Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен звук от алтернатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Странен звук от алтернатор

    Лагери за такива скорости на въртене със сигурност не трябва да са препълнени с грес.

    Коментар


    • #17
      От: Странен звук от алтернатор

      Ремонтът се отлага за неопределено време. Днес след сваляне и качване на генератора, се установи, че му няма нищо. Или имам много остър слух, или чувам нещо друго, или си въобразявам. За сега поне не е лагер. Освен това се разбраха и някои други неща. Този, който е стягал гайката(оставих я уж на доверен човек), когато сменях лагерите я е блъскал със секача. В крайна сметка превъртя във вложката без да помръдне. Това май означава, че ще имам големи разправии следващия път, ако тогава наистина се разшуми или свършат четки. Според мен има няколко варианта-секач отново, набиване на по-малък ключ, изсичане на гайката, докато се извади и в краен случай някаква заварка +нова гайка и евентуално шайба. Дано не се стига до нов генератор. Гайката е с широка периферия и M16, но стъпката е неизвестна, поне за сега.
      Искрени благодарности на Дядо Владо. Той отрече моята диагноза и ме успокои с едни 100-150хил.км спокойно каране. Само, където свалях алтернатора, ама нищо-следващият път ще съм намалил времето наполовина.

      Коментар


      • #18
        От: Странен звук от алтернатор

        А водичка на пистовия ремък поливаш ли,да си сигурен,че не скърца той?
        Последно редактирано от 5ar; 19-10-18, 23:20.
        В основата на всички човешки нещастия... стои невежеството.

        Коментар


        • #19
          От: Странен звук от алтернатор

          Първоначално публикуван от 5ar Преглед на мнение
          А водичка на пистовия ремък поливаш ли,да си сигурен,че не скърца той?
          Не свири ремък. Пробвано е. Всъщност колата си работи нормално. При завъртане поне аз долавям някакъв лек шум, но днеска се потвърди, че притесненията са ми напразни.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X