Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензинов Tyareg!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бензинов Tyareg!!!

    Вр6 е кенеф където и да е ангренажа
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #17
      От: Бензинов Tyareg!!!

      Първоначално публикуван от Mais Преглед на мнение
      Сметка от днес Таурег 3,2 бензин 220 коня AАZ motor : Свещи 6х28 лева, две бензинови помпи (след 30 хил км на газ падна дебита , а иде зима със смяна на една не стана работата) 2х160, има четири ламбда сонди еле едната беше дала фира 1х190 лв, ремонт рейка хидравлична 300лв.(еконт , ремонт, масло ) гарнитура смукателен колектор 1х33 лева, . почистване на дюзи(бензинови) плюс уплътнения около 120лв, 3 дена чакане на бензинов филтър, че е в резервоара и се продава комплект с кошницата и цифра а само филтъра е 62 лева това в общи линии!
      Ми нищо страшно нали.
      Мога да споделя от личен опит, същия туарег закупен нов за служебен. До към 160-190 х.км нямаше някакви съществени проблеми, беше и на въздух. Е примерно смениха скъп фар, ма нямаше много такива разходи. Средния разход варираше м/у 15 и 18/100. След това замина за служебен в човек от фирмата, който след още някоя година си го закупи за личен. Още живее, ма с колко кърпежи и разправии не се знае, може пък и да няма много ядове.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • #18
        От: Бензинов Tyareg!!!

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение

        Иначе тоя 3,2 си е VR6 мотор, ангренажа е с верига, но откъм маховика. Ориентировъчна цена за смяна?!
        А за V10-та да не отваряме дума, то затова са по 10хил.лв
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • #19
          От: Бензинов Tyareg!!!

          Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
          Взимай 4.2, тия шестаци са абсолютно безмислени.
          Вярно е, че е по-добрия избор, ама със споменатото "недаване" дали няма да му стане неприятно като му обявят 3.5-4k за смяна на вериги и обтегачи?

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          А за V10-та да не отваряме дума, то затова са по 10хил.лв
          И по-евтини съм ги виждал ...

          Коментар


          • #20
            От: Бензинов Tyareg!!!

            Първо това се проверява, второ не е такава цената, трето на шестак не е много по-разично, пак се вади мотора.

            Коментар


            • #21
              От: Бензинов Tyareg!!!

              Откакто ФВ правят колите си със пластмасови фарове, няма довлолни клиенти на марката!
              мисля, да зема а се замисля...

              Коментар


              • #22
                От: Бензинов Tyareg!!!

                Аз малко, като оня, дето гледал едни хора как ядат салам.

                Имам познат, който имаше бензинов Туарег, май 3.2, преди 7-8 години. Човекът има доста добри доходи за страната и когато го взе, не беше евтина кола. Доста вися по разни сервизи и му се налагаше да търси коли от приятели, за да отиде някъде. Отделно разходите не бяха малки. И с глава имаше проблеми, мисля, че я сменя. Дори когато ги имаш парите, пак е неприятно.

                Не съм питал за подробности, че тия коли никога не са ме интересували. Когато си говорихме, коментарът му беше кратък и в смисъл - никога повече, това не е кола.

                Наясно съм, че информацията не е никак конкретна, просто споделям каквото съм чул от първа ръка.

                Коментар


                • #23
                  От: Бензинов Tyareg!!!

                  Няма нищо по-скъпо от изгодна оферта.Ама ние все с надеждата,че сме късметлии тръгваме.Фолксваген,през последните 15-години произвеждат коли,в доста по-лошо от нужното качество.Лично се убедих преди 11 год с едно Т 4 Каравел-много висока аварийност,а частите,на тройни цени.През последните няколко години били пооправили качеството,ако четем тестове за нови коли.Ама те ги тестват до 100000 км,а ние ги купуваме на 400-500000

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бензинов Tyareg!!!

                    Нищо им няма на Фолксваген да знаете.
                    Нормална компания с нормални автомобили направени от счетоводители
                    Сравнено и с Опел и с Пежо на същите години и километри не показват по голяма аварийност а дори леко напротив.
                    Цените им от нови са завишени после през втора ръка и стигаме до скъпите резервни части.
                    Чистачки за Голф предни са нови от дилъра са 120-150 лева
                    Съответно Туварега като флагман е с най скъпите части и най многото екстри - където има екстри има и проблеми.
                    Ако караш най евтиното Поло с най тъпия биндзин голо като пушка ще има да вземаш ама не мож го строши
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бензинов Tyareg!!!

                      В крайна сметка.. всички си купуват Тойота

                      Не знам, какъв мазохист трябва да си, за да си купиш кола 3-5 ръка от топ моделите на дадена марка. И после да питаш, ма ремонт от 800-900лв ми е нагоре.
                      Имам познати с прилични доходи, как един не се метна на премиум сегмента N-та ръка?
                      Mindset.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бензинов Tyareg!!!

                        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                        ...
                        Имам познати с прилични доходи, как един не се метна на премиум сегмента N-та ръка?
                        Mindset.
                        Зависи къв ти е имиджовия зор, като много хора разчитат на личното си възприятие пред огледалото.

                        От тая мода в последните години на най-голяма далавера са майсторите, като и за това се навъдиха сЕкакви.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бензинов Tyareg!!!

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Зависи къв ти е имиджовия зор, като много хора разчитат на личното си възприятие пред огледалото.

                          От тая мода в последните години на най-голяма далавера са майсторите, като и за това се навъдиха сЕкакви.
                          Голям имиджов зор. С кола на 10г+, пък била тя и този тулуп. Толкова ли е трудно, да се отвори един интернет магазин за части, и само да се извадят цените на консумативите.
                          Определно ще позлати някой майстор ...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бензинов Tyareg!!!

                            Много хора разчитат на огледалото за обективност.

                            P.S. Никога не съм разбирал що трябва да си организираш напрежение и проблеми за неща от които няма никакъв смисъл ?!
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бензинов Tyareg!!!

                              Комунизъма много ни е Овредил. Хорските пари, както и произтичащите от харчлъка им проблеми, са си тяхна работа.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бензинов Tyareg!!!

                                Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                                Комунизъма много ни е Овредил. Хорските пари, както и произтичащите от харчлъка им проблеми, са си тяхна работа.
                                Никой не го оспорва, но не разбирам заблудата да си вземеш възможно по-евтин висок клас автомобил и да очакваш, че после няма да даваш пари за ремонт, при положение, че щом е за тия пари едва ли някой току що е вкарал 10 000 в обслужване и гуми.
                                Не ми стана ясно 7000 или 70 000km е прогнозният годишен пробег, щото за мен има разлика, но особено при 70 000 логичният избор е съвсем друг тип автомобил.
                                Ако ще минаваш 70 000 годишно с джип, тогава би трябвало да можеш да си позволиш мааалко по-скъп екземпляр и в никакъв случай не биха те притеснили текущи ремонти, та за тва.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X