Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Charokee 3th generation 3.0 CRD / Бензин??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Grand Charokee 3th generation 3.0 CRD / Бензин??

    Здравейте приятели.
    Казвам се Александър Георгиев.

    От скоро реших да сменявам пежлето 607-ца с някой по проходим и едър СУВ.
    Прицелих се първоначално към ML320 CDI но в последствие реших да разгледам JEEP Grand Charokee - 3та серия след 2005-2006 година.
    Наистина има страхотни екземпляри които са с 3 литров дизелов мотор.
    Не съм сигурен обаче дали да не търся бензинов на газ или да продължа да гоня към дизел.
    Тук може би ще ми дадете вашите мнения по този въпрос.
    Харча на нафта не ме притеснява особено стига да е в рамките на разумните 13-15 градско, като мойто градско е ... не баш градско.
    Относно поддръжката също не съм особено уплашен от цени, поне за това което разгледах в сравнение с пежото което карам.

    Попрочетох във форума и търся charok с мерцедес мотор и мерцедес скорости. Но не съм много в час как да ги различавам.
    Как мога да разбера дали наистина мотора и кутията са немски а не американски.
    Има ли възможност да се проверяват някъде по вин.
    Какво по точно трябва да гледам като избирам чарок.
    Трябва ли да нося с мене човек с кАмпютор и да разгледа автомобила?
    Има ли нужда от обстойни прегледи на отделни (капризни) части и елементи по автомобила.

    Ако има колеги от София, които карат дизелов чарок след 2005, бих искал да се чуя с тях, да задам няколко въпроса.
    Бирата ясно ще се черпи. Но един разговор с шофьор на такъв джип би бил много полезен.
    Освен това ако има някой възможност бих помолил да ме повозят малко (разбира се ще си платя удоволствието).

    Пускам и един който ми е хванал очото.

    Благодаря в аванс.

    *** Без връзки към обяви! ***

  • #2
    От: Jeep Grand Charokee 3th generation 3.0 CRD / Бензин??

    Еди може да ти е много полезен преди, а и след покупката.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Jeep Grand Charokee 3th generation 3.0 CRD / Бензин??

      Дизеловите са с мотор и скорости от Мерцедес, бензиновите са си американски.
      За Европа са произвеждани в Грац, Австрия.
      Има информация за модела, ако потърсиш ще видиш и как точно е името на тази марка.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #4
        От: Jeep Grand Charokee 3th generation 3.0 CRD / Бензин??

        Доста е писано във форума. Ето тема с препратки към други теми, където пък също има доста препратки към теми за този модел:
        Имай предвид, че форумът бъка от хейтъри на марката, според които истинските джипове биват само УАЗ-ГАЗ-МАЗ-и-ПрАЗ + някои японски. Като задълбочените им познания се базират на това, че са виждали такъв Jeep на паркинга в мола.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          От: Jeep Grand Charokee 3th generation 3.0 CRD / Бензин??

          Колеги благодаря сърдечно за инфото, ще прочета посочените теми.
          Още със започването на идеята за сув/джип се консултирах с чичо ми, Вальо (drukman) вероятно доста от вас го познават.
          Той е малко на друго мнение спрямо дизела. А и аз мисля да не го калям из канавките и калЪ. По скоро ще се кара градско и вероятно малко черно
          някой друг излет палаткарски/рибарски.

          Благодаря още веднъж за информацията, ще се свържа и с човека който Иван предложи.

          Коментар


          • #6
            От: Jeep Grand Charokee 3th generation 3.0 CRD / Бензин??

            Вальо е достатъчно компетентен относно дизеловите двигатели на МБ и бензиновите на Джийп.
            Послушай го!
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #7
              От: Jeep Grand Charokee 3th generation 3.0 CRD / Бензин??

              Мисля, че по трудно се намира бензинов мотор,
              като имам и бюджет който гоня не ми се ще да прехвърлям 12 000 за кола и 3 000 за обслужване.
              Той ми предлага и паджеро, но нещо не ме кефи особено на външен вид.
              Ще изчета хубаво темите преди да потръгнат нещата. Последният път взех автомобил без да съм подготвен и гимнастиката не е приятна.
              Иначе доколкото съм запознат този мотор е същият като на МЛ 320 цди, който е здрав и надежден мотор, с адекватна поддръжка е на практика вечен.

              Коментар


              • #8
                От: Jeep Grand Charokee 3th generation 3.0 CRD / Бензин??

                Харесах и един много добър бензинов екземпляр но проблемът му е, че е само на задно, което автоматично го изхвърля.

                Коментар


                • #9
                  От: Jeep Grand Charokee 3th generation 3.0 CRD / Бензин??

                  Първоначално публикуван от Alexander.Georgiev Преглед на мнение
                  Харесах и един много добър бензинов екземпляр но проблемът му е, че е само на задно, което автоматично го изхвърля.
                  Нещо не е наред тук ? Няма такава кола измежду търсените !
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #10
                    От: Jeep Grand Charokee 3th generation 3.0 CRD / Бензин??

                    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                    Нещо не е наред тук ? Няма такава кола измежду търсените !
                    Има-има. Поне като поръчваш части, трябва изрично да търсиш за 4х4, щото има и за такива без.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #11
                      От: Jeep Grand Charokee 3th generation 3.0 CRD / Бензин??

                      Не не, джип само на задно. Мани зимата не мога да излезна пред блока некой ше ме види и ще ми се смее във форума. Мани недей

                      Днес ще звънна на Еди да се консултирам с него. Ще ми се да намеря някой с такава да разгледам, да се повозя да седна вътре. Аз не съм виждал такъв от вътре никога освен на снкмки. Ако някой земе да ме вози малко ще съм 6 и ще черпя разбира се

                      Ще пиша какво се случва по темата.
                      Но все още на дневен ред е дизел/бенз на газ, доста се чудя не съм наясно още.


                      Коментар


                      • #12
                        От: Jeep Grand Charokee 3th generation 3.0 CRD / Бензин??

                        Колега бюджета от 12к, за покупа предполагам е във евро или?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Jeep Grand Charokee 3th generation 3.0 CRD / Бензин??

                          Не, за това нещата май няма да се получат поне до края на годината. Бюджета отива на горе иначе нещо шансовете граничат с нула. За това се интересувам предварително за да няма олеле.


                          Коментар


                          • #14
                            От: Jeep Grand Charokee 3th generation 3.0 CRD / Бензин??

                            Първоначално публикуван от Alexander.Georgiev Преглед на мнение
                            За това се интересувам предварително за да няма олеле.
                            "Олеле" задължително ще има, щом изборът е дизел Цената има значение само за "sooner or later".
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #15
                              От: Jeep Grand Charokee 3th generation 3.0 CRD / Бензин??

                              Ще търся бензин 4.7, с екстри и да не е офроудка. Нещо май ме навиват в копарс да гледам американско. Но ще трябва бюджета да се преразгледа че там е малко дебело и ще дойде над 16. А по стара година не искам.


                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X