Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скъп ли е този ремонт ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скъп ли е този ремонт ?

    Здравейте колеги, наложи ми се да ремонтирам Ranger Rover 2003, който заведох в неофициален сервиз и очаквах цените да са човешки, но ето каква сума се оказа, че трябва да платя и то в сервиз хвален и препоръчван от много хора. Въпросът ми е много ли съм се прецакал или е поносимо ? Прилагам и снимка от фактурата, от която дори не съм платил ддс-то, защото уж съм получил отстъпка. Обща сума 2367 лв.
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Скъп ли е този ремонт ?

    Бие на очи цената на труд на различни части е еднаква за всички операции.Такъв филм няма,и цената е висока ,според мене и то доста.Ако разбирам правилно ,цената за труд е 1224лв.за тия сменени чъркалъци.Отделно цена на частите.???
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #3
      От: Скъп ли е този ремонт ?

      Цената за труда само е 1020лв., защото не ми начислиха ддс (нещо като отстъпка). А отделно частите са 1347.50 лв. И без ддс-то пак ми се вижда всичко много високо.

      Коментар


      • #4
        От: Скъп ли е този ремонт ?

        Така е по-просто и разбираемо за клиента - верно,че има разлика от смяна на накладки и смяна на ангренаж,но като ти дойде с един списък проблеми и ще ти отнеме часове да му обясниш,че за накладки на час взимаш 40 пък за ангренаж взимаш 60,че по тегаво - той като не разбира кое как се прави ти ‘оди му обяснявай защо има разлика в цената.

        Така влиза ти в сервиза,Взимам по 50 на час и обикновено това и това се прави за тия и тия часове по толкова пари.......смятай.

        Сега остава да мислиш дали работата е реалните часове ма нали си развивал запекла гайка,за колко време я развиваш?

        Другото не знам,на мен ми се вижда нормално при положение,че на мен тия ми ги взимат с горница в долари и то на приятелски,официалния сервиз взима по 130-150 на час.

        Водна помпа 160 ЛЕВА.........на Рейндж Ровър........какво му плащаш
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Скъп ли е този ремонт ?

          мда .. единична цена на час е ок. Въпроса е колко - както за частите така и за часовете. Позагладили са някои от цените на частите, а за часовете .. божа работа. Не е приятна но не е нещо колосално... ако това са реалните часове за работа.

          Коментар


          • #6
            От: Скъп ли е този ремонт ?

            Няма как да са реални часовете, защото я започнаха на обяд предния ден и свършиха на обяд на следващия, което значи че трябва да са работили денонощно. Но това си го обяснявам с някаква приета норма за определен вид услуга. Примерно 5 часа за смяна на водна помпа и почти 4 часа за смяна на 2 задни унибали.

            Коментар


            • #7
              От: Скъп ли е този ремонт ?

              Времената за ремонт ги пише в аутодатата и би трябвало всеки сервиз, който работи на часова ставка, да ги спазва.
              В. помпа 3,50ч
              биалетки по 0,5ч
              и т.н.
              Можеше и да поискаш оферта и да решиш преди да ти я правят.

              Коментар


              • #8
                От: Скъп ли е този ремонт ?

                Първоначално публикуван от MagnetiC Преглед на мнение
                Няма как да са реални часовете, защото я започнаха на обяд предния ден и свършиха на обяд на следващия, което значи че трябва да са работили денонощно. Но това си го обяснявам с някаква приета норма за определен вид услуга. Примерно 5 часа за смяна на водна помпа и почти 4 часа за смяна на 2 задни унибали.
                А какъв е шанса двама да работят по колата ти или някои ремонти да се застъпват - сменя накладки докато се точи антифриза примерно?
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Скъп ли е този ремонт ?

                  Да ако работят 2-ма или се застъпват нещата изглеждат реалистично часовете. Но пак ми се виждат много 5 часа за в. помпа, по час на биалетка, 4 часа за 2 задни унибали, а това 100лв. за 5литра антифриз е черешката при положение че ги има по 30лв. в туби по 5литра във всеки магазин. Някак си не ми изглеждат правилни тези цени от хора работещи в отдалечен от София склад.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Скъп ли е този ремонт ?

