Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизел сервиз П2 2.8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дизел сервиз П2 2.8

    Та видно от заглавието, търси се читав и проверен сервиз за Паджеро 2, 2.8 ТДИ, по възможност не много далеч от Габрово. Държа да познава конкретният джип, да има стенд, без свали ми това, прати там онова и т.н. Проблеми за решаване:
    1. пуши повече от нормалното
    2. пали с доста въртене с падането на температурите, подозирам смуче въздух от някъде
    3. не работи термостатният елемент за оборотите на празен ход на студен двигател - смяна с нов или втора употреба
    Досега през времето ремонтирани:
    - смяна разпръсквачи на дюзите и стенд
    - ремонт и почистване на ГНП, смяна на семеринг, стенд
    Искам да закарам джипа на място, да се открият и отстранят проблемите, плащам и по живо по здраво. Но искам да е някой, познаващ модела, да не е намусен(по възможност ), да си разбира от работата и да си държи на думата.
    Четох в стари теми добри отзиви за сервиз в Русе, Цанко Лазаров, нещо актуално за него?
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

  • #2
    От: Дизел сервиз П2 2.8

    Къде ги правите тия дизели? Никой ли не си е ремонтирал Паджерото скоро
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      От: Дизел сервиз П2 2.8

      Имахме проблем с едно такова, студен като запали и трудно се форсира, пуши и трака. Това предимно зимата. Гледаха го майстори, пипнаха тук-там, смениха това-онова и си остана на същото положение. Междувременно проблема изчезна, в смисъл спряхме да му обръщаме внимание и се кара така както си е (по моя препоръка) Кара се и до днес, особено зимата, палиш и изчакваш десетина минути да позагрее и газ. Ако не го изчакаш тръгваш и докато не позагрее просто няма мощност. Според мен майстори за тия дизели няма, в смисъл хора, които наистина да ги познават в детайли и да знаят кой проблем откъде идва, и как се решава. Иначе всеки по нещо - кой помпи, аванси, кой разпръсквачи, но никой не каза проблема е това и това, свалям примерно помпа или глава, правя това и това за толкова пари и сме решили проблема. Човек не може да знае всичко или цял живот да е правил само тези двигатели.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • #4
        От: Дизел сервиз П2 2.8

        При моето проблем с вървенето няма, след ремонт на помпата само почна да трака повече студен, но като загрее няма проблем. Проблема е студен старт зимата - при -14-15°С пада голямо въртене, докато запали. После следва голямо пушене. Неработещия елемент за вдигане на оборотите допълнително отежнава положението, двигателя работи на 4-500 оборота, вибрациите са жестоки. Церя го с леко подаване на газ на около 1000 оборота няколко минути и "захапва", ама за ежедневно каране дразни много. Другият дразнещ проблем е, че пуши повече от нормалното. Та съм решил да го вкарам в ред, една зима изкарах така и си намразих джипа. Нарочно изчаках застудяването, че лятото където и да го закарам ще кажат, че нищо му няма(тогава само пушенето остава). Иначе за другото си прав, неслучайно мразя дизели. Този ми е първи и последен, още като го търсех, знаех че ще бера ядове. Но не ми е основна кола и се понася. Принципно не ми трябва някакъв корифей, а някой да се заеме сериозно с посочените проблеми.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          От: Дизел сервиз П2 2.8

          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
          Проблема е студен старт зимата - при -14-15°С пада голямо въртене, докато запали. После следва голямо пушене. Неработещия елемент за вдигане на оборотите допълнително отежнава положението, двигателя работи на 4-500 оборота, вибрациите са жестоки. Церя го с леко подаване на газ на около 1000 оборота няколко минути и "захапва"
          Абсолютно същия проблем едно към едно.

