Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизел сервиз П2 2.8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дизел сервиз П2 2.8

    Асене, нали четеш темата - по същия начин е като отидеш и при майсторите. Но ти вече го знаеш де, та едва ли ще те обезкуража.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #32
      От: Дизел сервиз П2 2.8

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Сигурно нещо съм изпуснал , ама : след като си е палИл и вървял - кое е наложило ремонт на помпата ?
      Имаше едно прекъсване във високите обороти. При ниски температури след палене "сибираше" цилиндрите известно време. Започна да пуши доста.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #33
        От: Дизел сервиз П2 2.8

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        Асене, нали четеш темата - по същия начин е като отидеш и при майсторите. Но ти вече го знаеш де, та едва ли ще те обезкуража.
        Аз съм упорит по принцип.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #34
          От: Дизел сервиз П2 2.8

          При положение че са сервизирали помпата като хората (тоест е докарана до заводски или близки до тях параметри) и при зацепване по заводски инструкции има проблеми, в тоя мотор има нещо генерално сбъркано - я по зацепвания, я нещо друго такова.

          Това ако приемем и че всичко останало е наред - горивопроводи, филтър, конзола/държач на филтъра (което впрочем не е никак рядък проблем), компресия, подгряване.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Дизел сервиз П2 2.8

            Не знам колко е направена помпата като свят. А за другите неща - затова искам сервиз, в който ще проверят всичко, а не да ходя в няколко. Тук сервиз със стенд няма. Най-близкия е в Ловеч, ама там коли не приемат, от Плевен пращат всичко там. Остава Русе и южния фронт , за там нищо не знам. Преди ремонта питах колега от форума, който се занимава с помпи, някъде към Своге, но не прави такива дърти.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #36
              От: Дизел сервиз П2 2.8

              Сложи двата клапана и докладвай разликата. Ще се елиминират доста неща.
              Имам нещо предвид да са два. Тя цената е никаква та не вярвам да е проблем.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: Дизел сервиз П2 2.8

                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                .... Започна да пуши доста....
                ... и си е продължило да пуши доста и след ремонта на помпата и другите работи .

                Що те е толко страх да закачите един манометър на цилиндрите , не ми е ясно ?!
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #38
                  От: Дизел сервиз П2 2.8

                  То и сега си пуши, ама при други режими. И поне върви доста повече. Бодването на манометър се надявам да го направи този, който ще се заеме с ремонта. И не , не ме е страх, пак е свързано с някой с необходимите инструменти и условия. На 124-ката компресията си я меря сам, ама там е друго. Всяко едно уговаряне за ремонт в сервиз ми коства измисляне на схеми кога,как да закарам колата и т.н. Отделно, че много малко се навиват да търсят неизвестни проблеми. Предпочита да смени на две коли дискове с накладки, или да смени ангренаж. По-лесно е. Киенти бол. Другата седмица ще се занимавам пак с 124-ката, че бензиновата помпа взе да вие на умряло, за 3 години явно се наработи. След като я оправя ще се заемам с Паджерото по-сериозно.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дизел сервиз П2 2.8

                    Виктор Бранд от Карлово, горещо препоръчвам!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дизел сервиз П2 2.8

                      Та резултата - 3,5 бр. работещи свещи, сменени с нови 4. Нов(втора употреба - работещ) термоелемент на помпата - и ето го ключа от бараката. Коренно различна работа на мотора, студен няма вибрации, преди фара, бронята и капака подскачаха в различни посоки. Днес запали с един подгрев без газ, само с врътване на ключа, нямаше пушеци, кучето не се скри. Видим пушек при работа на място не виждам. Сръчках го на втора, няма ги онези черни пушеци, задими отзад, но нормално изглеждаше. Ще покарам малко и ще го заведа на пункта за ГТП да му мерна пушеците. За сега съм много доволен, да не му е уроки.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #41
                        От: Дизел сервиз П2 2.8

                        Термоелемента на помпата е разковничето според мен.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #42
                          От: Дизел сервиз П2 2.8

                          И аз така мисля, просто има коренна разлика в работата на двигателя. До края на годината ще карам основно джипа, ще се тества.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #43
                            От: Дизел сервиз П2 2.8

                            Тази сутрин, -6°С, не беше пален от 5 дни. Един подгрев и с чукването запали, не съм влизал даже вътре. Никакви пушеци, тресене в рамките на нормалното за този двигател . Без никакви добавки в нафтата от евтина бензиностанция.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #44
                              От: Дизел сервиз П2 2.8

                              Супер е, че си открил проблема. Възможно ли е да споделиш повече за този термоелемент? Къде в помпата се намира, сваля ли се помпата, за да се смени, как изглежда и всякакви такива подробности? Благодаря!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Дизел сервиз П2 2.8

                                Тука при нас да е -3 най много,не вярвам да е по студено,тази сутрин докато чакам жената да слезе,да го подгрея,така пали от 7-8 г.от как го имам,това е най-безпроблемната кола,най-лесно ремонтируемата и според мен най-надеждната..сравнявам я с още 4-5 мои коли,две от тях купувани нови.Нито свещи,даже незнам и къде му стоят.Купил съм го от първи собственик от Италия,на реални 90 к.Сега е на 142 к

                                https://youtu.be/HKx6IxiYigM
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X