Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скъп ли е този ремонт ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Скъп ли е този ремонт ?

    Ами то половината от майсторлъка се състои в това, да имаш подходящите условия и инструменти. Ако ще и най-добрия механик да е, ако трябва да лежи на улицата под колата с едни криви клещи и менте ключета от Лидъл, няма да свърши работа или ще му отнеме двойно и тройно време. Аз затова при всеки повод си купувам инструменти. Те още с първото ползване си изплащат парите, че даже и съм на печалба от спестените средства за сервиз и придобития опит за боравене с тях ...
    Първоначално публикуван от Vasil Botev Преглед на мнение
    Цената на труда ми се вижда нормална, виж описанието на частите не ми харесва.
    Отделно каква гаранция дава този сервиз на монтираните части, като пробег и експлоатация?
    Абе скъпичко е платил, меко казано. Последно съм ходил на сервиз тук в УК за смяна на съединител и платих 200 паунда за труд + около 70 за съединител комплект. Както и да го изчислявам излиза по-евтино, отколкото ако го бях направил във въпросния сервиз. 20+ часа труд по 50 лв. на час, не знам .... Сигурно този Алексиев ще да е някакво светило в областта на механиката .... Отделно цените на частите - най-скъпите биелетки за Рейндж Ровър 2003 г. , които видях в иБей са към 30 паунда комплекта със ДДС, най-скъпата водна помпа е към 70 паунда, марковите долни носачи са около 130 паунда комплект ляв и десен с все тампоните .... И по трънския курс да смятаме, пак въпросния сервиз гърби клиента с около 150-200 % завишение ....
    Последно редактирано от kuzdov; 06-10-18, 12:35.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #17
      От: Скъп ли е този ремонт ?

      То при вас има и сервизи под наем. Каква е цената на час?

      Коментар


      • #18
        От: Скъп ли е този ремонт ?

        Не знам, не съм се интересувал. Има и мобилни механици, които идват и ти правят ремонта на улицата пред къщата ако е възможен, де. От любопитство проверявах колко струва смяна на гарнитура на глава на Корса Ц 1,2 бензин, оферираха ме около 390 паунда с все части, труд (шлаифане и проверка за плътност вкл.) и ДДС, както и 6 месеца ли беше, гаранция
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #19
          От: Скъп ли е този ремонт ?

          Колкото тука.

          Коментар


          • #20
            От: Скъп ли е този ремонт ?

            Не знам, това не е евтино, защото все пак е мобилна услуга, ама тия пари са една седмична надница на обикновен работник. Аз съм стигал и до 930 чисти на седмица като шофьор на камион с командировъчните и спя в хотел в собствена стая за сметка на фирмата. Абе отдавна съм се убедил, че ценообразуването у нас е абсурдно ....
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X