иска. Проверява се и се ремонтира лесно - няма нужда от специални материали. Ако нямате уплътнение, просто си купувате за 20-30 стотинки по размер като отидете с гайката и шайбата - прилагам снимка на последователността на монтаж. НЕ стягайте силно гайката!! Винаги гресирайте обилно.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WhatsApp Image 2018-10-10 at 13.33.04.jpeg
Прегледи:1
Размер:67.6 КБ
ID:6151197

    Вариант 2 - от сектора в който стои акумулатора.
    Голямо учудване беше след като си смених уплътненията на чистачките, водата продължи. За радост открих следната кофти ситуация. При обилно обливане, има вода попада в "леглото" за акумулатора. Там естествено има дупки за нормално оттичане , но и други за закрепване на различни размери акумулатори с фиксиращ болт. Ако в колата са ползвани 2 размера, едната дупка си остава прана и пробита и познайте какво?!? - тя стои точно над електрониката и бушоните (моята е 463 1994) и си капе ли капе през нея върху жиците и модулите....
    Като се свали акумулатора видях, че има и други неизползваеми дупки, но при тях фабричното затапване си стоеше. Много коварна недомислица, имате го предвид! За съжаление нямам снимки.
    Ненужните дупки откъм купето се запълват с кой каквото има. Аз лично с пластелинно лепило за да мога да оформя хубава "глава" отгоре.

    Вариант 3 - външно уплътнение на прозорец на вратите.
    Мой приятел, който нямаше горните проблеми със сетни сили и силен маркуч го хвана. Уплътненията са по 75лв и подмяната им е лесна.
    Снимки нямам, но давам линк от лкв-то с примерна снимка и цена
    http://webstore.mercedes-lkw.com/ind...01279970489254

    4. От от уплътнението на челното стъкло.
    Това е най-кофти варианта, защото най-вероятно е изгнила основата. В някои случаи уплътнението не е поставено достатъчно добре (особено ако е подменяно стъклото), но в други при сваляне на стъклото се появява следната гледка :
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rujda1.jpg
Прегледи:1
Размер:59.5 КБ
ID:6151198Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rujda2.jpg
Прегледи:1
Размер:59.4 КБ
ID:6151199
    Пак не е болка за умиране, но изисква намеса на специалист и няколко дни в сервиза.
    Ако имате някакъв друг опит или теч от друго място ще се радвам да го споделите.
    Надявам се да съм бил поне малко полезен.

  • #2
    От: Ако в Г-класата влиза вода - съвети

    Като гледам твоята е 463 но много е зле положението. Аз имам 460 но е в пъти по добро състояние и не съм имал такива проблеми. Кара се по състезания и не се жали към локви и реки, и всичко си е ок.
    0887 526 564/ 0897 933 755 /

    Коментар


    • #3
      От: Ако в Г-класата влиза вода - съвети

      Къде видя че е неговата? Синята е снимки от нета да се покаже нагледно проблема.

      Коментар


      • #4
        От: Ако в Г-класата влиза вода - съвети

        Многоуважаеми колега Любо73, като гледам какво гледаш, май нищо не виждаш. Написал съм темата да е в полза на хората. Снимките са примерни и още малко ако погледнеш ще видиш, че синята е w460. Ако има какво да кажеш по темата ще се радвам да споделиш и да дискутираме. И без това този под форум е замрял. Опитвам се да направя нещо градивно. Моля не ме отказвай още в началото.
        Благодаря.

        Коментар


        • #5
          От: Ако в Г-класата влиза вода - съвети

          Ми тогава си пишете, и си отговаряйте сами!!!
          0887 526 564/ 0897 933 755 /

          Коментар


          • #6
            От: Ако в Г-класата влиза вода - съвети

            На мен ми се пълни с вода барчето до скоростния лост.Мисля ,че водата идва от парното ,но тези дни, след като заваля вече, ще търсим причината.
            B+

            Коментар


            • #7
              От: Ако в Г-класата влиза вода - съвети

              Пък моята не се пълни...
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X