                    Както се каза за всяка кола си има един хубав списък с кое колко отнема за смяна.Е има си фифели с които се пести време,по каталог му дават 4 часа,а реално моя механик го прави за 3.Аз съм сменял спирачки за 30 Мин както и за 3 часа с псуването та знае ли човек.

                    Провери ако искаш на кое колко му дават за смяна,при мен радиатора на климатика беше 22 часа по спомен,колата е правена около него,моя механик на 9тия час се отказа и я даде на друг негов приятел при положение,че колата беше на жена му.......смятай псуване.

                    Иначе да,час на биалетка.......еВа го,не е малка кола да се чудиш как да брькнеш ма па знаеш ли колко е заяло там.

                    Тоя разговор се води ПРЕДИ ремонта обаче,няма какво да им се сърдиш.

                    Ако питанката е само питанка Дали и как ни се струва..........ми час на биалетка много ми се вижда,но съм на дивана,не на канала.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Скъп ли е този ремонт ?

                      В "Балканстар "преди години ,смяна на 4те тампона на гредата на задния мост на Мерц беше от 1500лв.нагоре и чакаха по минимум 10дена ред,в сервиза в който работех ,беше 500 и ставаше за половин ден ,заедно с тампоните на носачите.Просто в някои сервизи се правят на много велики,все едно правят космически кораби ,а не коли .И сега е така,примери колкото щеш.В една друга тема ,за Волво хс90 предни дискове и накладки отпред и отзад 1500 лева само за смяна,е излезна много по евтино и то без записване и ред и за около 1 час работа.А мерси от "реномирани" и" прехвалени" сервизи с ГОЛЕМИ БУКВИ."И ние пиеме уиски и ядеме бонбонки "тик-так" ".С цени някои се самозабравят.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Скъп ли е този ремонт ?

                        Обикновенно трудът е колкото частите. Сега, че по окачването се сменят наведнъж нещата, а ти ги сумират по отделно е друг въпрос.
                        За цена се пита предварително и си правиш сметка.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Скъп ли е този ремонт ?

                          Цената на труда ми се вижда нормална, виж описанието на частите не ми харесва.
                          Отделно каква гаранция дава този сервиз на монтираните части, като пробег и експлоатация?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Скъп ли е този ремонт ?

                            Няма да коментирам цените, защото всички тия неща, освен реглажа на сходимост си ги правя сам и ми струва толкова, за колкото ги намеря в иБей. Обаче времето за ремонт е нещо съвсем относително и нормите от Аутодата и т.н. са относително валидни за гаранционни, в смисъл под 3-5 годишни автомобили, които са имали редовна сервизна поддръжка. За пример - смяна на предни накладки на Митсубиши Л200 2004 г.. Теоретично не би трябвало да отнеме повече от 1 час плътна работа. Да, ама не. За около 4-5 часа успях да избия и почистя 3 от водачите и останаха в използваемо състояние, но четвъртия се запъна яко. Бой, киснене с ВД40, пак бой, нагряване с горелка .... предаде се след още около 2 часа и излезе. Почвам да сглобявам - греда ... прецакал съм резбата на болта. Тръгвам да търся нови водачи в иБей, най-краткия срок за доставка е след 3-4 дена. Отивам в магазина, имат ги на двойна цена, ама на 25 км. от моя град. Нищо, майната му, отивам .... Греда, затварят след 5 минути. Та така, заради пследния водач смяната на накладки ми отне ден и половина и заради него платих два пъти повече, отколкото ми струваха накладките ...
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #15
                              От: Скъп ли е този ремонт ?

                              Принципно това е западният начин на ценообразуване. Цена на час Х часове необходими за ремонт, а вече дали ще го свърши за час или за пет си е проблем на сервиза.
                              За това сервизите са пълни с лъскави и сгодни инструменти, пестят време и пари.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X