Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизел сервиз П2 2.8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дизел сервиз П2 2.8

    И при ниска компресия се държи точно така. Премерете я - няй-лесното нещо от всичко е. И почти без пари.

    ПП: Пробвайте и как пали при дърпане. Ако при дърпане пали лесно, а на стартер трудно, нищо че привидно върти нормално, проверете и стартер. Но предвид пушенето - надали е стартер.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Дизел сервиз П2 2.8

      Преди ремонта на помпата палеше от раз и на -15, след това малко време да събере цилиндрите и всичко беше наред. Масло почти не бута. Сега като запали и не събира цилиндри, но пали с доста въртене. Сега проблема е с елемента за оборотите - ниски, докато загрее. Липса на компресия, не знам, но първата зима нямаше ядове, от тогава има 15 х.км., не се кара много - 5 х. на година.
      Стартера вече е правен, върти здраво.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #18
        От: Дизел сервиз П2 2.8

        Аванса правилен ли е?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: Дизел сервиз П2 2.8

          ....................
          Последно редактирано от Аndro 160; 17-10-18, 08:41.

          Коментар


          • #20
            От: Дизел сервиз П2 2.8

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Аванса правилен ли е?
            Имаше разни драми при сваляне на помпата:
            1. От автоморгата/къщата явно са сваляли помпата, беше яко мазано със силикон, отделно теча на двигателно масло, с който взех джипа, се оказа от там. Бяха я зацепили един зъб, не помня точно надъде в повече.
            2. След ремонта на помпата, я монтираха точно по инструкции на производителя, не можаха да го запалят изобщо. Зацепиха пак един зъб и запали, но стария проблем с придърпване във високи обороти(като недостиг на гориво) си остана, както и пушене във високи обороти. Аванса беше на макс. Бътнаха помпата още един зъб, аванса по средата. Резултата - доста повече вървеж, прекъсване няма, пушене по-малко, но в средни и ниски обороти, на пълна газ поизчиства. Всички доволни, беше Юли. Зимата почна с тегавото въртене на студено, преди палеше с чукване, без значение от температурата. Примирих се - въртях по два пъти и палеше. НО, като стегна под 0°, стана много тегаво паленето, ниски обороти, жестоки вибрации. Като стопли - всичко е ок. Дойде лято и нещата, освен пушенето, станаха ОК. Ама пак идва зима, и не ми се мисли ще запали ли, или не. Миналата зима беше лека, ама ако стегне яко сняг, трябва да ходя на работа с джипа, че 124-ката не може да се движи при по-голям сняг. Та козата си сака пръч, ама търся някой компетентен по дизели, по-специялно точно по този.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #21
              От: Дизел сервиз П2 2.8

              Ясно. Проблема е комплексен..

              ПП какво ѝ е на 124 зимата? Ниска?
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #22
                От: Дизел сервиз П2 2.8

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение

                ПП какво ѝ е на 124 зимата? Ниска?
                Ниска, и в комбинация с дължината се окантарва на смешо баирче, а при нас бол такива. Моята незнайно защо е без грам никакъв блокаж. Бронята при буци лед ще даде фира веднага. Иначе си върви добре на сняг, доста по-добре от Паджерото на задно. За Комфорта да не говорим.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #23
                  От: Дизел сервиз П2 2.8

                  За въздух в системата можеш да тестваш сам - всъщност най лесно е да сложиш два еднопосочни клапана на входящата и изходяща нафта и да видиш дали има разлика.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дизел сервиз П2 2.8

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    За въздух в системата можеш да тестваш сам - всъщност най лесно е да сложиш два еднопосочни клапана на входящата и изходяща нафта и да видиш дали има разлика.
                    Тоя на изходящата нафта няма как да върши работа. Ще се сетиш защо.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Дизел сервиз П2 2.8

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      За въздух в системата можеш да тестваш сам - всъщност най лесно е да сложиш два еднопосочни клапана на входящата и изходяща нафта и да видиш дали има разлика.

                      Усмихвам се не заради двата клапана ( то и един на входящата стига) , ами щото се сещам как на дизеловата Цедка (сигурен че въпреки всичко именно смученето на въздух ми е проблема) сложИх временно въпросния клан ... преди 2 години .


                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      .... и също е добре да се премери и компресия....
                      Цецо , направило ми е впечатление в този форум , че 90% от участниците ,получили въпросната препоръка изпадат в тих ужас
                      Последно редактирано от Vlado_Ts; 17-10-18, 11:43.
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дизел сервиз П2 2.8

                        Ако е компресия, слагаш една водна печка за 300лв, и пак си караш.
                        Но тука нещо описанието на зацепването на помпата ме кара да мисля, че си трябва майстор.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дизел сервиз П2 2.8

                          В202 може да смуче въздух от 7765432179976 места
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Дизел сервиз П2 2.8

                            Не е проблема в компресия-та щото преди ремонта на ГНП джипа си е палил. Объркали са нещо или по ГНП, или по зацепването, или аванса.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Дизел сервиз П2 2.8

                              Мисля, че Андро е най-близо. И аз имам такива подозрения. Най-вероятно още в Италия е имал проблем, затова и са го продали, там ремонта не е 200 евро, като добавими другите дребни неща, които имаше за правене. Тук някой варненски специалист, тясно свързан с автокъщата, го е докарал на ниво пали и върви, без влагане на излишни за джамбазина средства. От там имам ремонт дюзи и помпа в два различни сервиза по различно време, като и двата нямат стенд, пращани са при един помпаджия в Ловеч. Та така. Иначе и за компресията си има лек, даже по-лесно ще намеря майстор. Но според мен проблема не е там.
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар


                              • #30
                                От: Дизел сервиз П2 2.8

                                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                                ...Преди ремонта на помпата палеше от раз и на -15...
                                Сигурно нещо съм изпуснал , ама : след като си е палИл и вървял - кое е наложило ремонт на помпата ?
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X