          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
          Нарочно изчаках застудяването, че лятото където и да го закарам ще кажат, че нищо му няма(тогава само пушенето остава).
          Така е, ама и зимата като гледат пак не са сигурни хората. Там е работата, че как да се заемеш с посочените проблеми, като не им знаеш тънкостите на тия машини. Иначе всеки предполага разпръсквачи, помпа, бренери, авансатори, ама едно е да смениш разпръсквачи, друго е да смениш бренери. Ние се бяхме навили да го правим каквото и да е, стига някой да познае от първия път какво е и да даде гаранция за отстраняване на проблема. Тоест да се направи каквото трябва, ама от един път, а не да чакаме всяка зима как ще се държи. А и просто има случаи с автомобилната техника, когато нещата се решават по метода на опита и грешката. Та джипа така и ще си приключи земния път, понякога се питам кое ще се предаде първо двг или кутията (автоматик е). Като знам моя човек как го кара, опитва се да поддържа 140-150 по магистралите и колко пъти по чужбина търси сервизи, щото джипа загуби мощност и не ще да върви... Аз когато го взимам не го зоря и ме придвижва доволно.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #6
            От: Дизел сервиз П2 2.8

            Явно има някакъв тънък момент, който пропускат сервизите. При мен след ремонта на помпата вървежа се увеличи осезаемо, пушека се измести от "сичката газ" на средни и ниски обороти, средните след по-рязко подаване на газ. Газ-анализатора на пункта за ГТП също показа завишени пушеци. Дразни ме, че баш зимата е момента, когато най-може да му е нужен джипа, а тогава е най-дразнещ. За другото време си образувам нерви със 124-ката на газ. Тя на -20 пали по-добре от +30. Проблем е ако има много сняг, че е ниска. Надявам се някой да е решил проблемите с някой сервиз. Тука дизелджии няма. Наоколо също.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #7
              От: Дизел сервиз П2 2.8

              Най-лесно е поне дюзите да се проверят, като докато са свалени се поглежда и подгрева, ако се виждат свещите, и също е добре да се премери и компресия.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: Дизел сервиз П2 2.8

                Единия "тънък" момент на тоя дизелов ДВГ е, че пука бренери, щото са керамични.
                Другия е, че испуска семеринга на ГНП и смуче въздух.
                Иначе е като всички останали японски дизелови ДВГ от това време.

                Коментар


                • #9
                  От: Дизел сервиз П2 2.8

                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  Единия "тънък" момент на тоя дизелов ДВГ е, че пука бренери, щото са керамични.
                  Всички сме чували за това, въпроса е описвания проблем от това ли е.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дизел сервиз П2 2.8

                    Дюзите са с нови разпръсквачи, на около 10 х.км., подгрева последно беше добре. Компресията ми се вижда съмнително да е проблем. По-скоро трудният старт е от въздух в системата, откъдето може и част от проблема с пушенето. Ама някой трябва да си поиграе, а желаещи и можещи трудно намирам. Има желаещи де, но нямат стенд, пак ще има прати това на стенд, онова е за специялист и т.н. Иска ми се комплексно решение. Помпата е след ремонт и семеринга е сменен, надявам се...
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дизел сервиз П2 2.8

                      Бих препоръчал дизел сервиз във Варна, но едва ли ще ти се разхожда.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дизел сервиз П2 2.8

                        То въздуха ще ти пречи да палиш не само при минус 15.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дизел сервиз П2 2.8

                          То накрая и по-далече ще ида, ама да знам къде ще попадна. Иначе за паленето - ами при по-ниски температури от +15 започва да иска повечко въртене, като колкото по-дълго не е каран, толкова по-трудно пали. Затова си мисля за въздух от някъде, и трудно подкачване след това. На -10 нафтата не е толкова течна вече и по-трудно подкачва. Не знам колко съм прав, така си мисля. Затова и търся някой, който знае какво и къде да търси.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дизел сервиз П2 2.8

                            Във Варна бих препоръчал един конкретен майстор. Наричат го Дидо Bosch-а. В кв. Младост му е сервиза. Лично при него съм ходил два пъти - при проблем по електрониката на ГНП-то и "липса на турбо" на една дизелова Вектра, като човекът изцяло компетентно и качествено си свърши работата. Да чукна на дърво, за момента няма проблеми. Лично аз съм доволен от него.

                            Ако проявиш интерес, мога да дам в темата или на ЛС телефонен номер, за да му звъннеш и да обясниш на него проблема. Предполагам, че ще каже нещо от сорта на: "...докарайте колата на място да я видим...".

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дизел сервиз П2 2.8

                              То е сигурно, че така ще каже. Още тая надежда за нещо по-наблизо, че ще има поне две ходения до там. За тези в Русе някой отзиви? Пловдив, Стара Загора?
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X